Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hitessem el a férjemmel...

Hogyan hitessem el a férjemmel, hogy okos?

Figyelt kérdés

Gyerekkorában nem túl jó iskolákba járt, amolyan "helyi fenegyerek gyűjtők"-be. A tanárok is így álltak hozzájuk.

Családi okok miatt szakmunkás végzettséget szerzett, majd dolgozott. Később gyerek mellett, estin csinálta meg az érettségit.

Most már közel a 40-hez belefogott egy jogi egyetembe. 4-es, 5-ös vizsgaeredményei voltak.


Majd váltott egy olyan szakra, amit én korábban elvégeztem már. Négyesnél rosszabb eredménye még nem volt, vizsgát ismételnie nem kellett.


Valamiért olyan érzésem van, hogy kitalálta, hogy én okos vagyok, ő meg nem. Ez azért is hülyeség, mert eleve sok tárgyból nem tudtam olyan eredményt produkálni, mint ő (mondjuk szorgalom tekintetében is elmaradok tőle), sokszor magántanárok verték nagy nehezen a fejembe az adott tárgyat, hogy kettessel átpasszírozzanak. Matek jellemzően ilyen volt, nincs hozzá érzékem. Ő közel 20 év kihagyás után, heti egy különtanárral négyesre vizsgázott.


Én érettségi után mentem erre a szakra, fél évig napi 3-4 órát szenvedtem tanárral, 5-ször mentem vizsgázni, mire hajszál híján átcsúsztam.


Ami még fontosabb: sok dologban elnéző tudok lenni párkapcsolatban, viszont a szellemi szintben nem. Ha nem tartanám okosnak, nem lenne a férjem se.


Ezért is rossz állandóan azt érezni (érezteti), látni, hogy "ő milyen buta".


Járt már valaki így? Mit lehet ezzel csinálni? Egyre jobban kezd zavarni...


2012. jún. 12. 21:28
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy szerintem kevésbé nagy szám, hogy megfelelő családi hátszéllel, diplomafétises szülőkkel, egyedüli gyerekként, anyagi támogatással tudtam diplomát szerezni.

Azt sokkal nagyobb dolognak tartom, hogy ő munka és gyerek mellett tanult, szerintem ez sokkal nehezebb, mint nekem volt - szülők támogatásával csak főiskolára járni.

2012. jún. 12. 21:30
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
A támogatáson kívül sokat nem tudsz tenni. Ha eléri a kitűzött céljait, és megbizonyosodik róla, hogy a diploma nem minden, és, hogy neki is sikerült, de még hogy, büszke lesz magára, megnyugszik. Neki ez valamiért fontos. Lehet, hogy régen is szeretett volna továbbmenni, de nem volt rá lehetőség, és ez nem is miattad érzett alsóbbrendűségi érzés, hanem az álmok megvalósítása.
2012. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedtem. De már a második intézményben van, ahol sorra hullanak ki mellőle a diáktársak, míg ő jó eredménnyel teszi el a vizsgáit. És még mindig itt tart...(mérmint ott, hogy ő hülye).
2012. jún. 12. 21:35
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Talán mond el neki, hogy ezt a helyzetet hogy látod, valamint azt is, mennyire büszke vagy rá.
2012. jún. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ezen is túl vagyunk, de semmi haszna nem volt.


Sőt, már azt is mondtam neki, hogy ha ő ezt reklámozza magáról, a végén még én is el fogom hinni. Annak meg nem lesz jó vége.

2012. jún. 12. 21:39
 6/22 medve5 ***** válasza:
91%

A kisebbségi érzés,amit le akar küzdeni végig kiséri egész életén át.

Neked volt háttered,neki nem.Ez neki komoly zavaró tényező.

Kompenzálni próbálja a köztetek kévő NEM LÉTEZŐ társadalmi különbségeket.

Nem irigyellek!!!Sok munkád lesz még vele.

2012. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy legközelebbi ilyen alkalmával mit reagálna, ha csalódottan ránéznél, és közölnéd vele, hogy "ha te tényleg ennyire buta vagy, akkor szólj, ha visszajött az én okos férjem, akinek gyereket szültem, mert a mostani nem jön be", és ott hagyod elgondolkodni..
2012. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

"Ami még fontosabb: sok dologban elnéző tudok lenni párkapcsolatban, viszont a szellemi szintben nem. Ha nem tartanám okosnak, nem lenne a férjem se."


Vicces, hogy ezt írod amikor sokszor magántanárok kellettek ahhoz, hogy meglegyen a KETTES! XD

2012. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,hogy ezt csak hülyeségből mondja?vagy teljesen komolyan?Iskolába is mindig az "okosak" mindig mondják,hogy ők nem is annyira jó tanulók,lehetnének jobbak,meg pl ha valaki rajzol valami nagyon szépet,azt mondja arra,hogy ez tök csúnya,nemis tud rajzolni.

Lehet,hogy számára az okos emberek okosabbak mint ő,vagy pedig lehet arra is gondol,hogy az életben "nem olyan okos"(mint tanulásban),és ezért mondja.De szerintem ne feszegesd vele ezt a témát,az a lényeg,hogy te tudod,hogy ő okos,és ha ő maga szerint nem az,akkor hagyd rá,a lényeg,hogy te tudod.

2012. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kimondva soha nincs, hanem bizonyos helyzetekben utal rá. Ha egy anyagot nem ért meg azonnal, illetve vizsgák előtt is. Inkább az "én erre nem vagyok képes", "kevés vagyok én ehhez".

Az egész testbeszéde, arckifejezése is tükrözi ezt.



Említettem, hogy a reál tárgyak (matekkal az élen) nem az erősségeim, viszont a nyelvek érdekelnek, ezért jól is mennek. Amikor nyelvet tanulok és néha megkérem, hogy kérdezzen ki, akkor úgy néz rám, mintha valami zseni lennék, hogy jééé ezt ő nem tudná. Dehogynem, ha ugyanannyi időt fordítana rá.


Ilyenekben jön ki, hogy engem valami zseni csodabogárnak tart, míg magát együgyűnek. Értem én, hogy ezzel kapcsolatban az önbizalmával van gond, de már nincs ötletem, hogy miként tudnék ezen segíteni.


Mert a "nekem ez nem megy, kevés vagyok hozzá" litániát hallgatni és a búval bélelt arcát nézni nem túl felemelő.

2012. jún. 12. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!