Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti adnátok cigit a kórházban...

Ti adnátok cigit a kórházban lévő anyukátoknak? (mentális betegsége van.

Figyelt kérdés
Nagyon rossz állapotban van fizikailag is, de kéri mindig a cigit. Én ellene vagyok a dohányzásnak, nem akarom még támogatni is a függőségét, de hallottam olyat is, hogy ha nem adunk neki, többet ártunk. Ti hogy gondoljátok?

2012. jún. 6. 21:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, adnék. Én is elleneztem, hogy anyukám dohányzott, de láttam is milyen ingerült volt mikor leszokott, nem fogsz segíteni anyukád mentális egészségén ha egyik pillanatról a másikra megvonod tőle azt, amitől függ. Én nem érthetem, gondolom te sem értheted milyen függni valamitől, a kórházban nem tiltott dohányozni, úgyhogy vigyél neki.
2012. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én adnék neki, de nem egy egész dobozzal. Ha naponta látogatnám, mindig adnék neki 4 szálat, és megkérném, hogy ossza be. A semminél több, de azért 4 szál cigi nem olyan durva, mint egy dobozzal. És megkérném arra is, hogy mielőtt rágyújt és kávézik, egyen. Utána nem baj, ha kicsit elmegy az étvágya. 24N
2012. jún. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem ez a megfelelő időpont arra, hogy leszokjon. Én sokáig cigiztem, és emlékszem, milyen nehéz volt abbahagyni.Megszenvedtem keményen vele,mire sikerült.Aki egyébként is beteg mentálisan, attól ez lehetetlen kérés!Jártam látogatóként pszichiátrián,vittem cigit az öcsémnek. Vittem, mert ott az egyszerűen kell!

Ha anyukádnak nincs étvágya tőle, akkor látogatáskor vigyél neki olyan ennivalókat, amit kimondottan szeret. Etesd meg, mintha a gyereked lenne.Udvarolj neki, kínálgasd!

2012. jún. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Vinnék,főleg hogy az orvos sem ellenzi.

DE

megpróbálnám hogy kicsit zsarolás ugyan,de ha megeszi amit viszem,akkor kap.

2012. jún. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem így működik, nem én adom neki a cigit, hanem a nővéreknek le kell adni és ők viszik ki őket meghatározott időpontokban az udvarra. Szóval nem tudom "zsarolni" az evéssel. Vagy eszik-iszik utána, vagy nem.
2012. jún. 7. 09:14
 16/17 anonim ***** válasza:

Én anyukám is volt kórházban, kérte a cigit, sajnos még a piát is... annyira szerettem volna rajta segíteni, de nekem nem engedték. nem adhattam neki cigit. Ágyhoz kötött beteg volt, így nem kelhetett fel kimenni cigizni, meg nem is tudott volna... 3 napra rá meghalt. :(

Nem tudom mennyit változtatott volna rajta az a cigi... de bennem bennem maradt, hogy az utolsó kívánságát nem tudtam teljesíteni, még, ha egy szál mocskos bagó volt is az. :(

2012. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mindenképp vigyél neki. Ahogyan előttem is írták, ez nem az a hely és idő, amikor meg kell tőle vonnod a cigarettát. Talán beszéld meg a nővérekkel,(már ha van erre idejük), hogy étkezések előtt szóljanak neki, hogy csak akkor adják neki oda a cigarettát, ha az adott étkezéskor eszik.
2020. szept. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!