Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is állandóan hívogat...

Titeket is állandóan hívogat az anyátok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, egyetemre járok és majdnem minden nap felhív. Mondanivalója persze nincs, azt kérdezi meg MINDEN ALKALOMMAL, hogy van-e mit ennem, otthon vagyok?/kivel vagyok?, meleg van-e, stb. Megőrülök tőle, főleg most, vizsgaidőszakban, mikor minden áldott nap megkérdezni, ez meg ez a vizsga melyik nap lesz, hogy az nehéz-e és hogy minden rendben van-e?

Az a baj, hogy nagyon régóta nem beszélünk belsőséges dolgokról, mert a felszínes "anyai gondviselésig" terjed ki a törődése, a lényeges dolgokat pedig nem kérdezi és nem is akar hallani róla. Vagy ha igen, csak azért, hogy információkat szerezzen a magánéletemről, és abból otthon szövögethesse kedvére a fantáziáit. Próbáltam, hogy nem veszem fel a telefont, de akkor másnap duplán kapom meg, hogy tegnap ennyi óra ennyi perckor ennyiszer hívtalak! Miért nem vetted fel? Most megint felhívott. Nagy csönd... és jól vagy??? Mondtam neki, ugyanúgy, mint tegnap, ugyanazt eszem, mint tegnap és hogy nincs mit mondanom, ezért nem hívom fel minden nap. Most rettenetesen megsértődött, rámnyomta a telefont. Legalább nyugalom van, igen, ez pozitív, de 3 nap múlva úgyis újrakezdi és esze ágában sincs elgondolkozni rajta, hogy lehet ő is hibás?



2012. jún. 25. 17:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Engem is felhív minden nap, sőt minden este pontban 9 kor nagymamám hív fel. Milyen idő van? Mikor van vizsgám? Ettem-e? Egyek? Aludjak. Pihenjek. stb s akkor lehet lerakni. Sokszor már nagyon fáraszt, de próbálom megérteni, hogy neki ez fontos...Szeretem ezért elnézem neki.


Anyukámmal bátrabb vagyok 2x-3x megmondtam neki, hogy ha tanulok, ne hívjon...mostanában vizsgaidőszakban nem hív, csak ha én hívom...Sajnos nálunk is elég felszínesek a beszélgetések, legalábbis szerintem


22-L

2012. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
52%

10-es!


Már bocs, de kit érdekel, hogy épp terhes vagy? De komolyan, ez a kérdés szempontjából miért releváns? Egyébként szerintem sem normális dolog, ha valaki ennyire nem képes leválni az anyjáról felnőtt létére, hogy napi szintű telefonokat kelljen bonyolítani, holott 3-4 utcányira lakik tőle.


Nyugi kérdező, nekem az apám ilyen. Én közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz, de van, hogy naponta akár 2x is felhív random. Van, hogy már a gyomrom görcsbe ugrik, ha csak látom a kijelzőmön, hogy ő hív. Kérdezget, hogy kivel/hol vagyok, mit csinálok. ha rossz kedve van, évekkel ezelőtti baromságokkal cseszeget (legutóbb azzal jött, hogy a francnak pazaroltam XY exbarátomra ennyi és ennyi évet-megjegyzem, évek óta nem vagyunk már együtt), számonkér illetve elszámoltat az időmmel, mintha még mindig 13 éves lennék. Kioktat, faggat, oltogat. Nagyon szeretem, mert az apám, de sokszor már sírhatnékom van tőle. Többször mondtam neki, hogy ne egye meg az életem. Ilyenkor azzal jön, hogy ez az én életem, azt csinálok, amit akarok, DE... és mindig a DE. Egyszerűen nem bírja megállni, hogy ne szóljon bele valamibe. és ezt mindig telefonon, mert nem lakunk már mi se együtt. Van, hogy 40 perceken át is mondja csak mondja. Én ebbe már beletörődtem, de előre félek, hogy majd a leendő férjem hülyének fog nézni emiatt. Bőven elég lenne, ha 3-4 naponta beszélnénk. Próbáld elmagyarázni anyukádnak, hogy önálló, fiatal felnőtt vagy, nem kell már téged pátyolgatni. Hátha te szerencsével jársz.

2012. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én az édesanyámmal naponta többször beszélek.

Nem arról van szó, hogy nem tudok róla leválni (saját pénzem van, szó sincs róla, hogy eltartana), csupán arról, hogy nagyon szeretem, és a legjobb barátnők vagyunk.

300km-re vagyok a családtól távol tőle egyetemen, minden reggel ébredéskor rácsörgök, és délután még 2-3 alkalommal beszélünk. Téma mindig akad :)

Persze a te eseted más, ha nincs az anyukáddal belsőséges viszonyotok. Próbáljátok meg a mindkettőtöknek megfelelő kapcsolattartási formát/időt kialakítani.


