Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhes leszek a...

18 hetes terhes leszek a jövőhéten! Szeretnék szépen lassan bevásárolni a babának kiságyat, pelenkázót, stb. Hogyan "magyarázzam" el a babonás családomnak, hogy a baba -dolgokat nem "kifizetődő"egyszerre a legvégén megvenni?

Figyelt kérdés
Pelenkát és ilyen súlyhoz és nagysághoz kötött dolgokat nem vennék még,hiszen az tényleg ráér!De erősítsetek meg, hogy kiságyat és egyéb ilyen babahordozó,babakocsi (ami ugye nem olcsóság)azt nem kell a terhesség legvégére hagyni?!(Szerintem az anyasági segélyt sem erre találták ki,de lehet tévedek??.....) Vagy ti ezt hogy oldottátok meg??:(fiú vagy lány lesz e azt még nem mutatta meg, de a színek nálam nem jelentenek akadályt!
2009. febr. 8. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell a végére hagyni, de még ráérsz legalább 6 hétig. Nekünk a legmacerásabb a babakocsi volt, ezt már 16 hetesen elkezdtem nézegetni, de pl babaruhát, ilyesmit csak kb 34 hetesen vettem. A lényeg, hogy jól gondold végig mit és hogyan szeretnél, kérd ki babás ismerőseid véleményét, írj listát, nézz körbe a neten, hasonlítsd össze az árakat és csak utána kezdj el vásárolni.

Pl teljesen fölösleges most megvenned egy légbőlkapott ötlet alapján egy olyan rugit, ami alul nem patentos, mert nem lehet benne pelusozni, de eddig erre senki sem hívta fel a figyelmed. De ezeregy ilyen buktató van.

2009. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Készits a párodnak egy költségvetést, kb, mi mennyibe fog kerülni. Mond meg neki hogy ez egyszerre sok és az utolsó hónapba egyébként se birsz a boltokba szaladgálni. Nagy hassal már elég nehézkes.Mi is igy kezdtünk el vásárolni a babucinak, igy is rengeteg pénzbe került(megéri:)) de egy összegbe nem tudtuk volna kiadni.anyasági segélyre egyébként se lehet számitani, amig a baba tajkártyája le nem jön. Az kb. 2-3 hét, addig nem kapod meg.
2009. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lassan elindulhatsz! Egy-két hetet simán el lehet tölteni a választék feltérképezésével, és addig a család is szokja a gondolatot. A kiságy kiválasztása egyszerűbb történet, de több hetes vagy akár hónapos gondolkodás is lehet a babakocsi kiválasztása. Az anyasági támogatás célja egyébként az lenne, hogy besegítsen egy kicsit a kiadásokba, anyáink és nagyanyáink generációja kelengye pénz néven kapta. Nem kell és igazából nem is lehet megvárni a vásárlással ezt a pénzt.
2009. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megvártam az amniocentézis eredményét amikor kiderült, hogy a baba egészséges és kislány. Ez a 20. hét körül derült ki.Én ehhez az eredményhez kötöttem a vásárlást. De az anyasági segély összege, csupán csepp a tengerbe ahhoz képest amibe az egész felszerelés kerül. Nekem is mindenki erre a babonára hívatkozott, de én szépen lassan elkezdtem bevásárolni és jól tettem, mert egyszerre nem ment volna. Meg már kedvem sem lenne mászkálni 36 hetesen. Hát én is hallottam érveket és ellenérveket, mindenesetre, azzal nem teszel rosszat, ha elkezdesz körülnézni és ha találsz valamit ami jóvételnek tűnik azt megveszed.
2009. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát most mondjam azt hogy még terhes sem vagyok de már vettem egy csomó dolgot? Csak a férjem tudja- ugyebár később is nekünk kellene ezeket megvenni. A CSALÁD MEG ERRŐL NEM TUD!! Persze csak unisex dolgokról van szó:)
2009. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindhárom terhességemnél már az elejétől vásárolgattam.

