Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek a...

Szerintetek mit tegyek a kislánnyal? Nem ehet húst, mert az anyukája vega, de remeg érte.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy kislánnyal kapcsolatban. Óvónőnek készülök, szeptembertől leszek is, addig csak gyakorlaton. Van egy kislány, akinek az anyukája vegetáriánus, és ebből kifolyólag a gyermekeinek sem ad húst. A kislány 5 éves, a bátyja azt hiszem 11-12. Eddig akárhány ebédnél, reggelinél vettem részt a csoportban, a kislány remegett a húsért. Látom rajta, hogy kívánja, de nem ehet. A kollégáim közül, van aki ad neki titokban, van aki nem engedi húst enni, mert az anya kérte. Nem tudom én mit tegyek, mert egyrészt szüksége van a húsra, másrészt viszont nem akarom titokban etetni én is.


Szerintetek mi lenne a helyes döntés?



2012. júl. 15. 18:27
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
63%
Mi lenne a helyes döntés? Hát szivem szerint addig csapkodni anyuka fejet a radiátorhoz amég észbe nem kap....komolyra forditva a szót,probalt vele már valaki beszelni? Mondjuk lehetne egy dietetikust vagy valami ilyesmit hivni az oviba...
2012. júl. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
52%

azt miért nem lehet hogy mégegyszer megkérdezni anyukát hogy biztos nem ehet a gyerek húst? mert itt úgy enne látszik rajta....?

-biztos otthon sem eszik?

vagy valahogy kétkedést kelteni benne.

apuka eszik húst? esetleg őt megkörnyékezni de ugye egy családi háborút senki nem akar szóval eléggé necces a dolog,mert ugye ő ad neki akkor a hölgy megfőzi gondolom.

-esetleg bevetni hogy az ovi házirendjében mi van valahol nem főznek külön a lisztérzékenynek sem ...

totál semmi hús vagy felvágottat enged mert ugye nem mindenki ugyanolyan szinten vega,valaki a zselatinost sütiket sem eszi meg mert az állati eredetű.

--és ugye nem akarok az ovi konyhájában sem turkálni de ha megeszi a hús aztán esetleg valami gond van az étellel -soha ne mond hogy soha és megbetegszik na akkor az esti híradóban bunyót fogunk látni az tuti.

szóval a titokban adunk neki az nem jó ötlet.


és ugye az nem betegség hogy valaki nem eszik húst tökéletesen lehet pótolni a szervezetnek mindent csak több odafigyelést igényel na és itt a lényeg hogy ezt anyuka megteszi-e!


névtelenül bejelenteni valamit a védőnőnél hogy elhanyagolja mittudomén az meg egyenlő a lejáratással,ne adj isten diszkriminációval mert vega.

még el is költözhetnek azzal meg nem mész semmire.


az én véleményem az hogy hülyeség amit csinál husi fan vagyok és a családom is ,én még a vallásomat sem erőltetem majd választ a gyerekem olyat magának ami tetszik neki és amivel azonosul,

szintúgy a táplálkozása is ilyen eszik zöldséget de ha nem szereti a sóskát és nem eszi meg nem fogom lenyomni a torkán kész kap máshogy elég vasat aszt slussz.

2012. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

Itt lehet azon elvitatkozgatni, hogy helyes-e a vega étrend,vagy sem, de a kérdés nem erről szól.

A szülő határozott kéréssel ment az óvodába. Az óvoda ilyenkor két dolgot tehet: elfogadja a szülő kérését, és ahhoz tartja magát, vagy elutasítja a kérést. Egy dolgot nem tehet, hogy elfogadja a kérést, de a szülő háta mögött nem tartja be. És teljesen mindegy, hogy piros hajpántról, katicás zokniról vagy vega étrendről van-e szó. Ha a gyereket felvették úgy, hogy a szülő jelezte, hogy vegán, és az óvoda ez ellen nem emelt kifogást, akkor nem adhat mást a gyereknek. Ha nem értenek vele egyet, akkor pedig ezt jelezni kell a szülőnek. Ez ilyen egyszerű.

2012. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
37%

Mi lenne a helyes döntés?


Elvenni tőle a gyereket és rendesen táplálni!Még jó hogy nem fénnyel akarja etetni!

2012. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az apukával beszélj, ha ő is eteti titokban, kérdezd meg tőle hogy adhatsz-e a kislánynak. Meséld el neki, mennyire sóvárog, stb. Ha az apja beleegyezik, nyugodtan adhatsz neki húst, így nem fog tudni az anyuka kicsinálni ha megtudja. Az anyával hiába beszélnél ha ennyire hülye, vele ne is foglalkozz. De így ne adj neki hogy legalább az egyik szülő nem egyezik bele, és akkor "nem írod felül a nevelési elveiket"...
2012. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Teljesen vegetáriánusok, semmi húst, vagy hússzármazékot nem ehet a gyerek.
2012. júl. 15. 23:05
 27/48 anonim ***** válasza:
41%

Sóhaj....

Ugye a cukorbeteg gyereknek is adtok titokban lekvárt, mert annyira szeretné?

2012. júl. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%
Az rendben van,hogy a kedves anyuka vega, de a kislányának miért kell megtiltania,hogy egyen húst? Ha nekem lesz majd gyerekem biztos nem fogom nekik megtiltani, hogy olyan ételeket egyenek,amit megkívánnak, persze gondolok itt egészséges ételekre, normális főtt kajákra. Hogy a kérdésedre is megpróbáljak válaszolni, nem tudom,mi lenne a helyes döntés, talán megpróbálni beszélni az anyukával.
2012. júl. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
27: azért azt remélem érzed (bár akkor talán nem válaszoltad volna a 27-es választ), hogy a kettő nem ugyan az. Más, ha cukorbeteg, akkor nyilván nem tömi az ember lekvárral meg csokival, mert azzal árt az egészségének. Ez EGYÉRTELMŰ! Azonban itt nem erről van szó. Én sem annak a pártján vagyok, hogy anyuka háta mögött cselekedni, de valahogy a tudtára kéne adni, hogy nem helyes amit tesz, nem is amiatt, hogy húst KELL adni a gyereknek, hanem egész egyszerűen a gyerek jogai sérülnek ebben a témában!
2012. júl. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Titokban biztos nem etetném. De megkérdeznék egy gyerekorvost (a konkrét kislány említése nélkül), hogy mit mond, majd ezt követően megpróbálnák beszélni az anyukával is - hátha képes valamilyen kompromisszumra.
2012. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!