Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vigasztaljam meg a...

Hogy vigasztaljam meg a lányomat? Diák munkán van, most hívtak, hogy nincsenek megelégedve a mai első napjával.

Figyelt kérdés
Olyan lelkes volt, reggel felkelt rendesen 4 órakkor, mert 5 re oda kellett érnie. Nem késett.5 órát kell dolgoznia, görnyed, és ezért néha néha megállt. (nekem azt mondták,hogy túl sokat pihent, az ő munkájához szék sem járna, de ő vitt magának egyet a székek közül, illetve egy pihenés alkalmával rajzolt egy szívet a párába.szedje össze magát vagy nem kell menni) Szerinte a főnök adott neki a próbaidőn széket, illetve a sok pihenést is a görnyedésre fogja,hogy 10 percenként ki kell egyenesednie egy kicsit, mert különben ott kattan be. (szó szerint idézve) Most nagyon dühös.Megalázva érzi magát, mert neki senki nem szólt,hogy ne pihenjen annyit például. Hogy vigasztaljam meg?16 éves. Félek,hogy holnap flegmább lesz az emberekkel, vagy úgy fogja csinálni a dolgát,hogy "nem tök mindegy, úgy is sz.rnak tartanak" (szintén idéztem az ő szavait) Állítása szerint másnak olyan munkát adtak ,ami nem fárasztó, nem kell görnyedniük meg rohangálni ide oda.

2012. jún. 25. 20:44
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy én sajnálom szegényt. Az első munka mindig egy nagy "pofon", hiába hiszi az ember, hogy ő már csinált bizony mindent, dolgos volt mindig, stb. Az nem ugyanaz, tapasztalat!

Egy kis segítség azért jól jönne, legalább ne első nap után mondták volna ezt neki! Az első nap... Istenem... az ember azt sem tudja, fiú-e, vagy lány. Nem tudom, milyen érzéketlen főnök az ilyen, aki ezért telefonál. Ha mondjuk két hét után is ilyen, beszéljen vele, persze. De mondjuk azt is lehet személyesen, normálisan.

Már 27 éves vagyok, de még emlékszem az első napomra. Velem mindenki kedves volt, még pihenni is jobban hagytak, sokat csak beszélgettünk... De így is az izgulás, a megfelelési kényszer... Hulla voltam. Biztos, hogy ha az első nap után kell megítélni, kirúgtak volna.


Sajnálom a lányodat, hogy ilyen munkába futott bele, de próbáld meg elmondani neki, hogy az első nap mindenkinek ilyen, ebbe bele kell jönni. Dolgozzon azon, hogy jobb legyen, ne vegye a szívére, és könyvelje el, hogy sajnos nem emberségesen bántak vele. :S

2012. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
felszabadult egy hely, és a húgom protezsálta be. ő is mondta,hogy tudja,hogy nagyon kell görnyedni, és látta rajta a próbán is,hogy fáj neki. Önérzet növelése? oda se mennek hozzá,hogy "Kérlek ne így csináld", valószínű ma akkor derült erre fény, mikor a lány nem volt,mert munka előtt mondták,hogy nem fontos visszamennie.
2012. jún. 25. 21:24
 13/43 A kérdező kommentje:

Egész suli időbe súlyos pénzeket költött el a megszokotthoz képest. Anyu adjál,anyu erre kell,anyu arra kell. Megmondtam,.hogy nyáron irány-horány dolgozni. Mióta megkezdődött a szünet,egy hétvégét pihent végig, minden nap dolgozott.Eddig gyerekekre vigyázott, de arra most nincs igény. Rengeteget tud költeni, mondtam neki,hogy keresse is meg magának.Most is panaszkodik,hogy fáj a háta, bár volt egy próba 3 órája vasárnap, ma volt az igazi első nap. "Azt hitték,hogy majd kicsit gyorsabb lesz, belejön jobban, de nem." Ezt mondta nekem a főnök. Mehetne diák szövetkezetekhez, de mivel ugye mint írtam, a Húgom vitte oda, elvan intézve,hogy ha bírja, jövőre is oda megy.

Sajnos nagyon a szívére vette, mondta,hogy ha szólnak neki,hogy gyorsabban és ne nyújtózkodjon,ne pihenjen annyit, ő megteszi. Bár ahogy elmesélte, szerintem azt is pihenésnek vették,hogy nem akarta a növényt eltörni, így azt nézte,hogy hogy bírná kiszedni onnan a nem kellő részt.

