Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a családomnak,...

Hogy mondjam el a családomnak, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a dolog.


15 évesen járni kezdtem a város egyik "menő srácával",akiért minden lány odavolt,mindenki jóban akart lenni vele.A szüleim mondták,hogy ki fog használni és senki nem nézte jó szemmel,hogy mi együtt vagyunk,többen próbálták tönkretenni a kapcsolatunkat.De csak 4 év múlva szakítottunk,mert ő kiment Angliába egyetemre és nem ment a távkapcsolat egyikünknek sem,ő pedig megcsalt.

A szüleim látták,hogy mennyit szenvedtem,hogy nem volt életkedvem.

Az év elején azonban hazajött,mert halasztott az egyetemen és utazgatott a világba,meglátogatta itthon az anyukáját(az apukája Angliában él nagyon régóta),mi pedig összejöttünk.

Együtt vagyunk még mindig,de titokban.

Most viszont kiderült,hogy 6 hetes terhes vagyok.Elmondtam a páromnak és úgy döntöttünk,hogy megtartjuk a babát.

Nem kérem a szüleim segítségét semmiben,de elszeretném nekik mondani.


A nővéremnek már elmondtam,ő először azt hitte,hogy csak viccelek.Szerinte a barátom olyan,mint egy gyerek,mert a problémáira nem normális megoldást szokott keresni,hanem mindent a pénzzel intéz el és menekül a gondok elől.Ebben tényleg van egy kis igazság,de bízok benne és tudom,hogy jó apa lesz.


Nem tudom,hogy mondjam el a szüleimnek,hogy nagyszülők lesznek,amikor utálják a páromat.Tudom,hogy nem szólhatnak bele az életembe,de mindig jó volt velük a kapcsolatom,bármit megbeszélhettem velük és nem akarom,hogy tönkremenjen a kapcsolatom velük.



2012. jún. 25. 14:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

helló anya, apa, képzeljétek, babát várunk Józsival!

ha picit is elleneznek bármit, úgyis lesz egy kis feszültség, de az unoka miatt nem hiszem, hogy örihari lenne ebből

2012. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Csak lazán! És hangsúlyozd, hogy te milyen boldog vagy... A párod meg majd bizonyíthat nekik. Egy gyerek nagyon sok mindent megváltoztat.
2012. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
38%
szerintem vegyél mondjuk egy kis babacipőt és azt add oda nekik :) csak le fog esni nekik :)
2012. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
hát pedig nincs más választás, mint őszintének kell lenni, és kész.
2012. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

pénzzel intéz el és menekül a gondok elől

de bízok benne és tudom,hogy jó apa lesz.



másnem ad majd egy köteg huszezrest hogy tartsd el a kicsit ő meg lelép...


akárhogy mondod el, ebből hatalmas nagy balhé lesz, ugy hogy nem szabad elviccelni stb, a barátod jobb ha nem lesz ott (max az utca végén) nehogy első reakicoba megfojtsák... ha jol sejtem akkor már kb 19 éves vagy, így sk bele szólásuk nincs a dolgokba...


sok sikert és kitartást kivánok (életem szerelme nekem is olyan srác akitől eltiltottak, speciel olyan szinten hogy kiakart anyám tagadni a családbol ha őt választom - egy darabig mi is együtt voltunk de anyámnak tul jó a besugó rendszere és az állandó félelmemből elege lett...

2012. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül közöld velük minél előbb-annál jobb alapon! A közlésmódod egyszerű, és tömör legyen. De próbálj mosolyogni, és kimutatni azt, hogy boldog vagy. Az lenne a legjobb, ha te is elköltöznél otthonról esetleg együtt kimennétek Angliába a pároddal. Onnan nem nagyon tudnának beleszólni a szüleid a dolgokba, és csak magad alakítanád az életed persze a pároddal.

Sok boldogságot!

2012. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem visz ki magával Angliába, hogy ott szüld meg a babát? Ő is tudná folytatni az egyetemet, és mégis együtt lennétek. Ezt beszéld meg vele, hátha ezt könnyebben beadod otthon, mint a terhességed.
2012. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
No mármost, a kérdés tulajdonképpen nem az, hogy hogyan mondd meg, hanem az, hogy honnan számíthatsz nagyobb zsákmányra a gyerek felneveléséhez, mert hogy egyedül fogod felnevelni az bizonyos. Ha szerencséd van apósod támogat, ahogy a könnyelmű fiacskájával is tette, de ez az apanázs is csak addig fog csorogni, csepegni míg együtt vagytok, ahogy lelép a párod(és az olyan biztos, hogy le fog lépni, mint az, hogy itt ülök és írom ezeket a sorokat)megszűnik a támogatás és onnan vagy a szüleidre támaszkodsz vagy megpróbálsz egymagad boldogulni. A helyzeted rózsásnak épp nem mondható, de elkeserítőnek sem. Szűk nyolc hónap múlva születik egy gyermeked és te boldog leszel. A szüleid első hallásra nem fogják örömhírként értékelni(főleg, ha megtudják, hogy a leendő apa az a világcsavargó akitől annyira féltettek)de később beletörődnek, az unokát pedig imádni fogják. Lehető legjobbakat neked!
2012. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyenesen, tényszerűen. Ennél jobban nem tehetsz. Azzal könnyíthetsz a dolgon, ha tudsz valamilyen közös alternatívát felhozni előttük, hogy fogjátok eltartani a kicsit, s magatokat. Javaslom, a közléshez legyen ott a párod is.

Túl fogják élni.

Érthető a dilemmád, mert arról amit írsz, valszínű igazuk lehet szüleidnek. Te még egy kicsit naívnak tűnsz. De ne legyen igazam. Döntésképes vagy, s ezek szerint döntöttél. Felnőttmódra. Ez esetben felnőttmódra kell közölnöd ezt a szüleiddel, és szintén felnőttmódon kell gondolkodnod a további családi életedről.


Ez a párodra is igaz.

Sok sikert!

2012. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Tehetnek a szüleid bármit is ellene? Ha a szemük közé vágod, ha finoman beadagolod, ha mástól tudják meg, akkor is az lesz a véleményük, ami. De szerintem kissé felelőtlenek voltatok nem gondolod? Főleg a palid. Ő is akarja a babát? Felkészült lélekben már hogy apa lesz? Nem az a fontos, h a szüleid megtudják e, hanem hogy ennek a babának biztos hátteret, gondoskodást tudtok e adni. Ne magadra gondolj, ne légy önző.
2012. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!