Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek a...

Szerintetek mit tegyek a kislánnyal? Nem ehet húst, mert az anyukája vega, de remeg érte.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy kislánnyal kapcsolatban. Óvónőnek készülök, szeptembertől leszek is, addig csak gyakorlaton. Van egy kislány, akinek az anyukája vegetáriánus, és ebből kifolyólag a gyermekeinek sem ad húst. A kislány 5 éves, a bátyja azt hiszem 11-12. Eddig akárhány ebédnél, reggelinél vettem részt a csoportban, a kislány remegett a húsért. Látom rajta, hogy kívánja, de nem ehet. A kollégáim közül, van aki ad neki titokban, van aki nem engedi húst enni, mert az anya kérte. Nem tudom én mit tegyek, mert egyrészt szüksége van a húsra, másrészt viszont nem akarom titokban etetni én is.


Szerintetek mi lenne a helyes döntés?



2012. júl. 15. 18:27
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

Beszéltünk az apával, azt mondta, nyugodtan adjunk húst a kislánynak. De még mindig tanácstalan vagyok az anyával kapcsolatban.


Így mit tennétek?

2012. júl. 17. 12:47
 32/48 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hívjátok be mindkét szülőt egyszerre, vívják meg ők a csatájukat egymással.
2012. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
73%

TÉNY: A fejlődő szervezetnek szüksége van a kielégítő táplálkozásra, ebbe beletartozik a húsfélékből származó fehérje. Az ember eredendően mindenevő, erre legfőbb bizonyíték a fogazatunk.

Felnőtt korban dönthet úgy bárki, hogy vegetáriánus lesz (én magam is voltam az pár évig), de egy ötéves megfelelő ellátásáért teljes egészében a felnőttek felelnek. Felelőtlen az a szülő, aki megvon egy alapvető táplálékfélét a kisgyerekétől. Hallgass az apára, adj neki húst.Én a helyedben felhívnám az illetékes védőnő figyelmét erre a szülői viselkedésre.

2012. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
36%
Jézusom, ennyi hozzáértő véleményt rég olvastam. A vegetáriánus sőt a vegán táplálkozás sem egészségtelen, ha változatosan étkezik valaki. Hiánybetegségek csak akkor fordulnak elő, ha oda sem figyel az ember, de ez a mindenevőkre is igaz. Ma még magyarul nincs sok elérhető infó ezzel kapcsolatban sajnos, de angolul vagy németül is rengeteg kutatást hoztak nyilvánosságra már, amelyek szerint nemhogy káros, de egészségesebb is az állati fehérjék elhagyása a táplálkozásból. Magyarul nemrég jelent meg egy könyv, a címe Kína Tanulmány. Nagyon érdekes, és rengeteg hivatkozás is van benne, aki tud angolul a hozzá kapcsolódó kutatások jó részét is leellenőrizheti. Mindenevők vagyunk, írta valaki. De ez nem azt jelenti, hogy mindent KELL ennünk. Képesek vagyunk kizárólag növényi táplálékon is élni, egészségesen, ezt a Föld több millió vegetáriánusa és vegánja is bizonyítja, akik között sok neves sportoló is van. Azért mert a Kisk.gyed típusú szennylapok 10 évente egyszer félrevezető cikket közölnek Pl. egy őrült fényevőről, vagy gyerekét halálra éheztető, magát vegának mondó anyáról, attól még nem kéne összemosni a két dolgot. Mindenevők között is van sok ütődött, vagy evészavaros, vagy akármi, mégsem általánosítjuk velük az egész bagázst. Szóval aki vegetáriánus vagy vegán életmódot folytat, ugyanolyan egészségesen élhet, ha odafigyel a táplálkozására, mint bárki más. Ennyi. Ez tény. Többek között én is élő bizonyíték vagyok rá. Vagy ha jobban tudják, tessék elmenni pl. Indiába és meggyőzni őket, hogy évezredek óta hülyeséget csinálnak....
2012. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
16%

nyilvánvaló hogy itt a vegákat fikázó emberek jó része semmit sem tud az egészről, különben nem írna ekkora butaságokat. Csak azt nem értem akkor miért válaszolnak ide? Korrekt véleményt csak akkor lehet mondani valamiről ha az ember érintett. Szerintem. Én sem p.fázok bele a marhatartás rovatba, ha nekem egy sincs.

Az óvodával kapcsolatban az a véleményem, hogy a nevelőknek be kell tartani a szülők utasítását, amíg az nem veszélyezteti a gyereket. A vega életmód nem veszélyeztetés. Már csak azért sem, mert tejtermékekből egyébként is hozzájut állati proteinhez (de anélkül is lehet élni). A hús pedig elsősorban a só és fűszerezés miatt olyan "jó". Ha anélkül kéne megenni nem "remegne" érte senki. A kollégákat akik titokban etetik, simán feljelenteném. Ezek szerint akkor is etetnék hússal, ha pl. a vallása tiltaná! Én mindenesetre nem szeretném egy olyan oviban tudni a gyerekemet, ahol felülírják a kérésemet. Mert ma hússal etetik, de ki tudja legközelebb mi jön.

2012. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
65%
Itt nem az egészséges, káros étkezésről van szó, hanem arról, hogy a gyerek egyelőre ebben a korban úgy néz ki, nem szeretne vega lenni. És ehhez joga van. Majd ő eldönti, hogy az szeretne-e lenni vagy sem. Ha téged rákényszerítene anyukád, hogy egyél húst, nem tudom mit szólnál. Itt erről van szó, ha valaki nem értené. Természetesen nem titokban kell húst adni a gyereknek, hanem valamilyen módon rá kéne vezetni az anyát, hogy ne ő döntse el a gyerek helyett, hogy az mit egyen.
2012. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
12%
Ha nem etetnék vele titokban akkor nem is akarná azt enni, mert nem is tudná mit hagy ki. Itt nem a szülő hibázott hanem a nevelők. Elég alamuszi dolog tőlük szerintem.
2012. júl. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
77%
De tényleg nem érted???? Itt arról van szó, hogy megfosztani NEM LEHET a hústól, mert nincs joga az anyának ezt tenni!!!! A gyerek majd eldönti, hogy mit akar. Nem szabad titokban hússal tömni, de az anyának, ha normálisan a gyerek jogait is nézné, minden kaját adnia kellene a gyereknek aztán majd a gyerek eldönti, hogy mit akar enni. Mint pl. az én lányom mostanában nem nagyon eszik húst, így nem is erőltetem, mert a szervezete (és ő) el tudja dönteni, hogy mit akar enni. Csakis olyanoknál irányítom, amiről tudom, hogy nem egészséges, pl. csokit nem ehet csak 1-2 kockát naponta. Elég kockafej vagy, ha nem érted meg, hogy itt nem arról van szó, hogy mennyire egészséges a vega étrend.
2012. júl. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
20%

HAAALLLLÓÓÓÓ

A kérdés már rég lecsengett apuka engedi a husit.

2012. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
39-es: nem hinném, hogy bárkinek (így neked sem) bármi köze van ahhoz, ha ettől függetlenül még írunk....
2012. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!