Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is állandóan hívogat...

Titeket is állandóan hívogat az anyátok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, egyetemre járok és majdnem minden nap felhív. Mondanivalója persze nincs, azt kérdezi meg MINDEN ALKALOMMAL, hogy van-e mit ennem, otthon vagyok?/kivel vagyok?, meleg van-e, stb. Megőrülök tőle, főleg most, vizsgaidőszakban, mikor minden áldott nap megkérdezni, ez meg ez a vizsga melyik nap lesz, hogy az nehéz-e és hogy minden rendben van-e?

Az a baj, hogy nagyon régóta nem beszélünk belsőséges dolgokról, mert a felszínes "anyai gondviselésig" terjed ki a törődése, a lényeges dolgokat pedig nem kérdezi és nem is akar hallani róla. Vagy ha igen, csak azért, hogy információkat szerezzen a magánéletemről, és abból otthon szövögethesse kedvére a fantáziáit. Próbáltam, hogy nem veszem fel a telefont, de akkor másnap duplán kapom meg, hogy tegnap ennyi óra ennyi perckor ennyiszer hívtalak! Miért nem vetted fel? Most megint felhívott. Nagy csönd... és jól vagy??? Mondtam neki, ugyanúgy, mint tegnap, ugyanazt eszem, mint tegnap és hogy nincs mit mondanom, ezért nem hívom fel minden nap. Most rettenetesen megsértődött, rámnyomta a telefont. Legalább nyugalom van, igen, ez pozitív, de 3 nap múlva úgyis újrakezdi és esze ágában sincs elgondolkozni rajta, hogy lehet ő is hibás?



2012. jún. 25. 17:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
47%

Jaja elmúltam már rég 24,de kb 2naponta hív....van mikor nem veszem fel inkább :D mondjuk mi különélünk már évek óta.

Ugyanilyen kérdéseket tesz fel,totál ugyanaz a szitu mint nálad,pedig én dolgozom is már..plusz szereti elmondani ami történt vele,de azt hosszan ecseteli...Nyugi enyém is rámb*ssza a telefont ha olyan kedve van,aztán kezdi előlről 2nap után :D

Magánéletemből kizártam,mert sose lehetett vele ilyenekről beszélni.Így elmeséli az összes ismerősének a gyerekének a családját,meg mindenkinek a szakítását,esküvőjét,eljegyzését és minden apró részletét idegenek életéből,én meg "aházok"....Magamban pedig röhögök, hogy jaj de jó szexeltem nemrég stb :D

