Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljek így együtt a...

Hogyan éljek így együtt a párommal?

Figyelt kérdés
23 éves menyasszony vagyok, a kapcsolatom három éves, nagyon szeretem a barátomat, szerelmesek vagyunk egymásba, vele képzelem el az életemet, boldogok vagyunk, sokat tervezünk, most éppen az összeköltözést, de van egy elég nagy probléma közöttünk. Én nem bírok elviselni mellette három napnál többet, viszont nem csak vele terhes a huzamosabb ideig egymás mellett élés, mindenki mással is, így volt ez a korábbi kapcsolataimban és a családommal is. Maximum három nap az amit veszekedés, ordítás nélkül kibírok, mert a negyedik napra bárhogy fogom vissza magam, bárhogy próbálom a feszültségemet kontrollálni egyszerűen megőrjít a másik ember, ahogy csámcsog, ahogy köhög, ahogy zajong, csapkod, nyugalomra és egyedüllétre vágyom, de ez egy házasságban nem megoldható, nem mehetek el minden héten két napra, hogy aztán újra boldogok lehessünk együtt. Magamnak való vagyok, de nem akarok életem végéig egyedül élni. A párommal az összeköltözést tervezzük, de nem tudom, hogy fogom kibírni. Mi csináljak, mit kéne tennem?
2012. jún. 10. 19:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Ő erről tud? Elfogad téged így? Akkor biztos van valami kompromisszum. Nagyobb lakás, ház, ahol el tudsz bújni. Két lakás. Különélés. (A minap volt a TV-ben egy házaspár akik különélnek és évek óta boldogok így. Biztos megszólják őket érte, de gondolom tesznek rá magasról.)

Vagy a másik, hogy egyszerűen megpróbálsz megváltozni.

2012. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Külön szoba és a magánszféra tiszteletben tartása.

Tehát ha felmegy a pumpa akkor elvonulsz és ő ezt tiszteletben tartja, nem zaklat

2012. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
El kell neki mondani, hogy ilyenkor hagyjon békén, ne szóljon hozzád, és vonulj félre egy másik szobában. Ha a fennmaradó 3 napban ő is ugyan ezt teszi, boldogan éltek, míg meg nem haltok.
2012. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%
Itt az a kisebbik gond, hogy TE hogy fogod kibírni...
2012. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Tud erről, hiszen képtelen vagyok titkolni. Neki ez így nem jó és igazából meg sem próbálja felfogni, hogy másképpen gondolkodunk. Ő nagyon ragaszkodó, retteg a magánytól, nem bír egy percre sem egyedül maradni, muszáj minden percben kapaszkodni valakibe. Ha nem bírom tovább, mint egy hisztis kisgyerek pánikba esik, hogy mi lesz most velünk, meddig kell külön lennünk, biztos nem szeretem már. Egyébként ez az egyetlen probléma köztünk.
2012. jún. 10. 19:29
 6/41 anonim ***** válasza:
86%
Ennek oka van. Pszichológushoz kellene fordulnod, mert ebből nagy baj lesz. Így nem lehet együtt élni a másikkal, nyilván egy darabig tűrni fogja, de nem a végtelenségig. Ha pedig gyermeketek születik, az még tovább ront majd a helyzeten, hiszen a gyermek alapból konfliktusforrás még harmonikus családokban is. Én azt javaslom, még ne költözz össze vele, mert a jelek szerint nem leszel képes kezelni a helyzetet.
2012. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Hááát így nehéz lesz.
2012. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Biztos ő az igazi? Mert én is ilyen voltam, engem már 2 nap után idegesített, hogy ott van, azt hittem szerelmes vagyok, közös jövőt terveztünk. Aztán találkoztam a mostani párommal, és már 3 éve együtt élünk, semmi ilyen nem zavar, ami korábban.
2012. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
71%

ma 19:29


Nem akarlak elkeseríteni, de ez a kapcsolat halálra van ítélve. Ő minden percét veled töltené, te menekülsz. Neki nem jó, megkérdőjelezi a szerelmedet, pánikba esik. És még nem is éltek együtt.

2012. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Az nem jó, ha ő ezt még csak nem is bírja így, hogy még nem is éltek együtt. Már eleve vele sincs minden rendben ha kapaszkodik beléd és retteg az egyedülléttől. Mondhatni épp ezért vagytok együtt, hogy ráismerjetek a saját hibáitokra. Van erre egy jó könyv: Hermann Meyer - Mert megérdemellek!
2012. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!