Ti mit éreznétek?

Figyelt kérdés
A férjem egy sikeres ember az üzletben.Meg van mindenünk.Ház,autók.Nagyon nehezen érte el ezt ami van.Én is bele kezdtem valamibe az ő anyagi segítségével de nem ment a dolog.A lányunkat felneveltem még itthon lakik de már kedvet kaptam valamit csinálni és hogy legyen saját bevételem.Elmondtam a férjemnek és ő annyit mondott hogy bele vághatok de nincs ideje az én dolgommal is foglalkoznia.Amikor elmondtam neki hogy nem megy akkor nem mondott semmit,csak annyit hogy neked nem is kell semmit csinálnod azon kívül hogy a lányt és a háztartást rendezed.Tudom ez rengeteg nőnek ideális lenne.Ez olyan érzés volt mintha ez is lett volna a célja ezzel hogy nem segített hogy tapasztaljam meg milyen nehéz ez.Nekem az esik rosszul hogy ő adta a pénzt és amikor ő kezdte neki nem volt ilyen lehetősége és mégis idáig jutott.És amikor ezt említettem neki azt mondta hogy nélkülem nem jutott volna eddig mert az itthoni dolgok miatt nem kellett aggódnia csak tenni a dolgát.
2012. júl. 27. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem. Ha Te belekezdesz valamibe akkor miért kéne másnak csinálnia?


Ha én egy saját vállalkozásban vagy üzletben keményen dolgozom, akkor a francnak sincs kedve még az asszony vállalkozását is a nyakamba venni. ha nem kenyérre kell, szerintem is csináld magad. Ráadásul ez elején megmondta, hogy nem tud segíteni, nem értem mi ezzel a baj. Illetve segített, csak anyagilag. Mit várnál tőle mit kéne csinálnia még?


Én igazat adnék neki és eszembe sem jutna megsértődni.


Mondta, hogy nincs ideje, nem hinném, hogy keresztbe akart tenni, mert akkor pénzt sem adna, marhaság. Női logika.

2012. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is így van, hogy elvileg nem kell csinálnom semmit, mert a férjem az anyagi biztonságot megadja, de amibe belekezdek akkor a felmerülő nehézségeket nem tudja megoldani helyettem. Mondjuk én kitartó vagyok, addig csinálom, amíg nem sikerül. Szóval sehogy sem esne, megpróbálnám mégegyszer. Lehet kiestél a munkából.
2012. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nagy problémáid vannak.
2012. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

" mondta hogy nélkülem nem jutott volna eddig mert az itthoni dolgok miatt nem kellett aggódnia csak tenni a dolgát "


Ezt csak azért mondta, hogy ne érezd magad olyan szarul, de ugyan úgy nélküled is elérte volna azt amit most, ez mind csak akarat kérdése és nem az, hogy jaj de jó valaki otthon elmosogat.


Ő mondta, hogy nem tud segíteni így hogy ezt tudtad csak akkor szabadott volna belekezdened ha végig is tudtad volna vinni nélküle. Ha lett volna ideje akkor lehet segít, de így ő is fáradt és munka után nem hiszem, hogy kedve van még a te munkádat is elvégezni csak azért, hogy te is sikeresnek érezd magad

2012. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem is igazán értem ezt mi a problémád tulajdonképpen?


hogy akarsz saját bevételt, de nem akarsz dolgozni?


Vagy nem ad pénzt a vállalkozásodhoz?

2012. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Uccsó vagyok jah bocs most már értem, belebuktál a vállalkozásba


nah hát ilyen van pénz nem kell akkor semmi gond tereld a lányodat...


ennyi

2012. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Én örülnék, hogy a férjem megbecsüli, amit csinálok ("nélkülem nem jutott volna eddig mert az itthoni dolgok miatt nem kellett aggódnia"), de igyekszik lehetővé tenni, hogy én is alkossak valamit (adott rá pénzt). Ha neked ennyi próbálkozás elég volt és egyébként boldog vagy otthon a lányod nevelgetésével, akkor minden rendben. Ha szeretnél mást is csinálni, akkor - gondolom - meg tudod beszélni a férjeddel. Persze lehet, hogy nem bízol annyira magadban és nem akarsz újra pénzt befektetni, de valami önkéntes munkát akkor is végezhetsz ingyen, ahhoz nem kell tőke.
2012. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy benned versenyszellem alakult ki?
2012. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
én azt gondolom, hogy szép dolog, hogy rendben tartod a lakást, ha otthon vagy, ez el is várható. De ő megteremti rá a pénzt, hogy ne kelljen dolgozni, képezd magad, és utána kezdj neki valaminek, akkor nem kell az ő segítsége. Szerintem ez így lenne fer.
2012. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem alakult ki bennem,ha ki is alakult volna tudnám hogy hiába való az egész.De kicsit rosszul esik hogy rá kellett jönnöm hogy hiába van valakinek ennyi meg annyi pénze ha nincs hozzá tudása akkor nem megy semmire.Csak egyszer egy beszélgetésünk volt és mondtam neki hogy nagyon sok ember vinné valamire ha lenne induló tőkéje.És ő erre azt mondta hogy súlyos milliókat nagyon könnyen el lehet veszíteni és hogy neki sem osztogatták a kezdő tőkét.Végül a barátnőm férjéről volt szó,a barátnőm mondta hogy ha a férjének lenne 3millió-ja gondtalan életük lenne mert olyan biztos ötlete van.És a férjem rávágta HA lenne akkor sem biztos hogy ez így működne ahogy ők elképzelik.És rájöttem hogy igaza van mert végül is én is ezt feltételeztem magamról.
2012. júl. 27. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!