Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátomnál...

Mit tegyek, ha a barátomnál szeretnék aludni, de a szüleim nem engedik?

Figyelt kérdés

8 hónapja együtt vagyunk,már többször náluk aludtam,de azt anyáéknak nem mondtam el.

Pár napja anya tartott egy monológot,hogy bármit elmondhatok neki,beszéljem meg vele a gondjaimat,bízik bennem,stb.Gondoltam,hogy oké,akkor tuti sejt valamit,szóval most inkább szólni akartam nekik.

Erre mind a ketten kiakadtak és közölték,hogy nem mehetek sehová meg hogy mit gondolok magamról,hogy ott akarok aludni,aludjak a saját ágyamba,egyedül...


Ráadásul a barátomat 3 éves kora óta ismerik és a szüleit is,mert óvodatársak voltunk,utána meg osztálytársak általánosban és gimiben is azok leszünk.Szóval nem értem...Ismerik,oké,nem annyira kedvelik,de bennem bíznak elméletileg.


15/L (a barátom is 15 éves)



2012. jún. 21. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Mert még túl fiatal vagy hozzá. Ha jól értettem akkor még gimnazista sem vagy. Tudom, hogy minden 15 éves már nagynak hiszi magát, én is ezt gondoltam de nem. A szüleid meg csak féltenek. Nem akarnak már most nagyszülők lenni. És igen, ők automatikusan kacsolják az együtt alvást, a szexuális élethez.
2012. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Szerintem örülj, hogy csak azt nem engedik, hogy nála aludj (amúgy 15 évesen még szerintem is korai). Gondolj arra, hogy vannak akik sokkal rosszabb helyzetben vannak nálad. Pl ez a lány: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2012. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Hiába ismerik a fiút akkor is féltenek és nem akarnak nagyszülők lenni.
2012. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

15 evesen en se engednem, hogy a lanyom a pasijanal aludjon. En se aludtam ennyi idosen a pasimnal. Szerettek volna ha legalabb 17-18 eves korodig varsz a temaval. Majd ha szulo leszel, megerted. Most ugy erzed nagy vagy, felnottel...majd par ev mulva visszatekintve rajossz, hogy nagyon kicsi voltal meg. Ezen mindenki keresztul megy.

Max a 15 evesek fognak melled allni, aki mar van legalabb 18 eves, az mind azt fogja neked mondani, hogy meg korai.

2012. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor cáfolom az utolsót.

Szerintem rengeteget számít, hogy azért csak egy 8 hónapos kapcsolatról (ráadásul többéves ismerettségről) van szó, nem pár hete járnak.

Nekem anyám megengedte alig 15 évesen, hogy a barátomnál aludjak. Pedig nem volt egy "sz@rok bele, azt csinálsz, amit akarsz" típusú anya, megbízott bennem, és én is megbízhattam benne.

Nem lett nagyszülő, csak 6 évvel később.

Ha a saját lányomra gondolok, nem fogom eltiltani ettől, de ha mód van rá, inkább majd a fiú aludjon nálunk, nyugodtabb lennék.

Kérdező, nálatok ez nem lehetséges?

24L

2012. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

Bocs, de én sem engedném. 15 évesen még bőven gyerek vagy ilyesmihez, ráérsz majd 18 évesen elkezdeni fiúknál aludni. Ha ott alszol, nem csak az lesz belőle, ezt Te is tudod. És ennyi idősen még nem állsz készen a szexre, akárhogy is ezt hiszed.

Meg hazudtál is anyukádnak, ez sem szép dolog, jogosan bizalmatlan. Legyetek együtt egész nap, úgyis itt a nyáriszünet, de nem hiszem, hogy este is muszáj lenne ott aludni.

2012. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
15 évesen még rohadtul nem kellene nemi életet élnetek, úgyhogy én sem engedném. Nem kell úgy csinálni, mintha komoly, érett felnőttek lennétek - ugyanis nem vagytok azok, nagyon nem. Gyerekek vagytok, semmi több.
2012. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

"15 évesen még rohadtul nem kellene nemi életet élnetek, úgyhogy én sem engedném. Nem kell úgy csinálni, mintha komoly, érett felnőttek lennétek - ugyanis nem vagytok azok, nagyon nem. Gyerekek vagytok, semmi több."


Gondolom egy kiégett Anyuka agy akit gyűlölnek a gyermekei, és alig árják, hogy 18 évesen elköltözhessenek.

Undorító, hogy nem tartasz egy érettebb tinédzsert veled egyrangúnak.

Ha a saját lányod lenne akkor úgy tekintenél rá mint egy tárgyra ami arra született hogy gyermeket szüljön?

Miért kéne 15 évesen nemi életet élni?

Szerinted nem tudnak dugni valamelyik délután amikor éppen nincsenek otthon a szülők?

Attól még, hogy nem felnőtt, még lehet komoly, és érett. Sőt, rengeteg 15 évesnek több esze van egyes felnőtteknél. (például nálad)

2012. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak nagyon igaza van!

Szexhez nem kell együtt aludni, meg létezik gumi, amit a felelősségteljes, értelmes fiatalok használnak is.

(Egyébként én is ALUDTAM együtt nem egy fiúval úgy, hogy nem történt semmi, pedig egyikőnk sem volt szűz...)

2012. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dottorre ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy a legtöbb válaszoló már elfelejtette, hogy ő is volt 15éves, jópár írkáló már szűz sem volt régen akkor, amikor 15 lett.

Nekem nem a 15évvel van bajom, egy nyolc hónapos kapcsolatban miért ne lehetne valakinek a barátjánál aludni? Szexelni lehet szó szerint akárhol!

Egy normális szülőnek nem félni kéne attól, hogy nagymama lesz, hanem elmagyarázni a gyereknek, hogy hogyan kell védekezni, hogy felelőtlenség ha nem védekeznek, és nem kell hinni a pasik szövegeinek, hogy miért nem jó a koton. Ha nagyon tartós kapcsolata van, akkor meg el kéne vinni a gyereket fogamzásgátló tablettát feliratni.

Azt pedig egyszer s mindenkorra fel kellene fogni a szülőknek, hogy ma már egy 15éves ember, ha lelkileg nem is, de szexuálisan nem gyerek. Ez így működik akkor is, ha sok idősebb ember, szülő, és néhány fiatal nem képes felfogni.

25F

2012. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!