Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek a...

Szerintetek mit tegyek a kislánnyal? Nem ehet húst, mert az anyukája vega, de remeg érte.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy kislánnyal kapcsolatban. Óvónőnek készülök, szeptembertől leszek is, addig csak gyakorlaton. Van egy kislány, akinek az anyukája vegetáriánus, és ebből kifolyólag a gyermekeinek sem ad húst. A kislány 5 éves, a bátyja azt hiszem 11-12. Eddig akárhány ebédnél, reggelinél vettem részt a csoportban, a kislány remegett a húsért. Látom rajta, hogy kívánja, de nem ehet. A kollégáim közül, van aki ad neki titokban, van aki nem engedi húst enni, mert az anya kérte. Nem tudom én mit tegyek, mert egyrészt szüksége van a húsra, másrészt viszont nem akarom titokban etetni én is.


Szerintetek mi lenne a helyes döntés?



2012. júl. 15. 18:27
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
60%
A fehérje nem csak a húsban található meg, veszélyeztetésről itt szó sincs. A vegetáriánsuok nem élnek veszélyes életet. Énnem vagyok vega, imádom a húst, de elfogadom ha valaki az. Az óvónúnek kutya kötelessége a gondviselő kérését betartani, ha azzal nem veszélyeztet a gondviselő, sem a gyereket, sem az óvodai házirendet. Ha kiderül hogy húst etet vele valamelyik óvónő, az állásával játszik. Én úgy kirúgatnám, hogy a lába nem érne földet! Nem azért, mert húst ad, hanem a tényért, hogy a nevelési elvemet fölülírja titokban. Ez ennek a szakmának az alap hibűja, amit csak el lehet követni......nem betartani az anya kifejezett kérését egy ilyen dologban, mint a gyerek étkeztetése, ez bizony ok a kirúgásra az intézményvezető részéről. ha az anya rájön és jelenti. És ha a kislány otthon beszél, akkor rá fog jönni.
2012. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
47%

Egyetértek az utolsóval. Ha nem etetnék titokban hússal akkor nem is remegne érte.. Én sem remegek a pacalért mert soha nem ettem olyat.

Bár én nem vagyok vega,de vérig sértődnék,és panaszt is tennék ha kérésem ellenére hússal etetnék a gyerekemet.

2012. júl. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem etetnék akkor nem remegne érte... --> De ha remeg érte, akkor az azt jelenti, hogy szereti! Vega döntés alapján kell, hogy legyen az ember, nem a szülei miatt! Persze ha 20 éves koráig belenevelik akkor már könnyű azt mondani, hogy tényleg vega akar lenni, de az nem szabad választás. A hús nem ártalmas, ha a gyerek szereti, akkor joga van enni belőle...
2012. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
Úgy tudjuk, hogy otthon is kap titokban, az apukájától. Mert nem ért egyet az édesanya döntésével. A gyerekek azért vegák, mert az anyukájuk is az. Én nem fogok neki adni, de nem értek vele egyet. Fejlődő szervezet, kell a hús neki.
2012. júl. 15. 19:16
 15/48 Andizsuzsi ***** válasza:
41%
Utolsók! Igazatok van. De itt a kérdés nem ez, hanem hogy van-e joga az óvónőnek a szülő háta mögött megtagadni a szülő kifejezett kérését? Nincs. És innentől minden további érv felesleges. A szülőknek ezt a kérdést egymás között kell rendezniük, az, hogy apuka is ad otthon titokban, nem jogosítja fel az óvónőt, hogy ő is adjon. Arról nem is beszélve, hogy óvónéni arra neveli a gyereket, hogy becsapjuk anyukát? Hogy az óvodában titokban szabad azt, amit otthon anyuka nem enged meg? Ez a következetes pedagógia?
2012. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
49%
Miért az egészségeseb pedagóia ha arra tanítjuk, hogy a beteg dolgokat csináló szülőt elfogadja? Mert oké, hogy vega de szerintem nem normális ha a gyereke húst akar enni, ő meg rákényszeríti hogy ne. És ráadásul a másik szülő sem ért vele egyet akinek ugyanolyan jogai vannak. Ott már valami probléma van. A szülő nem mindenható.
2012. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen óvónők az állásukkal játszanak, ez lepontozható, de bizony nem vitatható. Ha valaki piros kezecskét nyomigál, attól még ez így marad.
2012. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

"Miért az egészségeseb pedagóia ha arra tanítjuk, hogy a beteg dolgokat csináló szülőt elfogadja?"


Igen. Ha az óvónő úgy ítéli meg, hogy a szülő veszélyezteti a gyereket, vagy sérülnek a gyerek jogai, akkor megvannak azok a hivatalos utak, ahol ezt jelezheti. Ilyen pl. az orvos, védőnő, ifjúságvédelem, gyámhivatal. Egyetlen dolgot nem tehet: a háta mögött, a tudta nélkül nem bírálhatja felül a szülő döntését.

2012. júl. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
57%

Szia! Nagyon felelőtlen az ilyen anyuka. Most ne tégy semmit, de én is egyet értek, hogy ez nem egészséges, a napnál is világosabb, hogy a gyerek igényli a hús evését.

De te, mint kezdő ne csinálj semmit, próbálj ebből tanulni, hogy ki hogyan reagál erre a kollégák közül. egyébként én is adnék neki titokban, ha a szülő nem képes felfogni, hogy egészségtelen életmódot erőltet a gyerekére, őt csak sajnálni tudom, de a gyereket nem bírnám nézni, ahogy csorog a nyála. Óvónőként egyébként is a gyerek érdekét kell szem előtt tartanod, más kérdés, hogy jogosan szólhatsz e bele az élelmezésében.

2012. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
51%

Én annak a pártján vagyok, hogy azt kéne, amit a gyerek akar ebben a témában. Ha remeg a húsért, az azért van, mert szeretné enni, baja nem lesz tőle, ha eszik. Miért hiszik egyes anyák, hogy a gyereket mindenben alá lehet rendelni a saját akaratuknak????? Ez pont egy olyan téma, amikor teljességgel rá lehetne bízni a döntést a gyerekre, nem értem, hogy azért, mert az anya nem eszik húst, ezt miért várja el a gyerekeitől is? Azoknak írom, akik az "anya kérésének tiszteletben tartása" mellett vannak, az anyuka pedig hol tartja tiszteletben a lánya vágyait, akaratát ebben? Sehol.

Ez kb. olyan, hogy a lányom azt mondta, szeretné megnöveszteni a haját (most rövid neki). Milyen jogon tiltanám én meg neki ezt? Semmi jogom nincs, hiába vagyok az anyja, a gondviselője, de az meg az ő haja és az ő akarata, élete. 4 éves, de ilyenbe eszem ágában sincs beleszólni.

2012. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!