Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálhat egy apuka a...

Mit csinálhat egy apuka a szünetben a 14 éves fiával? (részlet lent)

Figyelt kérdés
Már régen elváltam, a 14 éves fiam külföldön él. Most a szünetben nálam lesz néhány napig, de nem tudom, hogy hova mennjek vele, mert semmihez sincs kedve, csak a barátaihoz, akik szintén külföldön vannak és a számítógéphez. Bármit javasoltam ahoz nincs kedve. Kinek van ötlete?
2009. júl. 9. 21:30
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
83%
Vidd el túrázni! Ott majd nem fog nyafogni!
2009. júl. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, hogy kertes házban laktok-e, de mondhatnád, hogy hívja össze a barátait, főznél nekik bográcsban valamit, grillezés, szalonna sütés, hadd mókázzanak el magukban. Persze neked nem kellene nagyon jelen lenni:D
2009. júl. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
Zöld Pardonba mehetnek kiskorúak, cak alkoholt nem vehetnek, ugyanúgy, ahogy máshol. Van még a WigWam, a Rocktogon. Én sem ismerem őket, de zeneileg ideillenek.
2009. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


a barátai nem itt élnek

2009. júl. 10. 13:43
 35/47 anonim ***** válasza:
82%

"Kincsem..." Kedves vagy a fiam lehetnél..:D

Én 5 éve voltam egy 16 éves is volt a társaságunkban. Éjszaka mentünk, nem engedték be. Feltételezem valameddig be lehet menni gyerekekkel, de 10 óra után nem sok keresni valójuk van ott. Szerintem...

2009. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Rápillantottam, amit a 14 éves lány írt, nagyon okos gondolatnak találom. Abból a szempontból, hogy emlékezz rá, melyik felnőtt rokonod volt "jó fej" neked gyerekkorodban! (Már ha ez a célod...) Mostani gyereknevelési könyvekből informálódva: ha természetes vagy, ha elismered, hogy nem vagy tökéletes, vannak hibáid, így viszonyulsz hozzá, akkor jobban felnéz rád.

Lehet, hogy OFF voltam, bocs, de hátha ez is érdekel...

(Ez alapján amit a 14 éves lány írt, nagyon jó, ha vagy annyira spontán személyiség.)

07.09.23:51-es

2009. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
33%

nekem is az a véleményem,hogy egy 14 éves gyerek abban a korban van,amikor ciki megjelenni a szülővel,és legszivesebben egész nap a szobájában ülne egyedül.én is átestem ezen(20/L).emlékszem,milyen égő volt nekem 14 évesen anyámmal,nagyival,meg nagynénémmel moziba menni XD

de most komolyan.hagyd békén néhány napig,hogy felvegye az itteni ritmust,szokjon téged(gondolom nem sűrűn látod,ha külföldön él a gyerek).néhány nap mulva már oldottabb lesz a viszonyotok,már beszélgettetek,és akkor mondhatod a programot.vidd el vmi "felnőttes" helyre,ahol ihat mondjuk egy sört.most lehet h erre sokan bepöccennek,de sztem 14 évesen egy sör nem vészes,de ettöl kemény gyereknek érzi majd magát,h ő sörözik a jófej apjával!ez ugye nem sok gyereknek adatik meg.és miután ezzel a bizalmába férkőztél,jöhetnek a közös programok.(bowling,mozi,stb)

sok sikert kívánok!(bár lehet h már elkéstem a válasszal)

2009. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:
100%
Nekem 14évesen egy airsoft tökéletes program lett volna.Ha sokat lődöz a gép előtt akkor az igazinak látszó fegyverek is biztos érdekelni fogják.
2009. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%
vidd el jetskizni,vagy szimplán vegyél neki gy üveg sört..más fiatal már 10évesen iszik,de jó fejnek fog tartna,ha ihat veled..tegyetek be hard zenét és bumbum csapjatok a lovak közé:D
2009. júl. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

A párom tinilánya, bárhova megyünk, utazunk vele, mindig unatkozik, képeket vág, a barátnőjével(akit viszünk vele) bujkál és duzzog, illetve az anyját hívogatja, és panaszkodik neki.

Majd, miután hazament(két nappal korábban), kijelenti, hogy nagyon jól érezte magát, és egy év múlva kezdi kérdezgetni, hogy ugye megyünk most is Sárkányfesztiválra pl. és jöhet-e Adri is?? És köveket mozgat meg, majd ismét duzzog és szenved, és nem beszél.

A 19 éves lányom szerint ez teljesen normális.(12-16 éves korig)

Ha vele élnél, ugyan így csinálna. Ne várd el egy kamasztól, hogy lelkesedjen, ne is nagyon kérdezgesd, mit szeretne(elmondhatja, de nem nyaljuk a sgét, nem könyörgünk) csak vigyed. Te vagy az apja, neked kell tudni, mit akarsz. Ő meg majd duzzog és fanyalog, ez fontos neki a felnőtté válás útján. De belöl jót tesz neki, hogy az apjával lehet.

Mindenképpen vidd "pasis" programokra, sport, horgászat, meccs, autó, kaland, csajpontozás, barkács, koncert, kocsma, stb..én nem is tudom, de az én elvált fiamnak nagyon rossz volt csak nők közt lenni állandóan.

Mindegy hogy reagál, te fess neki egy apaképet! Nagyon fontos és hasznos. Mindenképp hálás lesz, de nem biztos, hogy mutatja.

Ilyenek a kamaszok, elvált vagy sem.

Meg vidd olyan helyre, ami magyar és menő! Mint feljebb jó tanácsokat adtak.

Milyen irányban van az a külföld?

2009. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!