Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért etetik a fiatalokat...

Miért etetik a fiatalokat azal hogy 18 éves kora után ezt csinálhat, meg azt csinálhat?

Figyelt kérdés
Miközben egyesket még 26 évesen is irányítanak otthon meg szabályoznak,bezárnak,nem hagyják élni,minek kell hauzudni?Mondják meg a frankót hogy,mire számíthat,leglább lenne esélye megtervezni a jövőt.Én 17 éves korom óta önneláttó vagyok,de több barátnőm huszonéves,és iszonyat amit csinálnak velük,levegőt nem vehetnek,a pasijukkal bujkálniuk kell,stb...Miért teszik tönkre egyes szülők a saját gyerekük fiatlaságát?
2011. aug. 23. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
mert ez az igazság. aki 18 évesen el tudja tartani magát az mehet nyugodtan élehet egyedül önnálóan. aki viszont a szülei házában él az tartsa magát addig a szabályokhoz is valamennyire.
2011. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Mert tényleg ezt csinálhat, meg azt csinálhat. Az már rás tészta, hogy valaki olyan mamlasz, hogy 26 évesen is hagyja, hogy irányítsák.
2011. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Van az a mondás, hogy: az én házam, az én váram!

Nem a szülőnek kell legtöbbször alkalmazkodni, hanem a gyereknek. Mindenkinek megvan a lehetősége önálló életet élni külön. Ők inkább elviselik, hogy a megszokott, komfortos otthonba maradhassanak, minthogy talpra kelljen állni.

Valamit valamiért..

Senkit nem zárnak lakatra a szülei (vagy legalábbis az ritka és büntetik :D)

2011. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Ez eléggé két oldalú dolog szerintem, főleg a mai fiataloknál, akik állandóan hozzávágják a szüleik fejéhez hogy 'nagykorú vagyok, elmúltam 18'- de egész nyáron anyuciék pénzét viszi bulizni, mert a munka büdös, de ha valami baj van, akkor megint csak anyuciék maradnak. Emellett vannak engedékenyebb szülők is, és vannak szigorúbbak is. Persze, néhány szülő túlzásba esik, nekem is van olyan ismerősöm akinek a szülei nem engedték hogy lefeküdjön a barátjával 2 év járás után is, de igazából nem is tudom a jó választ erre..Én szerencsés vagyok, mert csak anyukám van, és én is 16 éves koromban költöztem el otthonról, de azért tehettem meg ezt, mert anyukám is tudta hogy képes vagyok felelősséget vállalni magamért, és azokért a dolgokért amit teszek. Ezenkívül én sosem hazudtam otthon, így a bizalom is megvolt.
2011. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

amíg én a szüleim házában éltem, és az ő kenyerüket ettem, addig 21 évesen is elfogadtam az otthoni szabályokat...ez van, lehet lázadozni, de akkor álljon a lábára minden téren...

azért a fiatalok sem szentek, úgy beszélnek egyesek a szüleikkel, hogy tényleg nem érdemelnek jobbat

2011. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Mert jogilag valóban azt csinál, amit akar. Huszonévesen csak azt irányítják a szülei, aki hagyja.

Persze az éremnek két oldala van: a gyereknek egy csomó joga lesz 18 éves kora után, de csakis akkor, ha vállalja a felelősséget is magáért és eltartja magát. A kettő csak együtt jár, akit a szülei tartanak el, azt irányíthatják. De ha megunja, akkor a sarkára állhat és mondhatja, hogy akkor most lelépek és egyedül oldom meg az életem. Ez az, amit 18 éves kora előtt nem tehet meg.

2011. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Oké,ez igaz,én is alkalmazkodom ha haza megyek néha,de ne hogy már egy huszonhatéves lánynak ne lehessen férfi az életében,ne mehessen el este egy pohár akármire velünk,9re otthon kelljen ülnie,nyáron ne mehessen fürdeni a strandra a barátáival,most épp olaszba kászülünk ő meg kivan hogy megint nem jöhet velünk nyaralni,az egy kis tulzás amit ezzel a barátnőmmel művel az apja szinte már teljesen bevan zárva,dolgozni megy ,apjához persze,mert nem engedte máshová,a fizut persze leadja semmi se marad neki,nehogy tudjon félre tenni,a párjával bujkál,nehezen oldják meg a talikat.Kétéve vannak együtt,de apuci szűznek gondolta.