2012. jún. 25. 21:32
 14/43 A kérdező kommentje:
szerintetek hogyan dobjam fel?annyira lelkes volt, már az se érdekli, ha éjfélkor fekszik, és 4 kor kel. (elkezdett tv-zni, az mindig éjfél-1 óráig tart) tegnap meg.. 22 órakor már úgy aludt mintha kötelező lenne..:(
2012. jún. 25. 21:45
 15/43 anonim ***** válasza:
81%
Milyen munkát végez?
2012. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Fóliában paprikákat kell leszednie ami nem kell, és rajtahagyni 1 tövisen 1 db-ot. A paprika kb a derekáig ér, ahogy láttam, tehát eléggé hajolgatni kell hozzá,hogy az aljáról is leszedje, és átnézegesse.
2012. jún. 25. 22:21
 17/43 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire racionális a lányod, de talán ha elmondanád neki, hogy mindig az újoncokkal végeztetik a "piszkos" munkát valamennyire feldobná.


Összesen kell öt órát dolgoznia? Azt értettem, hogy ötre kell beérnie. Ha ez így van, ez azért annyira nem sok idő, kb az egész nap ott van neki utána.


Belegondolva a sajátomnak azt mondanám, és mondtam is, hogy próbáljon meg barátságokat kötni, megkérdezni azoktól, akik régebb óta vannak ott, hogy mire érdemes figyelni, mire allergiás a főnök stb. Nem azt, hogy nyalni kell, hanem hogy barátkozzon, akkor a munka is könnyebb, szívesebben is megy az ember másnap.


Nálunk Debrecenben a lányom csak azért tud nem gyári munkát végezni, mert el tudtam helyezni a cégünknél. Másra 18 év alatt nem igazán van lehetőség. Nem támogatja az állam.

2012. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

heti 25 körüli összeg csak akkor lenne meg neki, ha délután is visszajárna 3-4 órát még dolgozni. Próbálok beszélni vele, de nem valami bő szavú, nagyon feszült,ráadásul most senkivel nem bír higgadtan beszélni. Mindig ilyen, ha megalázva érzi magát!:( Én azért biztatom, mert nem szabad ilyen könnyen feladni. Azt elmondta nekem,hogy azért megalázó ennyire, mert a legtöbb kortársa 4 kor, mikor ő kel, már rég alszik. Vagy épp akkor fekszenek le.

Ahogy elmesélte, barátkozni nem nagyon tud. Próbált, de akik eleinte ott dolgoznak, nem törődnek annyira vele. Annyira sajnálom őt,de nem szabad feladnia. Valahogy bírja ki a hetet( hétvégén is kell menni!) aztán, hátha kárpótolja az,amire félre tud tenni. Még azt se bánom, ha a s.ggére ver a pénznek.Mondtam ezt is neki,de csak azt hajtogatja, hogy holnap ha nem lesz aktív kirúgják, de ő nem csinált semmit rosszul.Max kicsit lassú volt.

2012. jún. 25. 22:33
 19/43 anonim ***** válasza:
Mindig a legfiatalabbakkal végzik el a legcsicskább munkákat, ezt jó, ha tudja a lányod. Én is csináltam ilyesmi melót gyárban, nem volt egy diadalmenet, de én pár nap után hozzászoktam. Aztán dolgoztam később 18-19 évesen ruhaboltban, ott azért volt tilos ülni, mert ha bejött egy vevő, sose láthatta azt, hogy ülnek az eladók. Mondd meg neki, hogy a fizikai munka már csak ilyen. legalább lesz rálátása arra, milyen szarért-húgyért legalja munkát végezni és kap egy komoly motivációt arra, hogy tanuljon, hogy felnőtt korában ne ilyen helyen kelljen dolgoznia.
2012. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
27%
Én sokféle diákmunkán voltam már életem során, voltam rabszolgahajcsár raktári munkán is három hónapon keresztül, és egyszer nem volt rám panasz - nemhogy telefonon, ott sem. Úgyhogy a lányod valamit nagyon rosszul csinálhatott, ha ennyire kiakadtak rá, hiába vigasztalod meg, a diákmunka sehol sem lesz leányálom, olyan helyen is voltam már, ahol hat órán keresztül kellett rohangálni, egyszerre tíz ember utasítását megcsinálni, az egész légkör feszült volt, és mosdóba sem tudtam kimenni. A szerződésben a hivatalos diákmunkánál is rögzítik a fél óra szünetet, annyi van pihenni, és kész, ha tetszik, ha nem. (többnyire az is akkor, amikor a főnökök épp nélkülözni tudják a diákot, tehát nem ő mondja meg, hogy mikor szeretne szünetet tartani) Nem bántani akarom, mert fiatal, de meg kell szoknia, hogy diákként nem egy leányálom dolgozni.
2012. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!