Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vigasztaljam meg a...

Hogy vigasztaljam meg a lányomat? Diák munkán van, most hívtak, hogy nincsenek megelégedve a mai első napjával.

Figyelt kérdés
Olyan lelkes volt, reggel felkelt rendesen 4 órakkor, mert 5 re oda kellett érnie. Nem késett.5 órát kell dolgoznia, görnyed, és ezért néha néha megállt. (nekem azt mondták,hogy túl sokat pihent, az ő munkájához szék sem járna, de ő vitt magának egyet a székek közül, illetve egy pihenés alkalmával rajzolt egy szívet a párába.szedje össze magát vagy nem kell menni) Szerinte a főnök adott neki a próbaidőn széket, illetve a sok pihenést is a görnyedésre fogja,hogy 10 percenként ki kell egyenesednie egy kicsit, mert különben ott kattan be. (szó szerint idézve) Most nagyon dühös.Megalázva érzi magát, mert neki senki nem szólt,hogy ne pihenjen annyit például. Hogy vigasztaljam meg?16 éves. Félek,hogy holnap flegmább lesz az emberekkel, vagy úgy fogja csinálni a dolgát,hogy "nem tök mindegy, úgy is sz.rnak tartanak" (szintén idéztem az ő szavait) Állítása szerint másnak olyan munkát adtak ,ami nem fárasztó, nem kell görnyedniük meg rohangálni ide oda.

2012. jún. 25. 20:44
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Megértem a lányod!

Én is voltam gyári diákmunkán tizenévesen.Keményen megdolgoztattak.Egyszerre kettő szalaghoz állítottak.Fizikailag képtelenség volt teljesíteni.Míg az egyik szalagnál voltam a gyár egyik végébe,a másik szalagomnál már tornyosult a cucc.A derekam úgy fájt(12 órázni kellett,ráadásul épp menstruáltam),hogy itthon sírógörcsöt kaptam.Az én munkámmal sem voltak megelégedve.

Annyira megalázó volt az egész munka...Én ennél többet érek.Úgyhogy ott hagytam a munkát!

Ha a lányodnak van kitartása,akkor folytassa!

2012. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Bocsi,látom már nem aktuális!

Sajnos az én városomban is csak ilyen munka van...

2012. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Csak mondom a diákmunkának azért vannak szabályai...még ha nő a paprika akkor is. Például diák(18 éves korig) egy nap max 8 órát és hetente 40 órát dolgozhat. Szóval ha reggel bement 5 órára majd még délután is akkor valószínű mire eljön a hétvége rég megvan a heti 40óra. Ezért kell diákszövetkezethez menni, bár ott is vannak alja munkák, sőt, de én ahol eddig voltam a szabályokat(munkaidő, munkaközi szünet, stb.) mindig betartották.
2016. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!