Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van BÁRMI kiút ebből?

Van BÁRMI kiút ebből?

Figyelt kérdés

Nos, az hiszem a borzalmasnál is rosszabb helyzetben vagyunk.

Anyám születésemtől fogva keményen dolgozik. Az apám egy tetű, mihaszna, semmirekellő link ember.

Olyannyira, hogy a miatta/általa felvett hitelek miatt kb(a ház jelzálogon kívül ami kb hat millió) 2-3 millió tartozásunk van a késedelmi kamatokkal együtt.

Már kezdtünk volna kilábalni-igaz úgy, hogy jószerével az összes kajánk napi két kiló kenyér és vaj volt(most sincs más)-, ez a barom is valamilyen csoda folytán munkát kapott külföldön, így abból amit hazaküldött tudtuk fizetni a tartozásokat, számlákat. Ám a cége csődbe ment, kb fél millát "elfelejtettek" kifizetni. Aztán nem egyszer eljátszotta, hogy elment berúgni, és mély depressziójában eljátszotta(párszor anya fizetését is, mivelhozzáfér anya számlájához sajna) játékgépen.

Legutóbb éppen a hitelkeretet játszotta el, és anya most emiatt nem tudott felvenni a fizetéséből semmit, mert levonta a bank, ráadásul a családit is.

Házasok. Elválni nem tud anyu, mert nincs pénz ügyvédre, meg egyedül nem bírná(mert néha alkalmi munkával hazahoz valamennyit, meg szülei, akik szintén szegények, de ők is szoktak segíteni). Sok kölcsön anya nevén van, mert ő már feketelistás volt. A ház is anyáé, de abban a szüleinek(apa) is van része(nem hivatalosan, csak annyiban, hogy beleadtak két millát).

Már nagyon elegem van ebből. Anya nagyon szomorú teljesen kilátástalannak érzi a helyzetet, mostanában folyamatosan sír, pedig előtte csak akkor láttam, mikor a testvére meghalt.

A hiteleket így is alig tudtuk fizetni, most nem tudom mi lesz velünk ebben a hónapban. Félünk, hogy elveszik a házat, aggódunk, de ez a szemétláda tök nyugisan nézi a tévét és fetreng egész nap.

Ti tudtok bármi kiutat ajánlani?


2012. júl. 3. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem szép ezt mondani,de te nem tudnál valami kis munkát vállalni?Nem rosszindulatból,de annyival több lenne.Diák vagy?Akkor vállalhatnál diákmunkát.Egszerű munkákat,de még olyat is láttam hogy pl diákokat kerestek olasztolmácsnak.
2012. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberekre mondják,hogy passzív szenvedők.

Ugyanis ha akart volna már régen kiszabadulhatott volna ebből a házasságból.Az nem ok,hogy nincs pénz. Kérheti hogy méltányossági okokból ingyenes legyen a válóper. Vannak ingyenes jogászok akik segítenek.

Tényleg néha nem értem,hogy minek van internet ha nem jártok utána?? Mindent meglehet találni a neten az üggyel kapcsolatban.

Azt is butaságnak tartom,és nem értem,hogy anyud miért nem külön számlán tartja a fizetését,titkolva a kódot. Nem nehéz ez sem,csak bemegy egy bankba és új számlát nyit..Ehhez sem kell matematikusi diploma.

Nagyon sajnálom hogy így éltek,de részben magatoknak is köszönhetitek. Ha valaki nem akar változtatni az életén az nem is fog.

2012. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De diák vagyok, és dolgozok 6-8 órákat fizikai munkát, de azzal a kis pénzzel nem sokat tudok segíteni... :/
2012. júl. 3. 22:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Holnap szépen anyukád elmegy a bankba és megcsinálja hogy csak ő férjen hozzá( a saját pénzéhez) A házat eladóra teszitek. Vesztek kisebbet + rendeztek az adósságból.

Az apád meg menjen el közmunkára mellette fusi munka.

És még sokáig kenyér+vaj és sikerülni fog.

Sajnálom de az ország 40%-a ilyen helyzetben van.

szurkolok!

2012. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az első vagyok:mindig berúg?még mindig berúg?mer ez jelentősen megnehezíti.menjen elvonúkúrára.beszéljétek rá.vagy valaki más.vagy muszájból vitessétek oda.vagy valami.
2012. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Ahogy az előttem szóló mondja. Ez az egyetlen lehetőség, bár Magyarországon munkát találni egyenlő a lehetetlennel még diplomával is.


Sajnos ez van. A nem normális szülő(k) a gyerek(ek) egész életét kisiklathatják. Még ha jó lapokat dob is az élet, akkor is minimum 10 évet elvesztegetsz az életedből, hogy legalább egy középszintre felkapaszkodj. 30 évesen meg nagyon nehéz bepótolni a jó bulikat, szórakozást, ami fiatalon kimaradt az életedből, amikor robotolhattál, hogy 0-ról felépíts valamit.


Tudom, mert én is hasonló cipőben járok.

2012. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak kérhet új bankszámlát, de a bank akkor is le kell, hogy vonja a tartozásokat... :(
2012. júl. 3. 22:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De az apád nem gépezi el legalább.
2012. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bence_ ***** válasza:

4. értek egyet. Drukkolok én is.

Apát letiltani. Válás után nézni, lépni.

2012. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy anyukád a saját nevére vette fel a kölcsönöket. Viszont az jó, hogy az ő nevén van a ház. Ha közös lenne a ház, sokkal rosszabb lenne. Ha a házasság előtt vette a házat anyukád, akkor válás után sem jár semmi belőle apukádnak. Ha nem, akkor is lehet bizonyítani, hogy a szülei különvagyonából vette, ez esetben is az övé lesz. Kérjen apukád ellen távolságtartási végzést a bíróságon, és utána zavarja el a háztól. A saját nevére felvett hiteleket sajnos neki kell kifizetnie, ez ellen nincs mit tenni :( Viszont ha elválik apukádtól, akkor anyagilag jobban jár. Egyrészt őt nem kell eltartani, másrészt pedig kapni fog utánatok gyerektartást. Ha az apa nem tud fizetni, akkor is fizet az állam! Amit később behajt az apán (ha be tud). Plusz egyedülálló szülőként rengeteg kedvezményt igénybe vehet, kérheti az önkormányzatnál, hogy vállalják át a gázszámla, villanyszámla egy részét, ilyenek.


tehát szerintem ez lenne a sorrend:

1. számlákról letiltani a fatert, hogy ne okozzon még több kárt

2. távolságtartási végzés igénylése a bíróságon (lehet hivatkozni alkoholizmusra, lelki vagy fizikai bántalmazásra (ha ver is titeket), a gyerekekre való rossz hatásra)

3. kihajítás a házból

4. válás

5. segélyek, támogatások megérdeklődése és megigénylése az önkormányzatnál

6. gyerektartás behajtása (ha az apa nem fizet, akkor bejelenteni a bíróságon, és akkor az állam kifizeti)

2012. júl. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!