Nem vagyok babonás,hülyeségnek tartom.És egyben valóban nagy kiadás megvenni mindent.Én mindig akkor és azt vettem meg,amikor olyat találtam ami nagyon tetszett,és akciós volt.Ha valamit direktbe kerestem,tuti nem találtam az elképzelésemnek valót.Egyébként ha baj van,akkor azt sajnálja az ember a legkevésbé amit ráköltött,és baj bármikor lehet,de nem így kell hozzáállni.Babakocsit,hordozót,és a nagyobb dolgokat mindenképpen unisexben vettem már az elsőnél,mert tudtuk,hogy 3 gyereket akarunk.Persze van ami nem érte meg a 3-ik gyereket.Egyébként ezt a férjeddel kell megbeszélned,ha Ti vásároltok,szerintem nem kell senki engedélye hozzá.Még pár csomag pelust sem hülyeség venni,mert így is akad a végére is kiadás hidd el.

A másik,a középső gyerekemmel kórházba kerültem 30 hetesen egy tüdőembóliával.De nagyon örültem,hogy arra már mindenünk megvolt,semmi sem hiányzott.Ugyanis a baba dolgok beszerzését nem szerettem volna senkire rábízni.

Addig vásárolgass,amíg szívesen teszed,és jól érzed magad.Persze lehet,hogy végig így lesz,de ezt előre nem lehet tudni.


Boldog babavárást.

2009. febr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is megvártam az amniocentézis eredményét-19.hét-és akkor kezdtünk vásárolni.
2009. febr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én veszélyeztetett terhes voltam megvártam a 24-ik hetet, amitől már szülésről van szó, és nem velélésről, akkor már jó esélyei vannak a babának. Addig félre tettem minden hónapban azt a pénzt, amit a baba cuccokra költöttem volna. A java részt pedig a 32-ik hét után kezdtem vásárolni, és jól tettem, mert akkor már nagyon unatkoztam itthon, és türelmetlen is voltam, ez legalább lekötött. A kisruhákat a 36-ik héten kezdtem kimosni, vasalni, így is mindennel kész lettem a 37-ik hétre, és még 4 hetet unatkozhattam, nagyon lassan telt a hátralevő idő,mert túl is hordtam. Szóval én még várnék egy kicsit, de mindenki másként csinálja. Boldog babavárást!
2009. febr. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Én valamikor a 7.hónap tájékán kezdtem el nézegetni,vásárolgatni...beszerezni.Ugyanis a 6.hónap végéig dolgoztam,időm se lett volna.Akkor már tudtam ki lesz...és nagyon sok mindent kaptam is a rokonságtól-tehát se kocsit,se hordozót nem kellett vennem,de még csak a kiságyat se.Úgyhogy ha van lehetőséged ezt is kihasználhatod.A mai világban szerintem nem ciki ha használt dolgokat kap a kicsi.Pl egy hordozót/kocsit nem nyű szét a pár hónap alatt.(mellesleg én is babonás vagyok)Amellett meg ha nem is vásárolsz még most,attól függetlenül félre rakhatod havonta azt az x összeget.És minél előbbre jársz,annál jobban élvezed a vásárlást.
2009. febr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem értem az idősebbeket, ugyanis nálunk is így volt, nem értették, miért vásárolgatuka 20. hét környékén. Szerintem ha az ember meglát valai jó dolgot, ami árban is kedvező akkor kell megvenni, nem mindent az utosó pillanatban. Én ráadásul még idegeskednék is a vége felé, hogy nincs meg semmi, arról nem is beszélve, hogy jó sok pénz mindent egyszerre megvenni. Az csak azoknak jó, akik nem tudják mennyi pénzük van.Ha most van lehetőség valamit olcsón megvenni, akkor most kell. Nyugodtan vásárolgass! 29 heteske
2009. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!