Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unoka a nagyszülővel van - mi...

Unoka a nagyszülővel van - mi ezzel a baj?

Figyelt kérdés

Többen megszólnak minket, mert 2-3 hetente a nagyszülők elviszik a lányunkat sétálni amíg mi kettesben vagyunk. Szerintük lepasszoljuk a gyereket meg nem kellett volna a nagyszülőknek gyereket szülni.


Ha együtt élnénk és ők nevelnénk a gyereket akkor megérteném, de így? Külön élünk és anyagilag is önállóak vagyunk.


A gyereknek jó, a nagyszülőnek jó (sőt, szerintük kevés, ők jönnének hetente), nekünk jó - miért fáj ez másnak? Ennyire elképzelhetetlen hogy egy nagyszülő szeret az unokájával lenni és ez nem teher vagy feladat neki?


2012. jún. 23. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek ilyenkor irigyek, mert ők nem kaptak semmilyen segítséget vagy épp nem engedtek senkit a szent és sérthetetlen gyerek mellé vagy épp magas ívben tettek rájuk a nagyszüleik. Azok akik ilyeneket mondanak bármilyen szituációban azokat egy az egyben az irigység és a rosszindulat jellemzi így a szavuknál még a kutyakaki is többet ér pont ezért nem kell velük foglalkozni, tedd ezt és békésebb lesz az életed.
2012. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Lehet hogy irigyek hogy milyen jo nagyszulok vannak,es segitik a lanyukat/fiukat,es foglalkoznak az unokaikkal,nem mint mas nagyszulo aki szarik a csaladra
2012. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel! Ha ez megnyugtat, én gratulálok ahhoz az okos gondolathoz, ( és a segítőkész nagyszülőkhöz ) hogy alkalmat akartok, és tudtok teremteni, egy kis közös kétszemélyes kikapcsolódásra, és magánéletre. Ez nagyon fontos (lenne) minden fiatal, kisgyerekes párnak. Itt a gyk-n a problémás kapcsolatokkal foglalkozó kérdések jórésze úgy kezdődik, hogy mióta megszületett a várva várt közös gyerek, már nincs idő összebújásra, közös ( kétszemélyes programokra), szép lassan megszűnik a férfi-nő kapcsolat a szülők között... Én ha tehetném, kötelezővé tenném a fiatal szülőknek legalább havi 1 alkalommal a "gyerekmentes" hétvégét, amikor csak egymással foglalkozhatnak.
2012. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédhoz meg majdnem mindennap mennek az unokák pár órára. Nincs ezzel semmi baj, pláne, ha a nagyszülőket sem terheli.

Ne törődj másokkal.

2012. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, egyrészt irigység talán, hogy ha nekik sz.r, mert nincs jó kapcsolat a nagyszülővel vagy nem tudnak nekik segíteni, akkor másnak se legyen jó.


Ne foglalkozz velük, ez tényleg mindenkinek jó így, neked meg legalább van esély, hogy megmarad a házasságod.

2012. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Én gyerek koromban főleg nyaranta heteket is eltöltöttem a nagyszüleim vidéki házában, és bátran elmondhatom hogy a gyermekkorom néhány legszebb emléke is a nagyszüleimmel töltött időkhöz kötődik, szóval nyugi szerintem ez így teljesen egészséges és normális, a ti és a gyerekek szempontjából is.
2012. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A normálisabb nagyszülők imádják az unokáikat és örülnek, ha segíthetnek az unokákkal kapcsolatos teendőkben! Uh ne foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel! Ez egyáltalán nem lepasszolás!

Szerintem nagyon fontos szerepet játszanak a nagyszülők egy gyerek életében. Én az olyan családokat nem értem, ahol 1-2 hetente pár órára elviszik az unokát mutatóba és kész. Az meg milyen indok, hogy " nem kellett volna a nagyszülőknek gyereket szülni"? Szerintem egy gyereknek a családot nem kizárólag a szülei jelentik.


Én rengeteget voltam a nagyszüleimnél kiskoromban, de nem azért mert lepasszoltak volna szüleim, hanem mert olyan jól éreztem magam náluk, hogy 1 hét után sem akartam hazamenni. Csupa szép emlékem van azokról a nyarakról, amit a mamáméknál töltöttem. Papám mindig olvasott nekem, elvitt kirándulni, mamámmal kertészkedtünk, játszótérre jártunk. Engem pl. a nagypapám tanított meg biciklizni :) A mai napig emlegetik, hogy milyen szép időszak volt az életükben, amikor tesómmal kicsik voltunk. Remélem majd az én gyerekeimnek is lesz lehetőségük ilyen sok időt eltölteni a nagyszüleikkel. :)


23/N

2012. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
miért érdekel mások mit beszélnek?
2012. jún. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom a 7es számú versenyzőhöz.

nagyon sok szép emlékem kötődik a nagyimékhoz. imádtam náluk lenni. volt hogy egész nyarakat, teleket ott töltöttem amíg ovis voltam. részben ott is jártam oviba.

imádtak engem, én is őket. iszonyat sokat dolgoztak, de soha nem mondták azt, h most nem érek rá, menjél játszani, vagy csinálj mást. a papa munka közben rajzolt velem, a mamival együtt jártunk piacra, minden este mesélt.


sokkal jobb volt náluk lenni a kertben nyáron, mint a panelban pesten. volt kert, cica, csirke, kis barátnők, strand, Dunapart.

soha nem nehezteltem anyukámra amiért "lepasszolt" nekik. és ők sem érezték tehernek, hogy ott voltam velük. mami mindig mondta nyár végén: üres a ház, nincs kacagás :) élettel töltöttem meg a napjaikat a sok munka mellett.


ha gyerekem lesz, és anyukám ráér, tuti, h együtt lehetnek, amennyit csak tudnak. egy gyerek életében nagyon fontos szerepe van a nagyszülőnek is.


aki ezért megszól, az vagy nagyon irigy, vagy buta.

2012. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!