22/N

2012. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem nem hívogat állandóan, csak akkor, ha valami fontos dolog van. De mi inkább személyesen beszélünk, vagy ha éppen dolgozik és van szabad ideje akkor facebook-on. Bár mamám se hívogat örökké, ő is csak akkor, ha van valami, illetve minden hétvégén meglátogatjuk őket párommal. De megértelek, én is megunnám egy idő után. Oké, hogy az anyukád, de tiszteletben tarthatná, hogy már nem vagy kisgyerek és ha segítséget vagy tanácsot szeretnél kérni úgyis felhívod. Mondjuk engem ma párom anyukája hívott, hogy ettem-e, egyek rendesen. De ő se hívogat örökké, csak ha valami fontosat akar, de az is kb. 2 perc alatt le van tudva, amúgy meg személyesen beszélünk.


Az egyik korábbi válaszolónak pedig részvétem.

2012. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
48%

Én a helyedben rettenetesen örülnék annak, hogy anyukám szeret! 23 vagyok, 6 éve élek külön tőle, én is beszélek vele minden nap, van, hogy napi 2 alkalommal is! Ha egy kicsit figyelnél rá, akkor rájönnél, hogy aggódik érted, és szeret, és hiányzol neki, és magányos, azért hív!!! Mert TE vagy a gyereke!

SOHA NE FELEJTSD EL, HONNAN JÖTTÉL!!!

2012. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
36%
Én is amondó vagyok, hogy becsüld meg az anyádat, mert Ő szült meg, nevelt fel, ápolt, mikor beteg voltál! Az anyukádnak még tíz év múlva is a kicsi fia leszel, amikor esetleg már családod lesz. Mit értesz azalatt, hogy "úgy bánik velem, mint egy darab sza..al? A leírtak alapján anyukád nem olyan típus. Az, hogy mindig kérdezi, mikor mész haza, az teljesen természetes. Én egy tízessel idősebb vagyok, mint Te, családom van már, és tőlem is mindig megkérdezi, hogy mikor megyünk haza. Naponta többször beszélünk telefonon, és engem nem zavar, sőt... Én is szeretném tudni, hogy jól van-e és minden rendben van vele.
2012. jún. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
62%

Ez a becsüld meg az anyát szöveg...hagyjuk, nem látunk bele abba, hogy anyuka hogy viselkedett a gyerekével. Engem 10éves koromig nem nevelt, napi 50 sms jön, és meg van sértődve, ha nem válaszolok, mert éppen az kislányommal vagyok, sétálunk, játszunk. Pénzt, ruhákat kérni tud, rossz tanácsokkal ellátni is, állandóan piszkál, miért rövid a hajam, hogy nézek ki, sportolhatnék (holott tudja jól, hogy szívbeteg vagyok), mert baba születése óta maradt rajtam 3kg, és csak a hasamon, ha mondom neki, hogy teher a mindennapi 50 sms, vagy ha azt mondom, hogy nem adok új telefonra pénzt, vagy másra (jó fizetése van, fogalmam sincs, hova költi) mert van jó helye nálunk is, én vagyok a szemét, mert a bajban magára hagyom, ... felszínes beszélgetés, annál felszínesebb viszony, nem lehet rábízni a gyereket, mert nem ad neki enni, stresszoldót+nyugatót (napi 4 szem) szed egyszerre, ha sír az unoka, csúnyán néz rá, az pedig, hgoy gyengék az idegei, magának csinálta, ezzel minden családtag tökéletesen tisztában van. 27 éves vagyok, picilánnyal, nincs időm, sem energiám állandóan a telefont nyomkodni, fel nem hív, mert a csomagja csak az sms-kedvezményre jó. Hajamra visszatérve, közölte: a hajam volt az értékem, mikor levágattam. Erről ennyit. Átérzem, kérdező!


Az a baj, hogy sokan dobáljátok itt a piros kezeket, pedig más csak tapasztalatot ír le, ha az nektek nem tetszik, de úgy, hogy nem láttok bele más életébe, ... ha valaki leírja a problémáját, nem vesézi ki, engem is bosszant, hogy nem akar hagyni életteret...

2012. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
75%
Arra tudok csak reagálni, hogy a kérdező mit írt le. A leírtak alapján pedig az anyukája, nem egy olyan típusú nő, mint a tiéd kedves Utolsó. A piros kezek meg kit érdekelnek? Dobálják csak!
2012. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nekem egy hetes szarom érlelődik bennem de mégse mondogatom mindenkinek, hogy mekkorát fostam.. XD
2015. dec. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!