Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem végzi a házimunka...

A férjem végzi a házimunka oroszlánrészét. Miért van ezzel szinte mindenkinek (rajtunk kívül) baja?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, eddig minden olyan flottul ment... A férjem szabadúszó, otthonról dolgozik, gyakorlatilag egész nap otthon van. Én viszont fél 7-kor indulok dolgozni és fél 6-6ra érek haza. Van h túlóráznom kell.


Ő ezalatt főz valami vacsit, kitakarít, bepakol a mosógépbe, vásárol, elvégez minden ügyes bajos dolgot, csekkek ilyesmi. Rám már alig marad valami, de van h este a mosogatást is elbliccelem annyira fáradt vagyok.


Hétvégén azért igyekszem kitenni magamért, és főzök, sütök. Ez nálunk egyrészt így alakult ki az idők során, márészt közös megállapodással is erre jutottunk, elég egyszerű okból: így többet lehetünk együtt. Ha a hétvége elmenne a takarításra, nem lenne időnk kettesben lenni, vagy a természetet járni.


Az anyósoméknak már kezdetek óta nagyon nem tetszett a dolog, de a saját szüleimnek se. Az ismerőseink is furcsállják. Igazából mindenki a férjemen keresztül támad. Talán nem bírják elviselni, hogy amúgy nagyon boldogok vagyunk együtt. A férjemnek már tele beszélték a fejét, és elkezdett veszekedni velem.


Pl hetente 2-szer járok tornázni, vagy úszni, nagy ritkán elmegyek manikűröshöz, vagy a barátnőkkel találkozom. Az anyósomnak és a tulajdon anyámnak ez nem tetszik, ezt az időt nyilván tölthetném takarítással is. Anyám szerint rossz háziasszony vagyok.

Telebeszélte a férjem fejét de megmondtam h ebből nem engedek. Nekem is jár az h hetente 2-szer kicsit sportoljak, az ő kedvéért szeretnék jól kinézni végülis, meg amúgy a munkába beleőrül az ember ha nem mozog...


Azt hozzá kell tenni, hogy mivel szabadúszó van h hetekig nem csinál SEMMIT. Éves szinten azért a jövedelmem nem sokkal több, kb 20%-al, de az biztos, hogy 2-szer annyit dolgozok, mint ő. Sajnos nem tudok félállásban dolgozni se.


Igazából úgy szeretném ha leszállnának rólunk a rokonok is, meg ő is belátná h eddig pl mindkettőnknek jobb volt így. Persze közben tudom h azért kicsit lusta vagyok és kezd baromira bűntudatom lenni :(

Szerintetek is rossz háziasszony lennék, és lusta? Mit tehetnék ilyen helyzetben?


2012. jún. 4. 20:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

# 9/10


Hát igen, fordítva teljesen természetes... még az is fura lenne, h ha néha elmosogat v kiporszívóz a férfi.


Kár volt az egyenjogúságot kiharcolni, igazából csak a baj van vele... Én szívesen lennék otthon és főznék ha ez lenne a sorsom, de van egy munkám amit még ráadásként szeretek is, miért nem lehet h valami az életben rendben legyen?

2012. jún. 4. 21:01
 12/23 A kérdező kommentje:

# 6/11


jó ötlet ez a takarítónő. mondjuk a mi anyagi helyzetünk mellett 2-szer is meg kéne gondolni, de még talán így is jobb, mint veszekedni.


mondjuk lehet h csak egy újabb bajba futnék bele, mert onnantól azt hallgatnám, hogy annyira lusta vagyok, h a pénzt takarítónőre szórjuk :(


Különben gőzöm sincs h a férjem mit csinálna a tengernyi szabadidejében :) egyszer már ő is mondta, h jó h leköti valami olyankor is, főzéssel, amikor nem dolgozik egy ideig. persze ezt azóta elfelejette :)

2012. jún. 4. 21:10
 13/23 anonim ***** válasza:
93%

9. vagyok.

Kérdező: Semmi baj az egyenjogúsággal! Nektek is bevált, tök jól elvoltatok. A baj az emberek gondolkodásmódjával van, amit a ti példátok is jól szemléltet.

2012. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
Amíg nálatok ez jól működik ne érdekeljen más véleménye. Mi is megosztjuk a munkát. Én csak a mosáshoz ragaszkodom, előző életemben biztosan mosómedve voltam :D
2012. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Ditta323 ***** válasza:
61%

Nekem is szerencsére besegít a párom. Van olyan étel amit csak ő csinál még ha itthon is vagyok. Akkor addig takarítok vagy rakodok, de ha én főzők akkor ő rakodik. Szerintem ülj le a pároddal és beszéld meg vele. Mivel sokáig nem lehet csinálni, hogy ledolgozol 12 órát haza mész főzöl takarítasz stb. mert egy idő után ingerlékeny fáradékony leszel és rá meg nem lesz időd, mert mire odaérsz halál fáradtan zuhansz be az ágyba.


Ha sok a szóismétlés bocsi

2012. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Talán azért mert szánalmas és undorító. Az ilyen férfitársaimba úgy látszik nem sok becsület szorult.
2012. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
7%

Bizony nem csak szinte mindenkinek, hanem még neked is bajod van ezzel.

Amikor érzed (mert érzed, tudod) mikor vagy lusti, olyanor igenis erőltesd meg magad, és mozdulj meg és ne blicceld el a mosogatást, mert rokonság beszólás a férjednek ide oda, egy idő után maga is rájön, és amikor már nem tetszését nyilvánítja neked lesz nehezebb. Ne érd ezt el, ne használd ki !

2012. jún. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

Ne tudd meg mit hallgattam én amikor párom anyja rájött,hogy nekem több év alatt még nem volt a kezemben porszivó,felmosó,ablakmosó,vasaló,ugyanis ezeket párom "kisajátitotta",csak ő csinálja,szeret vele elszöszmötölni,és emellett főzni,takaritani is szokott sokszor.

És még a levest se szedem ki a tányérjába mint régen volt szokás.Nagyfiú már,szedjen amennyit akar.


De nem érdekel,párom nem veszi fel a duruzsolást szerencsére.

2012. jún. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18 - A párodnak nincs egy testvére? :DDD
2012. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
58%

"Kár volt az egyenjogúságot kiharcolni, igazából csak a baj van vele..."


na én meg az ilyen hisztit utálom. senki nem kényszerít se arra, hogy dolgozz, se arra, hogy élj a jogaiddal, de komolyan azt szeretnéd, ha minden nő ki lenne szolgáltatva anyagilag a férjének, csak mert neked beszólogatnak a rokonok?

2012. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!