Perzse kiderült a dolog,és kapott is érte rendesen,szakítaniuk kellet,perzse nem tették,mondtam neki hogy most ő is jön velünk nyaralni,és megoldjuk a költözését is,csak fél,mert az apja elég befolyásos,és egy vadállat.

Szeritetek jó ötlet ha mi a barátai a párja,összefogva elköltöztetjük,és elvsszük végre egy jót nyaralni,még a sose volt sehol,nem hogy külföldön.Állást is kap majd a párja alkalmazni akarja a vállakozásban.Mi ezt eldöntöttünk hogy segítünk neki ő is akarja csak rettentően fél, még rosszabb lesz,és az apja ránk is ránk száll,és ezt nem akarja.Az anyját ne kérdezétek,mert lelki roncsá vált a pasi mellett,de ő se tud lépni,mert neki sincs pénze.

Köszönöm az értelmes használható válaszokat ír,kérem a rosszindulatú kötözködök most kiméljenek,mert ez nem vicc,és nem kamu,és sajnos egyre több az ilyen börtön család.

2011. aug. 23. 13:14
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Én azt mondom, attól hogy a gyerekük vagyok meg náluk lakok attól még nekik kéne "dirigálniuk"? Ne értsétek félre, de könyörgöm, 18 éve felett akár tetszik akár nem, hivatalosan "felnőtt" lett a gyerek, attól függetlenül hogy milyen értelmileg meg stb. 18 évesen még így oké, de már 20 fölött is megszabják mikor mit hol meddig?

Nem tudom, nekem a normális az lenne hogy a szülő addig támogatja a gyerekét (feltéve ha szereti annyira...) ameddig nem tud önállóan boldogulni, elvégre ezért van a szülő...hogy ott legyen mikor a gyerekének szüksége van rá. De ez a szabályozás hogy oké itt lakhatsz de lesz pár szabály meg este 8-ra gyere haza?? Én ezt fel nem fogom..

Lehet azért mert az én szüleim megmondták, addig itt lakhatok ameddig nem lesz egy biztos támaszom, és segítenek bármiben ahogy tudnak, mert mindig a gyerekük leszek, ez a minimum tőlük. Ezt ŐK mondták nekem.

Egy szülőnek segítenie kéne a gyerekének nem megszabni hogy mikor mit csinálhat, mikor már felnőtt...

18/l

2011. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Baromi egyszerű, amíg a "gyerek" otthon lakik, fogadja el a szabályokat, akár elmúlt 18 éves, akár nem. Arról nem is beszélve, a szülők nem szenyóságból várnak el bizonyos dolgokat (Pl: nekem azért kellett este 10-re hazajönnöm, mert anya nem tudott aludni, amíg nem voltam itthon).


Elköltöztem, és onnantól kezdve a saját szabályaim szerint élek, igaz, így nehezebb, mert senki sem viseli a lelkén, mi van a hűtőben...


Egyébként meg néhány fiatal "hatalmas problémáját" magam sem tudom megérteni, olyanokat, hogy "15 évesen miért nem engednek el egy hétre a Balatonra a haverokkal" vagy hogy "miért várja el anyukám, hogy továbbtanuljak" meg hasonlók...

2011. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nézd, ez a lány ismerősöd is meg tudná oldani azt, hogy elköltözzön a barátjával mondjuk. Egy albérlet erre nem olyan rossz megoldás, vagy a fiú szüleinél.

Engem nem tudtak kötelezni a szüleim, hogy maradjak otthon és vállaljak munkát náluk.

Amikor összeköltöztem a párommal, nem tetszett neki, hetekig ment a veszekedés. Nem érdekelt, és egy idő után kénytelenek voltak elfogadni a döntésem, mert rájöttek, hogy felnőtt nő vagyok és meg fogom valósítani, amit elterveztem.

Még támogattak is...


Persze az Ő szülei nem biztos, hogy ezt megteszik majd, de van választása, csak nem él vele. A félelem a könnyebb, kevésbé súrlódásos területre vezeti az embert, de az nem biztos, hogy a legjobb megoldás.


Nem mondom, hogy jó az amit a szülők csinálnak és helyes, de ahhoz egy olyan ember is kell, akivel ezt meg lehet csinálni.

2011. aug. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!