Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben támogatnom kell...

Ilyen esetben támogatnom kell a húgomat? Ti támogatnátok?

Figyelt kérdés

Húgom szakítófélben volt "élete szerelmétől", amikor a pasi tudta nélkül abbahagyta a gyógyszert és terhes lett. Azt hitte, a pasi majd meggondolja magát de lelépett.

Ennek ellenére nem veteti el a babát, de a szüleink kidobták. Most nálunk lakik, de egyrészt kicsi a lakás másrészt még mindig hisz benne hogy majd meggondolja magát a pasija.


Nem kap semmilyen támogatást ha megszületik a baba, mert feketén dolgozik, tehát nekünk kellene majd eltartanunk őket.


Ti mi tennétek? Felhozzam neki újra az abortuszt? most 8 hetes.


2012. jún. 7. 10:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Fel kéne rázni Csipkerózsikát az álomból. Vállalni a felelősséget a döntéseiért.
2012. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy most nagyon bunkó leszek, de én azt mondanám neki, hogy vagy elveteti vagy mehet a híd alá vagy ahová akar, mert, hogy én nem fogom eltartani az biztos.

Nekem is van tesóm, mondjuk nekem nővérem de mindegy, szeretem, de ebben a helyzetben nincs más megoldás mint reálisan gondolkodni. A pasi nem jön vissza hozzá, lakása, normális munkája nincs, mégis hol akarja felnevelni a gyereket?? Az én lakásomban, az én pénzemen? Szó nem lehetne róla.

2012. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen a húgod hibája, hogy idáig jutott. Ettől függetlenül nyilván nem hagyja az ember éhen halni a hugát. Annyival kell támogatni, amennyi nem hiányzik neked, de luxust nem kell neki biztosítani.


A pasija nem fogja meggondolni magát. Az abortuszra ne beszéld rá, mert élete végéig gyűlölni fog érte, saját magának kell eldönteni. De azt megmondhatod neki, csak akkor vállalja a gyereket, ha képes egyedül felnevelni.

2012. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként én úgy tudom, hogy a családi pótlék és a gyes mindenkinek jár, függetlenül attól, dolgozott-e. Nem sok, de a semminél több lesz.
2012. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Próbálnám jobb belátásra bírni, de biztos hogy nem tudnám kitenni az utcára... Amint lehet, elküldeném munkát keresni, persze csak a baba után. Addig ő elmehetne bölcsibe, oviba, de az hogy ti tartanátok el egész életében őt is meg a babát is, az nem menne.
2012. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
6%

Az abortuszt semmiképp ne erőltesd, mert egy ilyen döntést egyedül kell meghoznia.


Amint korábban írták, családi pótlékot és gyest is kap majd, de ne feledkezzünk meg arról sem, hogy annak a gyereknek lesz adja is, aki gyerektartást köteles majd fizetni, és valószínűleg a szüléssel kapcsolatos költségekbe is be kell szállnia.


Emellett a szüleitek egy idő után biztosan megenyhülnek, hiszen a lányukat és az unokájukat is elveszítik. Ha most nem is, de a későbbiekben biztos támogatják majd, még az is lehet, hogy oda is költözhet hozzájuk a szülés után.

2012. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez vicces. Rá akar sózni egy gyereket egy férfira aki nem akarta már sem a kapcsolatot, sem pedig a gyereket. Azután rásózza magát és a gyerekét a testvérére és annak családjára. Hogy támogatnám-e? Hogyne. Segítenék eljutni a kórházig, vagy pedig elintézni az örökbe adást.
2012. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Én biztos elég csúnyán megmondanám neki, hogy milyen ostobaságot csinált. A pasi kiakarta dobni, dobta is, egy gyerek miatt (aki ha az anyja se kell akkor az se fog neki kelleni, főleg hogy ilyen gerinctelenül hozta össze a tesód) nem fog vissza menni hozzá. Másrészről milyen anya az aki pasi fogónak szül gyereket (ami aztán balul is sült el) és hogy úgy hogy nem tud neki mindent megadni, másokra szorul, hogy egyáltalán etethesse. Hogy lehet valaki ilyen? Pont a mai világban. Bár nem vagyok az abortusz híve de így gyereket vállalni hülyeség. Én el se tudnám viselni ha így rá kéne szállnom a testvéremre, szüleimre, hogy a meggondolatlanságból összehozott gyereket eltartsák velem együtt. Bár engem úgy neveltek, hogy gondoljak előre és amint egyetemista leszek mehetek otthonról amerre látok. Persze ha annyira makacs próbálnám támogatni, de azt nem engedném, hogy eltartassa magát velem. Gondoljon már egy kicsit a jövőjére is. Próbáld erre rávezetni, hogy rettenetesen nehéz lenne a helyzetetek a baba után. Rengeteg felelősséggel jár, és az írottak alapján nem tűnik valami felelősségteljesnek
2012. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

Mit tennék,megkeresném a pasit leülnénk és ujra átbeszélnénk a témát.A tesodnak fel kellene fognia hogy a férfi nem jön vissza hozzá, a legjobb amit tehet ha elveteti a babát(soha nem gondoltam volna hogy valaha ilyet irok).A gyerek számára csak egy eszköz,mi lesz ha megszületik és a pasi mégsem jön vissza?vagy mi lesz akkor ha mégis viszajön de csak kényszerből,szánalomból?

Az ilyen ember lelketlen és önző,nem való anyának csak magára gondol és arra nem hogy mindenki életét tönkreteszi, a tiédet a volt párjáét de ami a legfontosabb a gyerekét aki nem tehet semmiről,mégis ő fog a legjobban szivni.

2012. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

azt kell elérned, hogy felfogja végre, nem jön vissza a csávó. ha ez eljut az agyáig, valószínűleg ő maga akarja majd elvetetni a gyereket.


vess be mindent, és ne érzékenyülj el, ha kiborul, hosszútávon az ő érdekét szolgálja. értesd meg vele, hogy a pasi nem lehet többé az övé. hogy már nem szereti, és nem fog vissza menni hozzá, de valójában nem is akarhatja, hogy szánalomból esetleg visszamenjen. szörnyű élete lenne egy olyan ember mellett aki nem szereti, folyton csalná, etc etc. írkáld össze neki, mennyi bevétele lesz gyesből, meg ilyenekből, és azt is, hogy mennyi kiadása lesz lakhatásra, kajára, pelusra (és végső döfésként annyi szórakozásra, amennyit most eljár, és aztán azt húzd át egy szép piros tollal) lehet kegyetlen, de inkább egy ilyen sokkterápia, mint hogy majd a szülés után jöjjön rá.


és én nem is azt mondom, hogy a gyereket mindenképp el kell vetetni, csak azt, hogy bármilyen döntést is hoz a húgod, azt annak teljes, és józan tudatában hozza, hogy sem az apa, sem a szülei, sem pedig te NEM fogjátok őket eltartani.

2012. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!