Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesít ahogy anyu köhög de...

Idegesít ahogy anyu köhög de piszkosul. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mióta élek cigizik,de a tüdejével semmi baj.10Percenként köhög úgy 3 percig negyed óránként ismételve,úgy hogy közbe a cigi a kezébe van.Mostmár tényleg az idegeimre megy.Mert ha baj lenne a tüdejével azt megérteném.De így...Leszokni nem fog mert 30 éve már cigizik napi másfél 2 dobozt szív.Ugye én is passzív dohányos vagyok de ez mellékes(szerinte)Ti mit tennétek a helyembe?
2012. jún. 14. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem létezik, hogy nincs a tüdejével baj 30 év dohányzás után. Másrészt a köhögés tünet.


Háziorvos

2012. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
a munkája miatt minden évbe mennie kell tüdőszűrőre,és semmit nem találtak.
2012. jún. 14. 12:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Apám 30 év után tette le a cigit, egyik napról a másikra. Nekem ne mondja senki hogy lehetetlen! Neki sikerült és azóta sem gyújtott rá. És nem is köhög azóta.
2012. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg? Lehet nincs burjánzás, de itt ott egy kis homályosabb felvétel stb. Másrészt 30 év dohányzás után a tüdő eleve más képet mutat, mint egy egészséges, ez biológia.

De legyen igazad. De akkor ha szép rózsaszín babatüdője van akkor miért köhög?? Számomra ez ellentmondás.

2012. jún. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez nem az én igazam.Okosabbnak tartod talán magad egy orvosnál?Ha beteg lenne nem dolgozhatna mivel köteles bemutatni a munkahelyén az eredményt...
2012. jún. 14. 12:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A tüdőszűrésen TBC-t néznek, nem azt, hogy a dohányzás károsította-e a tüdejét...

Az állaldó köhögés a gégerák első jele is lehet, ami szintén lehet a bagótól és egy elég undorító fajta rák. Nem ártana már abbahagyni a cigit. (arról nem is beszélve, életében már 2 lakás árát elszívta)

2012. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az a vicc az egészbe hogy az apukája tüdőbetegségbe halt meg...
2012. jún. 14. 12:18
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

4es vagyok


Nyilván nem tartom magam okosabbnak egy tüdőgyógyásznál, elvégre én háziorvos vagyok. A 4. hozzászólásom után szóló emberkének nagy igaza van.

2012. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
jó engem nem érdekel.Mit csináljak vigyem el a 45 éves anyámat a kórházba?
2012. jún. 14. 12:22
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Az biztos, hogy a dohányzás károsította már a tüdejét, más kérdés, hogy tüdőrákja nincs, az nem törvényszerű. Ettől még el lehet képzeni, mennyi irritáló szennyeződés került a légzőszervébe.

Én "csak" tíz évig dohányoztam, az utolsó egy évben már köhögtem tőle, csak nem vettem róla tudomást.

Próbáltam sokszor leszokni, de nem ment, maximum órákban volt mérhető. Valószínű, hogy erősen hajlamos vagyok a függőségre, örülök is, hogy például sosem próbáltam drogokat, mert akkor nem tudom, most hol tartanék. Nekem a nem-cigizésben (direkt nem leszokást mondok) az elektromos cigi óriási segítség, én teljes mértékben ki tudtam vele váltani a cigarettát. Azóta nincs köhögés, illetve amikor átálltam erre, akkor egy hétig még köhögtem, gondolom így tisztult a szervezetem, de azóta abbamaradt. Plusz azóta jobban érzem a szagokat, pedig korábban is igen éles szaglásom volt :D

Azért azt hozzáteszem, hogy a köhögésben nem csak a cigi lehet a ludas, hanem a városi környezet is. Én pont mióta nem cigizek, azóta érzem állandó jelleggel, hogy milyen iszonyatos kipufogó szag van, és ez korábban nem tűnt fel. Ezt lélegezzük be állandó jelleggel. Csak amíg a cigisekkel meg lehet tenni, hogy kitiltják őket mindenhonnan (vagyis csak magát a dohányzást), addig az autókat jóval kevesebb helyről lehet kitiltani. Pedig a cigi olyan helyeken is tilos, ahova az ember önszántából megy (pl. szórakozóhelyek, kocsmák), míg a kipufogót olyan helyeken is szagolni kell, ahova egyszerűen MUSZÁJ menni, pl. munkahelyre vezető úton, vagy egyéb helyeken, ahol forgalom van.

De azért jobb, ha az ember nem tetézi ezt még cigivel is.

2012. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!