Hogyan élnek azok a családok ahol a féj és feleség már nem szereti egymást?
Úgy értem, hogy nem pusztán a szerelem múlt el, hanem már eltávolodtak egymástól. Fontos! hogy nincs harmadik egyik fél részéről sem!( nem alkoholista egyik sem!) Csak egyszerűen már nem is egyformán gondolkodnak dolgokról. Mindez nem 1-2 év után, hanem mondjuk 15-20 év után. Vannak esetleg gyermekek. Viszont anyagilag nagyon szerény körülmények között élnek, a közös lakáson kivül semmi vagyonuk nincs, tehát elválni nem tudnak. ( vagy nem is akarnak? )
Hogy élik meg a szeretet hiányát? Főleg ha nem egyszerre következett be, amelyik félből kiszerettek, az hogy viselte ezt? És mennyi idő alatt szeretett ő is ki a másikból?
Ez a mai 50es korosztályra 90%ban igaz. Nézd meg hogyan élnek azok, akik 50 év felett vannak.
Sokféle típus van:
Megtűrik egymást
Kölcsönös tisztelet megvan a múltra való tekintettel, de semmi más
Alig bírják kiállni egymást és mindennaposak a cirkuszok.
Nézz szét a környezetedben és meglátod a válaszokat.
Elsőnek, én Pesten lakom egy albérlet, panel, csóró min 50 000+rezsi és még nem ettél semmit.
lehet jórészt igazad van, sokszor a nemakarás az indok de nagyon sokat tényleg nem tehetik meg anyagilag, mert a bérlet és a rezsi kifizetése után - ha pl dolgoznak és nem nyugdíjasok, mert ott még kevesebb a lé- a falat nyalhatnák egész hónapban étel helyet..
A szüleim így élnek. Az első és legfontosabb: elválni mindig van lehetősége az embernek. A közös házat ilyen esetben el lehet adni, és máshova (albérletbe, ismerőshöz, rokonhoz, stb.) költözni. Még a ház eladása előtt is. Persze, pluszköltség. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy havi 30-40 ezerért benn marad-e a házasságban. De az egyszerűen nem igaz, ha valaki az anyagiakra hivatkozik, hogy azért nem válik.
A szüleim egyszerűen - bár maguknak sem vallják be - gyávák és kényelmesek. A házasságban már nem várnak rájuk meglepetések, ismerik a másikat. Megvan, kinek mit kell elvégeznie, mit nézzenek a tévében, miről veszekedjenek. Plusz egy cseppet sem kell alkalmazkodniuk egymáshoz, mert az már rég, fiatalkorukban megtörtént. Ha új, idegen emberekkel kellene összeköltözniük, ott bizony alkalmazkodniuk kéne. Ezért inkább maradnak a megszokottban.
5ösnek
Én 50 évesen nem szeretnék a testvérem nyakára menni. Ő is él mondjuk egy 2-3 szobás lakásban, 2 gyerekkel, ott már nincs helye az embernek. 50 évesen már nem alkalmazkodik szívesen az ember másokhoz, meg nyilván nem fogod az életed maradék 30 évét eltölteni egy családdal, akik rokonok de azért mégis...
A közös lakás eladása témához annyit fűznék hozzá, hogy 1., nem mindig akarja mindkét fél eladni, 2. a lakás felének árából, ugye amit megkapnak a felek, sokszor semmire sem telli, főleg a mai lakáspiacon.
Pl Miskolcon egy 54 nmes lakás 5 millió most a válságban (Avas, aki ismeri a helyet). Na 2,5 félből (de még vond le a földhivatali és egyéb költségeket) 2,3ból mit veszel, hol?
Bocsi, de ez a "nem akar a testvéréhez alkalmazkodni" téma szerintem csak kifogás. Mivel ezek szerint az illető azért nem válik el, és alkalmazkodik még 20-30 évig valakihez, akit nem szeret, mert nem akar pár hónapot/évet alkalmazkodni a testvéréhez. Különben 50 éves testvérnek ritkán vannak kicsi gyerekei, ha 30 évesen szült, akkor is egyetemista már a gyerek és jó eséllyel nem lakik otthon.
De persze az is megoldás, ha az ember elválik, és amíg nem sikerül eladni a házat, addig ott marad.
Az sem kifogás, hogy a másik fél nem akarja eladni, mert kötelezhető a lakás felének a kifizetésére.
És mit lehetne venni: ha az illető 50 év alatt félretett egy kis pénzt, akkor: [link]
Ha nincs félretett pénze, de dolgozik, akkor felvehet valamennyi hitelt is: 700 ezret pl. 50 ezrével fizetve két éven belül vissza tud törleszteni. [link]
Vagy ha nagyon nincs pénz, akkor ez is opció: [link]
Kérdésem arra az esetre vonatkozik, amikor együtt élnek továbbra is.
Én a magam részéről nem tartom az albérletet megoldásnak, mert kidobott pénz elherdálni egy meglévő lakás árát. Adott esetben, mikor a helyzet a hazastársak között nem tarthatatlan, nincsenek veszekedések, csak "éppen" boldogtalan.
Azt meg, hogy költözzön a egyik fél a testvéréhez, vagy bartájához, gyakorlatilag komlytalan ötletnek találom.
És egy panellakás árából nem csak Miskolcon nem lehet venni két kisebbet, hanem szerintem sehol sem. Ez szintén nem megoldható.
De igazából a kérdésem az így együtt élő párok érzelmeire vonatkozik.
Itt igazából azt nem szeretnéd megérteni, hogy sok ember hónapról hónapra él. Nem mindig van meló a legjobb dolgozniakarással sem.
A Linkelt lakások szépek és köszönöm, hogy nemcsak a hasadra ütöttél, hanem időt szántél az érdemi válaszra. Na most képzeld el, hogy a pár egy ilyen lakásban él. A legdrágább, amit küldtél nincs 4 millió, az felezve és a költségekez levonva 1,7 fejenként., Te hogy oldanád meg ebből a lakásvásárlást? Ugyanis ebből nem lehet. Mehet persze albérletbe, de mivel a fizetése általában nem elég a költségekre idővel feléli az 1,7et. Akkor mit tesz? Max a falnak mehet... Mert szalagmunkásként, közel minimálbérből NEM LEHET ALBÉRLETBEN LAKNI.
És akkor még a legjobb esetet vázoltam, amikor az általadd küldött legdrágább lakást vettem alapul.
"Nem kötelező 50 ezerért lakást kivenni. 50 éves korára az embernek általában már van legalább egy olyan testvére, barátja, ahol átmenetileg ellakhat. Egy tipikus párnak már van legaláb egy kétszobás lakása. Ha azt eladják, az ár feléből általában lehet venni két egyszobás lakást"
Hol élsz Te?? Egy két szobás lakás árából venni két egyszobást? Álom-álom....Tudod, hogy a kis területű lakások nm ára magasabb, mint a nagyé? Egy két szobás lakás árából tudsz vásárolni egy darab másfél szobást, vagy egy jobb állapotú garzont. Adtunk a sz@rnak egy pofont ugyebár...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!