2012. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
Szia!Ne is mondd... hasonló cipőben járunk. 30 éves vagyok,10 éve külön lakom tőle,párom és gyerekem van.Anyu,ha nem is minden nap,akkor minden másnap tuti felhiv.Már kész vagyok tőle...tényleg nem tudok semmi újat mondani.Nekem is volt már,hogy kikapcsoltam a telefont,persze nem mondom meg,hogy miatta...de amikor bekapcsolom és felhiv totál ki van akadva :/ Most is ki volt kapcsolva a telóm az elóbb kapcsoltam be,jött a hivásértesitő,hogy 9x próbált volna hivni.Szerintem bőven elég lenne heti 1x beszélni,de ha ezt mondom azzal jön,hogy más örül,ha keresi az anyja stb ... Tényleg zavaró ez az állandó telefonálgatás,mintha ellenőrizni akarna + nem akarná észrevenni,hogy már felnőtt a gyermeke akinek megvan a saját élete is.
2012. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%
Én minden nap felhívom anyut munkából, pedig együtt lakunk, hogy minden oké-e, minden rendben van-e. Az az 3-4 perc nem oszt, nem szoroz.
2012. jún. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
engem a gyerekeim hívogatnak folyton:)
2012. jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%
Engem is hivogatott annó a kollégiumi éveim alatt,aztán mindig megsértődött,hogy kinyomtam napokra,mert elegem volt már,akkor is kikakadt mindig amikor a telefonba mondtam hogy épp jól érzem magam,és nincs kedvem halgatni a keserűségét,meg a mit csinálsz,kivel miért kérdéseket napja százszor.De ő végül belátta,hogy így azt éri el,hogy nem megyek a közelébe,mert kilátásba helyeztem,ha nem hagy élni,és zaklat percenkét,akkor még telefonkapcsolat sem lesz,ez nálunk bevállt,én is külön élek már,de azóta hogy eljöttem,jobb a kapcsolatunk is.
2012. jún. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Pontosan. Néha, ha túl nagy a csend, megered a nyelve, és ahogy mondtad, elkezdi a legkisebb részletekbe menőleg mesélni mit csinált aznap.. hogy kapált be, milyen fáradt, ki fog jönni vendégségbe, az apám megint ezt meg ezt csinálta... Ilyenkor eszek, berakom a mosást, ahá-zok, de hallom rajta, hogy rettentő ideges, hogy nem lelkesülök azért, amit mond. A heti egy szerintem is BŐVEN elég lenne, apámmal ennél is kevesebbet beszélek, de ha van valami, örülök, ha hív, nagyon szeretek vele beszélni.. nem nő a fejemre, mégis érzem, hogy törődik velem! Szomorú, hogy anyám ettől hiszi magát jó anyának. Hogy megkérdezi, van-e mit ennem és hogy holnapra is van-e.. Ezek szerint ti nem veszitek fel annyira, ha megsértődik/rátok csapja a telefont? Mert engem bánt, hogy nem elégedett velem, hogy mérges rám... de ha én is mindig rácsapnám, amikor én mérges vagyok rá...
2012. jún. 25. 18:03
 7/29 anonim válasza:
72%
Sosem hivogatott naponta, de régebben engem is idegesített nagyon, még ha hozzám szólt is. Azt mondják akkor múlik el a kamaszkor, mikor rájössz, hogy a szüleid nem is olyan rossz emberek.:) Ma már nem idegesít, jobban megvagyunk, bár most is csak felszínes dolgokról beszélgetünk. Gondolj arra, hogy bárki bármikor meghalhat, ő is vagy te is.:( Mégsem lenne jó haragban elválni tőle. Expasimat még harminc évesen is naponta többször hivogatta az anyja a munkahelyén, kutyulinak szólította, meg ilyen idióta állatneveken, meg ugráltatta folyton, nem engedte el még egy hétvégére sem velem. Na az milyen durva.:D
2012. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
75%
Én örülök neki hogy minden nap felhív! 21 éves vagyok és nem velük élek ! Addig örüljetek, míg aggódnak értetek! :)
2012. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Én nem nevezném ezt aggódásnak, tudom, milyen aggódni, nekem is van, akit szeretek és aki szeret, de közel sem csináljuk ezt egymással. A zavaró az, hogy ez is egy játék. Képmutatás. Ilyen "én vagyok a tökéletes anya, mert felhívlak minden nap, mert délre pontban kész az ebéd és ki van rád mosva". A te anyád gondolom tudja, milyen zenét hallgatsz, vagy hogy mi van a pároddal, mi van a macskáddal... az enyém nem tudja. Állandóan csesztet, hogy menjek haza, menjek haza a hétvégén, mikor megyek haza? Hazamegyek, egész héten úgy bánik velem, mint egy darab sz.rral, az állomáson az utolsó másfél percben könnybe lábad a szeme, elkezd ölelgetni (soha életemben nem tett ilyet), puszilgatni (ilyet se), elmondja, mennyire okos vagyok, meg szép vagyok (úristen, 20 éve azt hallgatom, hogy hogy nézek ki, az apámra ütöttem nem rá, azért rövid a nyakam, nagyobb a második lábujjam az elsőnél, stb..) és rendesen majdnem sír. Én meg állok, nézek, hogy totál hülyének néz ez engem? Háromévesnek nézek én ki vagy mi? Úgyhogy csak tisztázásképpen, a telefonálgatás nem arról szól, hogy szeretlek, mondd, mi van veled. Bár tudnám, miről.
2012. jún. 25. 18:41
 10/29 anonim ***** válasza:
50%
23 éves vagyok, 28 hetes kismama, és minden nap beszélek az anyukámmal. MÉG HA NINCS IS KÜLÖNÖSEBB MONDANIVALÓNK! 4 km-re lakunk egymástól, van, hogy minden nap meglátogatjuk a párommal azon felül, hogy beszélünk telefonon. Mivel főiskolás vagyok nekem is van vizsgaidőszakom, és akkor sem zavar, ha felhív. Úgysem egész nap beszélünk, tudok tanulni. Addig örülj, míg érdekled, majd akkor fogod a hiányát érezni mikor már sajnos nem lesz.
2012. jún. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!