Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért nem kellek neki, mert...

Azért nem kellek neki, mert lenéz a bölcsész diplomám miatt, ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy lány, aki nagyon tetszett, jóban voltunk, de azzal az indokkal elhajtott, hogy neki nem kell egy filozófus és hogy szerencsétlen vagyok, mert 25 évesen nincs se lakásom, se kocsim. Ennyire hogy lehet valaki pénzéhes?
2012. jún. 8. 15:00
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
35%
23 Attól még lehet pénzéhes.Nekem is volt olyan ismerősöm,aki szét gürizte a belét,nagyon sokat dolgozott,mégis olyan pasikat választott mindig,aki 40 éves,van lakása,kocsija stb.A lány 20-on éves.Amikor megkérdeztem,mi neki az ideális jelölt,akkor meg sem említette a belső tulajdonságokat,hanem egyből azzal kezdte,hogy legyen saját lakása,keresete stb...én meg csak lestem,hogy a belsővel mi lesz?Szerintem még az sem érdekelte,hogy hogy néz ki a választottja,csak legyen pénze és kész.Később lett egy 45 éves hapsija,aki addig volt neki fontos,amég ki nem derült,hogy az anyukájával él egy panelban.Ennyi.Egyszerűen vannak pénzéhes emberek és kész.Sajnos nagyon sok ilyet ismerek,kifejezetten rossz tapasztalataim vannak az emberekkel.Annyit mondok,hogy az ilyeneket messzire el kell kerülni,mert szerintem nincs lelkük.20 voltam.
2012. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy normális. Az ő életében mindenképp, hisz neki így jó. Keress mást.
2012. jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
58%

"Tanulnak 5 éven át,kilószámra olvassák a szakirodalmat, letettek vagy 150 vizsgát,beadtak vagy száz dolgozatot, esszét, van min. egy nyelvből oklevelük,s ennyi a megbecsülésük - ld. mint fent. Szép új világ."


Anyukám, menjél át a TTK-ra, mérnökire, vagy az orvosira és nézd meg, mennyivel jobban jártál. Mindjárt könnyeket ejtek érted..az értelem megtestesítője vagy, büszke lehetsz magadra:)

2012. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó! Melléfogtál, mert az általad felsoroltak egyikén végeztem. Szakjellegűn, de nem nézem le azokat, akiknek szélesebb a látótere, mint az enyém.Minket szakbarbárnak mondanak, mert csak a saját tud. területünkön mélyültünk el, a bölcsész viszont tág horizonttal /is/ bír. Van löketes rite orvos, és van summa cum - laude pszichológus. Az ember értéke tudod hol kezdődik?
2012. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
92%

nem olvastam végig a kommenteket. Nekem is bölcsészdiplomám van, de fordító, tolmács vagyok, szerintem ez nem az elcsépelt büfé szakos diploma. Azért bölcsészdiploma és bölcsészdiploma között is sok különbség van.

A lányt pedig meg tudom érteni, a felfogását igen, de éles határokat vont azért. De az alapgondolattal egyet értek, h neki életrevalóbb férfiakra van szüksége.

22L

2012. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
24%
Hát, csak arra nem gondolnak az ilyen pénzen vett feleségecskék, hogy amikor majd öregecskék lesznek, apuci lecseréli őket egy fiatalabbra :D 30x évesen meg már nehéz pénzes pasit fogni...
2012. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
88%

Nem olvastam végig a kommenteket, de azon még megakadt a szemem hogy "életrevaló".


Szerintem nem azzal volt a baja hogy bölcsész vagy, vagy filozófus. Gondolom inkább arra gondolt hogy neki olyan férfi kell, aki két lábbal áll a földön, mindent megtesz majd a családjáért és nem ül ölbetett kézzel arra várva hogy a sültgalamb a szájába repüljön. Valószínűleg úgy gondolta, hogy te nem ilyen vagy.

2012. jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
93%
És megjött miszter színvonal.
2012. jún. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
17%
Pont egy ilyenbe estél bele? Nagy ívben elkerülni az ilyeneket. Sajnos, sokan vannak mai napság.
2012. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem, miért baj az, ha valaki nem filozófust képzel el párjaként, ettől még nem pénzéhes, csak életrevaló pasit akar.
2012. jún. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!