Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha a...

Rigó Kata kérdése:

Mi a véleményetek arról, ha a férj kér számon pénzt a párjától aki otthon van gyesen? A rezsit és a kaját pedig fillérre pontosan felezik. De egy liter tej árát is! Nehogy a férj többet adjon ki. Nem gáz?

Figyelt kérdés
És amúgy minden házimunkát és gyerek témát ő, azaz a feleség csinál.
2012. júl. 13. 00:37
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
43%
Kedves Rigó Kata! Ha együttérző, vagy hatékony tanácsokat adó kommentekért írtál erre az oldalra, akkor úgy látszik nagyon rosszul tetted. Az emberek zöme rosszindulatú, legalábbis kishazánkban ezt tapasztaltam.
2012. júl. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

ma 01.18-nak


Ha rám gondoltál hogy rosszindulatú vagyok( ma 01:10) akkor tévedsz. Nem vagyok rosszindulatú,csak kívülállóként tudom,hogy milyen az emberi viselkedés ami már kis korban is jelen van,és nem felvett szokás. A kérdező férje nem a felvett szokásai miatt ilyen amilyen. Már a házasság előtt is ilyen volt, ahogy a kérdező mondta is,hogy bizony észrevette,csak gondolom szerelmes volt,és nem akart róla tudomást venni.

Attól még nem vagyok rosszindulatú,mert nem sírok a kérdezővel együtt, vagy ne sajnálom ezerrel. valamilyen szinten sajnálom,mert kutyaszorítóba került, így csak a lehetséges variációkat vázolom fel neki. A döntés még mindig a kérdezőé.

Vagy elválik,és újra kezdi az életét a gyermekével együtt vagy megpróbál továbbra is együtt élni ilyen rigolyás viselkedésű emberrel. Mindkettő járható út.

Más megoldás nincs.


Csak megjegyzem. Ha nekem kéne választani,én elválnék. Már váltam el,és tapasztalatból mondom,hogy csak a kezdet nehéz,de utána minden sokkal jobb,és könnyebb..

Az biztos,hogy a kérdező ezer kérdést kiírhat. Panaszkodhat fűnek-fának. A gondja attól még megmarad.

2012. júl. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
abszolut igazság!!! jó hogy ezt valaki kimondta. de most komolyan. nekem itt ez kell.megerősítés abban amit én is gondolok! KÖSZ!
2012. júl. 13. 01:37
 14/44 anonim ***** válasza:
79%
Nem rád gondoltam, hanem azokra, akik úgy fogalmazták meg a mondandójukat, hogy úgy kell keki, meg ő a hülye. A te véleményed korrekt és udvarias volt. Sok ember ír erre az oldalra, aki tanácsot kér, és jó nagy leb*szást kap, hogy örüljön egy kicsit.
2012. júl. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
85%

A házimunka felének értékét számold ki neki.

Ritka szemét egy pasi.

2012. júl. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi Kérdező, de most ti család vagytok, vagy Kft? Mert ugye utóbbinál nem árt az auditált mérleg z üzlettársak számára, az előbbi esetben viszont - legalábbis számomra - az a természetes, hogy a dolgok közösek A feladatok is, a célok is, a költségek is, az örömök is. Mi pl a párommal az első pillanattól közös kasszán voltunk, ezért azután értetlenkedve nézem az ilyen kérdéseket... ott a fiók, amikor az ember hoz haza pénzt beteszi (mindketten), amikor kell valamire pénz kiveszi (mindketten), nagyobb dolgokat megbeszélünk ("voltam havi nagybevásárolni, elment kb 30 eFt" pl) oszt jólvan. Az "enyém" meg a "tied" a nemlétező fogalom, "mienk" van.
2012. júl. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
Én a kaját felezném, és tuti csak magamra meg a gyerekre főznék. Ha enni akar, vagy mosott ruhát, fizesse ki a munkadíjat. Sőt tuti csak a saját és a gyerek ágyneműjét raknám el, az övét otthagynám. Ő sem értetek dolgozik, csak magáért. Azon csodálkozom, hogy albérleti díjat nem számol fel neked, meg egy keveset a gyerek után. (mivel belőled is van a gyerkőcben)
2012. júl. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
21%

Mi alapvetően külön kasszán vagyunk és ezt tartom a normálisnak, de amikor párom itthon volt a gyerekekkel, akkor főleg az én pénzemből éltünk (még ha szűkösen) is.


Az oké ha anyagilag szét váltok, de nem szabad fillére pontosan tenni. Mint minden szélsőség ez nem normális.

2012. júl. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
49%

Na és az albérletpénzt valóban gyűjtögeted?

Egyébként ha nem tetszik, el lehet válni.

2012. júl. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt skót pasim, a másodiknál már direkt néztem, hogy ne sajnálja tőlem a pénzt. Nem volt neki sokkal több, mivel mind a ketten közalkalmazottak voltunk :) A pénz sajnos eléggé fontos dolog, ugyanúgy kell róla gondolkodni.


Ha van saját lakásod, költözz oda a gyerekkel egy időre, hátha észhez tér, hogy nem cseléd vagy meg alkalmazott, hogy kis piti tej-ügyekkel szekáljon. És ha egy pohárral többet iszol, mint ő? Kifizetteti?

2012. júl. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!