Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a családomnak,...

Hogy mondjam el a családomnak, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a dolog.


15 évesen járni kezdtem a város egyik "menő srácával",akiért minden lány odavolt,mindenki jóban akart lenni vele.A szüleim mondták,hogy ki fog használni és senki nem nézte jó szemmel,hogy mi együtt vagyunk,többen próbálták tönkretenni a kapcsolatunkat.De csak 4 év múlva szakítottunk,mert ő kiment Angliába egyetemre és nem ment a távkapcsolat egyikünknek sem,ő pedig megcsalt.

A szüleim látták,hogy mennyit szenvedtem,hogy nem volt életkedvem.

Az év elején azonban hazajött,mert halasztott az egyetemen és utazgatott a világba,meglátogatta itthon az anyukáját(az apukája Angliában él nagyon régóta),mi pedig összejöttünk.

Együtt vagyunk még mindig,de titokban.

Most viszont kiderült,hogy 6 hetes terhes vagyok.Elmondtam a páromnak és úgy döntöttünk,hogy megtartjuk a babát.

Nem kérem a szüleim segítségét semmiben,de elszeretném nekik mondani.


A nővéremnek már elmondtam,ő először azt hitte,hogy csak viccelek.Szerinte a barátom olyan,mint egy gyerek,mert a problémáira nem normális megoldást szokott keresni,hanem mindent a pénzzel intéz el és menekül a gondok elől.Ebben tényleg van egy kis igazság,de bízok benne és tudom,hogy jó apa lesz.


Nem tudom,hogy mondjam el a szüleimnek,hogy nagyszülők lesznek,amikor utálják a páromat.Tudom,hogy nem szólhatnak bele az életembe,de mindig jó volt velük a kapcsolatom,bármit megbeszélhettem velük és nem akarom,hogy tönkremenjen a kapcsolatom velük.



2012. jún. 25. 14:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem vetesd el a gyereket addig, amíg lehet. Fiatal is vagy, egy olyan embertől van a gyerek, aki már egyszer megcsalt és elhagyott, ebből csak vesztesen kerülhetsz ki. Egyedülálló szülőként pedig karriered sem lehet, a férfiak se fognak kapkodni utánad. Ne áldozd fel magad ezért.
2012. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ne nagyon bízz abban,hogy ez az ember ki fog tartani melletted meg a gyereked mellett.

És azt sem lehet elvárni a szüleidtől,hogy ők neveljék fel a te gyereked,szóval ha egyedül nem megy akkor vetesd el. A léyneg,hogy ne ringasd magad hiú ábrándokba a fiúval kapcsolatban..

2012. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
és a párod biztos kitart melletted?vagy mi lesz neki az egyetemmel?nem megy vissza külföldre?mindenféleképpen mond el a szüleidnek.
2012. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom tanácsolni amit amit mindenkinek. Egy anyának nincs választása... ha megszülte a gyereket az övé lesz míg el nem ássák a földbe. De az apákkal nem így van. Ők leléphetnek akár évtizedek múlva is, elszaladhatnak a gondok elől.

Sok férfi menekül a családja és a felelősség elől, ha a te barátod még gyereknékül is ilyen akkor borítékolom, hogy nem sokáig játszik veled családosdit.


Ha szülsz, akkor magadnak szülsz. És neked egyedül is fel kell nevelned. Szóval én inkább azon gondolkodnék, hogy hogyan teremtsem elő a felcseperedéshez szükséges tőkét.

2012. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Nanamia ***** válasza:

Mindenképpen mondd el a szüleidnek. Nekem az a véleményem, hogy a párod is legyen ott. Legyen férfi, legyen benne jellem, és mutassa meg a szüleidnek, hogy tényleg kiáll melletted és a döntésetek mellett...és mindezt nem az utcasarkon ácsorogva, hanem a szemükbe nézve, határozottan. Mert ha nem, úgy ne is várd el tőlük, hogy pozitív irányba billenjen a mérleg részükről. Ráadásul nem csak azt fogjátok bejelenteni, hogy baba lesz, hanem, hogy titokban már együtt vagytok x ideje. Ami, akárhogy nézzük is, már most a szüleiddel való kapcsolatod rovására ment. Nem lehetett ez "bármit megbeszélhettem velük" kapcsolat, ha épp életed legfontosabb tényeit titkolod előttük. Valószínű, hogy nem fognak repesni örömükben. De legalább nem lesz bennetek elfojtott szorongás és félelem.


Másrészt, én meggondolnám így a gyereket. Pont írták is felettem: van a párodnak állása? El fog tudni tartani téged és a picit (mert a te jövedelmed ahhoz édes kevés, hogy egyedül old meg, segítség nélkül), mi lesz neki az egyetemmel? Egyszer oda is vissza kell menjen. Az se lenne rossz ötlet, hogy kimenj vele, és ott szülj, de akkor viszont senki nem lesz melletted, hogy segíteni tudjon (gondolok a szüléssel járó dolgokra). Mert az, hogy te itt maradj majd egy gyerekkel, amíg ő kint van, az biza komoly lelki próba lesz. Bár azt nem tudtuk meg, hogy jelenleg milyen is a kapcsolatotok pontosan...

2012. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Adj nekik egy borsó szemet a kezükbe és mondd meg nekik hogy kb ekkora most az unokátok! :D Eleinte biztos hogy "hőbörögni" fognak,de nagyon fogják szeretni ha megszületik!
2012. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

Én is amondó vagyok, hogy ne egyedül, hanem a pároddal együtt mondd el nekik. Hidd el, a szülők ezt nagyon nagyra értéklik. Úgy gondolom, ez a legkevesebb dolog a fiútól, amit tehet értetek. Ha már ő is benne volt a dologban, akkor vállalja a tettei következményeit. Az pedig külön dicséretes dolog, hogy nem vetetitek el a babát! :-)


Szorítok, hogy minden gördülékenyen menjen!

2012. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én ilyen férfinak nem szülnék gyereket és tenném tönkre az életem. Majd gondol egyet és továbbáll.
2012. jún. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

ma 17:47


Nem szeretnék vitatkozni, de nem teljesen értek Veled egyet. Igaz, hogy az évek során én is sok tapasztalatot szereztem, és sok csalódásban is volt részem. De azt mondom, hogy mindenki változik, folyamatosan. Miért ne változhatna meg a fiú? Én azt mondom, hogy meg kell adni neki az esélyt. Bár nincs jogom beleszólni, a kérdező tudja, mit akar.

2012. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Én azt mondom, hogy meg kell adni neki az esélyt."


Igen, ha a kérdező nem lenne terhes, én is ezt mondanám. De így felelőtlenség.

2012. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!