Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális viselkedés ez egy...

Normális viselkedés ez egy anyukától?

Figyelt kérdés
A pasim anyukája sehova se enged el minket. Lassan 18 éves a barátom, de még sohasem aludhattunk együtt. Minden nap este 8-ra haza kell mennie. Bárhova megyünk azonnal engedélyt kell tőle kérni. Néha még a ház elé sem engedi le. Ő akarja megszabni, hogy mikor mit csináljon meg hova menjen. Már eltervezte a jövőjét. Hogy melyik egyetemre fog járni. Stb. plusz szét akar minket szakítani. Mert én teljesen lehúzom. Rosszfíút csinálok az ő "kicsi szeme fényéből". Pedig én is tök átlagos vagyok. Nem járok bulikba késő éjszakáig, nem iszok nem cigizek. Inkább örülnie kéne. De ha egyetemre kéne járna, akkor kb 25 éves koráig otthon lakna. Ami azt jelentené, hogy addig az anyukája parancsol és nem mehetünk sehova. Az meg a másik, hogy neki semmi sem jó. 4-es tanuló, de neki az sem elég. Egész nap arról beszél hogy ötösnek kéne lennie mert így szégyent hoz rá meg ilyenek. Pedig elég erős suliba jár. Nekem meg már nagyon elegem van, hogy ezt hallgatom. Rám meg úgy néz mint, egy szemét hárpiára aki mintdent elront. (Azt hiszem most fogtam fel az anyós vicceket :D) De nem tudom, mit lehetne tenni ellene. Én megértem, hogy a gyereke és félti, de azért ennyire nem kéne szigorúnak lenni. Sok anyuka ilyen? Hogyan lehetne megbeszélni vele a dolgokat? : /
2012. jún. 10. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Megbeszélni sehogy. Az emberek sokfélék. Igaz ez a szülőkre is. Egy ilyen beállítottságú embert nem fogsz tudni megváltoztatni. Vagy elfogadod a helyzetet, vagy elbúcsúzol a barátodtól.
2012. jún. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Te nemigen tehetsz semmit.


A barátodat hogy érinti a dolog? Neki is ellenére van ez a túlzott anyai szeretet?

Csak ő tehet ellene.

2012. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Egyetem mellett is lehet dolgozni!!! Én tuti otthagynám anyám, egye meg a főztjét!!!
2012. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez a sráctól függ mennyire engedelmeskedik neki. Inkább ő álljon a sarkára és mondja meg (finoman csöpögtetve) anyukának a frankót. Engem már dobott el pasi, csak mert anyjának nem voltam szimpi, ő meg nem mert vele ellenkezni. Anyukája amúgy nem valami kőkeresztény hitbuzgómócsing?
2012. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem keresztény, de kb úgy viselkedik. a múlt évszázadban él. Nem fogja fel, hogy változik a világ. Meg midnig a gyerek koráról dumál, hogy neki milyen szar volt, mer már 14 évesen dolgozni kelett stb. mi meg nem csilálunk semmi enye benye. Amugy barátom próbál tenni ellene. De ha finoman szól akkor is egész estés veszekedések vannak belőle : /
2012. jún. 10. 21:52
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha nemsokára 18 éves a srác, akkor gondolom nemsokára érettségizik. Beadja a felvételijét vmi messzebbi egyetemre és koleszba megy. Előtte nyáron meg dolgozik, hogy legyen kezdőtőke a koleszdíjhoz. Aztán nem kötelező hazamenni a koleszból, vagy hozzád is hazamehet onnan, nem kell anyucihoz. Most minden azon múlik, mikor durran el a barátod és mondja meg a magáét az anyukájának. Vagy a barátodat ez nem is zavarja? Mert ha neki ez így kényelmes, akkor semmit sem tehetsz.
2012. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Elég fura anyja van,de sokat nem tud tenni,

Ahogy mondják: Amíg az ő házában élsz,az ő szabályai érvényesek. Ez van..

A barátod 18 éves lesz. A törvény szerint felnőtt. Ha nem akarja tovább tűrni az anyja viselkedését,szigorát,akkor tervezzen úgy,hogy már most keressen állást,és menjen el dolgozni. Egyetemre lehet menni levelezősen is. Ha dolgozik lesz pénze albérletre,és élheti az életét.

De addig amíg az anyja házában él,eteti,itatja,mos rá,addig tűrnie kell.

Te meg végképp nem szólhatsz bele..Sőt!Jobba ha nem avatkozol bele,mert isten ments egy ilyen anyuka haragja..

2012. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a barátod anyukája megpróbál minden fegyelmezést,amíg még kiskorú.Aztán biztosan csitul a dolog,hisz gondolom szeretné,ha lennének majd unokái,és ugye ő mégsem választhat feleséget a fiának,ezért majd lazít a gyeplőn.Viszont biztosan,hogy nem érted meg még az anyukáját,hisz az anyós fogalmával is most ismerkedsz,ahogy leírtad.Én is nem rég lettem anyuka(fiús) és teljesen másképpen látom már a dolgokat,mint azelőtt lány koromban,így anyósomat is tökéletesen megértem már.De majd neked is eljön ez az idő...
2012. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem inkább a sráctól nem normális, hogy tűri... én anno az ántivilágba már 14 évesen is kiharcoltam, hogy melyik gimibe akarok menni és melyikbe nem, pedig az nem tegnap volt, hanem 1978-ban...
2012. jún. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy en vagyok a harpia anyos alapanyaga, de ha az en fiam olyan lannyal jarna, aki szerint nem kene egyetemre jarnia, mert akkor itthon kene laknia, hat en sem orulnek neki...
2012. jún. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!