Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljek így együtt a...

Hogyan éljek így együtt a párommal?

Figyelt kérdés
23 éves menyasszony vagyok, a kapcsolatom három éves, nagyon szeretem a barátomat, szerelmesek vagyunk egymásba, vele képzelem el az életemet, boldogok vagyunk, sokat tervezünk, most éppen az összeköltözést, de van egy elég nagy probléma közöttünk. Én nem bírok elviselni mellette három napnál többet, viszont nem csak vele terhes a huzamosabb ideig egymás mellett élés, mindenki mással is, így volt ez a korábbi kapcsolataimban és a családommal is. Maximum három nap az amit veszekedés, ordítás nélkül kibírok, mert a negyedik napra bárhogy fogom vissza magam, bárhogy próbálom a feszültségemet kontrollálni egyszerűen megőrjít a másik ember, ahogy csámcsog, ahogy köhög, ahogy zajong, csapkod, nyugalomra és egyedüllétre vágyom, de ez egy házasságban nem megoldható, nem mehetek el minden héten két napra, hogy aztán újra boldogok lehessünk együtt. Magamnak való vagyok, de nem akarok életem végéig egyedül élni. A párommal az összeköltözést tervezzük, de nem tudom, hogy fogom kibírni. Mi csináljak, mit kéne tennem?
2012. jún. 10. 19:21
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az EQ-ra (érzelmi intelligencia) gondolt és nem az IQ-ra.
2012. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
84%

Azt mondták itt, hogy az normális, ha valaki házas, de külön él. OKÉ, normális, mert MIND A KETTEN(!!!) annak tartják.

De itt nem erről van szó. Tényleg lépj ki ebből a kapcsolatból sürgősen és irány a pszichológus. Még ha ilyen is maradsz, de egy pszichoterápián megtanulod kezelni.

Sok sikert!!

( eszedbe se jusson házasodni, tönkretennéd az életed...)

23N

2012. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Nem, egy házasságban az a normális, ha együtt élünk. Ez lenne a házasság lényege. A fiú is így gondolja.
2012. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

" Nyugalomra és egyedüllétre vágyom, de ez egy házasságban nem megoldható, nem mehetek el minden héten két napra. "


Nem szeretnék több választ kapni, azzal, hogy egy házasságban az emberek együtt élnek, mert az a jó, a normális, mert ezzel teljesen tisztában vagyok, ennek tudatában tettem fel a kérdést, bele is írtam, én is így gondolom, nem ezt kérdeztem.

2012. jún. 10. 23:33
 35/41 anonim ***** válasza:

Nem sok jót ígér a dolog. Ez védekező mechanizmus, hogy mi váltja ki, ez mélyebb feltárást igényel. De egy biztos, hogy ebben benne van egy jó nagyadag félelem is, talán az elkötelezettségtől, s azok a tökéletlenségek, amiket egy embert jellemeznek, felerősödnek. - Vannak emberek akik pont ezeket szeretik a párjukban. - Amilyen kritikával illeted a párod, próbáld, meg magad is külső szemlélőként tekinteni. Vedd sorra, mik azok a tulajdonságok, amivel rendelkezel és képzeld el, hogy milyen hatással lenne rád, ha ezeket a tulajdonságokat szeretteiden vennéd észre.


S rá fogsz jönni, hogy hány olyan tulajdonságod van, amik esetleg másokat idegesítenének. De mégsem teszik szóvá:

1. Mert fel sem tűnik nekik, mert annyira szeretnek.

2. Mert minden tökéletlenségeddel együtt szeretnek


Ilyenkor jobb az önvizsgálatot kipróbálna.

2012. jún. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

érdésed, ugye?


"Hogyan éljek így együtt a párommal?"


A válasz: sehogy.


A "Mi csináljak, mit kéne tennem?" kérdésedre pedig marad a pszichológus. És akkor talán képes leszel együttélni valakivel. De addig kíméld meg magatokat az állandó konfliktustól, ami az összeköltözésből adódna.

2012. jún. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

"megőrjít a másik ember, ahogy csámcsog, ahogy köhög, ahogy zajong, csapkod, nyugalomra és egyedüllétre vágyom"


Én is ezt hittem, amíg nem találkoztam azzal, akit a szívem legmélyéből szeretek és elfogadok, tökéletesen és teljesen, minden dolgával együtt.

És nem zavar, ha véletlen leeszi magát, ha elöl hagyja a dolgait, ha épp nem sikerül neki valami és ideges, stb. stb. Évek óta vagyunk együtt és nem volt köztünk egy hangos szó sem, és nem azért, mert folyamatosan ennyire kontrolláljuk magunkat, és közben fojtott hangon beszélve "gyűlöljük egymást"... Nem is tudom, miért megy ez így, de valószínűleg mindketten annyira szeretjük a másikat, hogy pitiáner hülyeségeken nem kezdünk vitatkozni, a komoly dolgokban pedig általában egyetértünk, vagy szépen megbeszéljük, egymás mellett ülve, fogva a másik kezét.


Két lehetőséged van:

1. nem költözöl össze. Akár még évekig sem, vagy addig, míg kész nem leszel rá, vagy nem találod meg azt az embert, akivel 3 napnál tovább kibírod.

2. tényleg elkezded magad kezeltetni, pszichológussal csodákat tehetsz.

2012. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
El kéne menned pszichológushoz, de tényleg. Még ha meg is tudnátok oldani az együtt élést, pl. 2 szobás lakás, később ez hatalmas gondokat fog okozni. Ha gyereked lesz, akkor te olyan mély szülés utáni depresszióba fogsz esni, ami nagyon veszélyes lehet. Ha nem tudsz elviselni valakit 4 napon keresztül, úgy hogy a végén nem ordítoznál, akkor 2 napot sem fogsz bírni a babával, úgy hogy ne tegyél kárt benne. Vagy esetleg magadban. Ritka, ha valakinél odáig fajul a dolog, hogy veszélyezteti a saját vagy a babája életét, de te pont olyan lesz, akire ez igaz lesz, ezzel a természettel. Szóval azt javaslom, hogy keress fel egy szakembert, ne félj ilyen fajta segítséget kérni. Kívánom, hogy sikerüljön megoldani az összeköltözés problémáját, de gondolkodj előre és előzd meg a bajt. Illetve nem is kell ennyire előreugrani, a szakember segítségével már akár az összeköltözés elején is fejlődhetsz. Sok sikert kívánok!
2012. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

"Nyugalomra és egyedüllétre vágyom, de ez egy házasságban nem megoldható,"


hát ebben nagyon tévedsz! A nyugalomnak majdnam feltétele a házasság. Egyedüllét miért nem oldható meg? Én nagyon szeretek egyedül lenni, és vagyok is tök egyedül a lakásban, de ha itt a férjem, és látja, hogy el vagyok foglalva, vag yegyedül lennék, biztos, hogy nem fog zavarni. Ez szetem teljesen normális, átlagos.


Amúgy, off, az emberek EQ-ja teljesen átlagos. Persze.

2012. jún. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Mért ne lehetnétek házasok két lakásban?
2012. jún. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!