Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnátok a gyereketeket...

Támogatnátok a gyereketeket továbbra is, ha összeköltözött a párjával?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt: A srác egyetemista, a szülei fizetik az albérletét, kajáját stb (plusz ugye az ösztöndíja). Ha összeköltözne a párjával gyakorlatilag ugyanez a helyzet, csak a költségek feleződnének.

Vagy ha elég nagy az összeköltözéshez tartsa el magát?

Mi a véleményetek? (Az egyetemen gyakorlatilag reggeltől-estig van...)


2012. ápr. 2. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha addig fizettem neki, utána is, míg nem dolgozik, mert nem változott a helyzet, több feltehetően nem lesz a kiadása, hisz a barátnője nyilván fizeti a maga felét. Még olcsóbbra is kijöhet, ha addig egymaga volt az albérletben.
2012. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, d.göljön éhen. :D Ez vicc? Persze, ha rászorul, és jóra fordítja.
2012. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az egyetem 6 éves, a szülők azt ígérték, fizetik ameddig tanul és látják, hogy halad...

A lánnyal 5 éve van együtt. A fiú nem felelőtlen, nem költekezik egyáltalán. Jól tanul.

2012. ápr. 2. 17:13
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen.Támogatnám amiben tudom.
2012. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Engem támogatnak a szüleim, holott abbahagytam az egyetemet és jelenleg munkát keresek szept.ig, mert akkor elmegyek egy másik suliba tanulni.
2012. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig elég jó az arány :D köszi
2012. ápr. 2. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
persze, amíg tanul addig mi tartanánk el a gyerekünket. és mindegy hogy akivel együtt lakik az a párja vagy csak egy lakótárs. (kivétel házasság, az tényleg az a helyzet, hogy azzal elég "felnőtté avatják" magukat ahhoz, hogy szülők tartsák el, mindegy hogy még volna vissza a suliból)
2012. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen anyagi helyzetben vagyunk, márpedig egy átlagjövedelemből nem hiszem, hogy telik arra, hogy a szülő még a gyereke albérletét is fizesse, nekünk nem telt volna rá. Így ha a lány eddig otthon lakott és most menne albérletbe, szerintem az elég meredek kiadás a szülőknek. Egyébként pedig ha tudnám támogatnám, de azért neki is le kellene tennie az asztalra bizonyos dolgokat, pl.: egy kis zsebpénzt valamilyen munkával ő is kereshet, vagy akkor ha nem dolgozik tanuljon úgy, hogy jó eredményei legyenek, kapjon ösztöndíjat, stb.
2012. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha tanul, pláne. Nekem mindegy, hogy a nőjével lakik vagy egy pasi lakótárssal, attól még én taníttatom. Majd ha lesz munkája, akkor legyen önellátó.

De még akkor is segítenék neki, nálunk már gyerek is van, anyám mindig vesz neki ruhákat, pelenkát, játékot, nemcsak akkor, ha szülinapja van, nekünk ez is támogatás. Sőt a lakásba is adtak.

2012. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

minket támogattak a szüleink, igaz nem albiba, hanem saját lakásba költöztünk, ami az enyém.

így nem kerülünk sokkal többe, mintha otthon laknánk.

mostmár dolgozunk, de néha kapunk kaját, vagy jelesebb alkalomra valami berendezési tárgyat.

20onévesen mit tébláboljon otthon az ember, ha van lehetősége saját életre?

2012. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!