Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek a...

Szerintetek mit tegyek a kislánnyal? Nem ehet húst, mert az anyukája vega, de remeg érte.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy kislánnyal kapcsolatban. Óvónőnek készülök, szeptembertől leszek is, addig csak gyakorlaton. Van egy kislány, akinek az anyukája vegetáriánus, és ebből kifolyólag a gyermekeinek sem ad húst. A kislány 5 éves, a bátyja azt hiszem 11-12. Eddig akárhány ebédnél, reggelinél vettem részt a csoportban, a kislány remegett a húsért. Látom rajta, hogy kívánja, de nem ehet. A kollégáim közül, van aki ad neki titokban, van aki nem engedi húst enni, mert az anya kérte. Nem tudom én mit tegyek, mert egyrészt szüksége van a húsra, másrészt viszont nem akarom titokban etetni én is.


Szerintetek mi lenne a helyes döntés?



2012. júl. 15. 18:27
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
84%
A fehérje megvonása fejlődő szervezettől nem számít veszélyeztetésnek az anya részéről?
2012. júl. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkozom még mindig. Kezdő vagyok még, nem tudom mi lenne a helyes döntés.
2012. júl. 15. 18:31
 3/48 anonim ***** válasza:
97%
Sok ember felnőtt vegaként, szerintem ezzel nincs baj. De ha ő szereti a húst, akkor nem lehet rákényszeríteni. Én mindenképpen beszélnék az anyjával, hogy ez nem normális...
2012. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
73%

Én betartanám az anya kérését. Ha az anya kifejezetten megkér mindenkit hogy húst ne adjanak akkor nem kell adni. Ha meg szemmel láthatóan remeg a kislány a húsért, én kihívnék egy gyerek orvost, egy gyerek pszichológust akik megvizsgálják a kislányt. Ha gond van akár szellemi vagy akár tesi téren akkor lehet az anyukával kommunikálni.

Én is dolgoztam régen óvodában,és volt olyan kislány akiknek a szülei szintén vegák voltak. A kislány ma már 20 éves és semmi baja,szintén vega. Potólja a fehérjét mással..

2012. júl. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
37%
azt hiszem a vegák tofuval pótolják a húst. ugyanugy csinálnak vala mindefélét.
2012. júl. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem szólj valakinek,aki befolyásos személy ott és beszéljetek az anyukával,mert ez így nem jó.Kárt tesz a kislányban.
2012. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
57%
Ebben az esetben tartanotok kell magatokat az anya kéréséhez! Titokban nem is etethetitek, ha az anya megtudja fel is jelenthet benneteket! Ő a gondviselő, az egy dolog, hogy ti mit tartotok helyesnek.
2012. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
66%
én beszélnék az anyjával hogy attól hogy ő vega a kislány még nem az és ha szereti akkor egye szüksége van a húsra a kicsi növésben van .én adnék neki húst
2012. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Szó szerint remeg érte. Meglátja a husit, érzi az illatát, és elkezd remegni. Olyan vágyakozva nézi a többieket ahogy eszik, hogy olyat még nem láttam. Egy kollégám kérdezte, hogy miért nem ehet húst? Azt mondta, azért mert nincs szüksége rá, és nem jó a hús. A testvére sem kaphat úgy hallottam.

Én szeretném betartani, mert ugyan nem értek vele egyet, de tiszteletben tartom. Viszont egy részem azt mondja, hogy beszéljek az anyával. De úgy hallottam, meg láttam is, hogy egy hárpia, biztos nem venné jó néven.

2012. júl. 15. 18:59
 10/48 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

A szülő tudta nélkül, titokban semmit sem szabad egy gyereknek sem adni. Azt, hogy veszélyezteti-e a gyereket, ti nem tudjátok eldönteni, hiszen nem tudjátok, otthon mit kap enni. Amit tehettek, hogy a védőnővel megbeszélitek a dolgot, neki van lehetősége és joga erről az anyával elbeszélgetni.

Annak, hogy "remeg" a húsért, azok a kollégák az okai, akik titokban megetetik. Hiszen aki valamilyen ételt életében nem evett, az nem remeg érte, természetes neki, hogy ő olyat nem eszik. 5 éves gyerek ezzel már tisztában van.

Neked, mint leendő óvónőnek azt tanácsolom, hogy mindig arra gondolj, hogy te szülőként hasonló esetben hogy reagálnál. Szeretnéd-e, ha a te gyerekeddel olyat tennének az óvodában, amit te kifejezetten kértél, hogy ne tegyék? Szeretnéd-e, ha az óvónő, akire a gyerekedet bízod, becsapna és átverne? Ha erre gondolsz, mindig tudni fogod, hogy cselekedj.

2012. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!