Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem végzi a házimunka...

A férjem végzi a házimunka oroszlánrészét. Miért van ezzel szinte mindenkinek (rajtunk kívül) baja?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, eddig minden olyan flottul ment... A férjem szabadúszó, otthonról dolgozik, gyakorlatilag egész nap otthon van. Én viszont fél 7-kor indulok dolgozni és fél 6-6ra érek haza. Van h túlóráznom kell.


Ő ezalatt főz valami vacsit, kitakarít, bepakol a mosógépbe, vásárol, elvégez minden ügyes bajos dolgot, csekkek ilyesmi. Rám már alig marad valami, de van h este a mosogatást is elbliccelem annyira fáradt vagyok.


Hétvégén azért igyekszem kitenni magamért, és főzök, sütök. Ez nálunk egyrészt így alakult ki az idők során, márészt közös megállapodással is erre jutottunk, elég egyszerű okból: így többet lehetünk együtt. Ha a hétvége elmenne a takarításra, nem lenne időnk kettesben lenni, vagy a természetet járni.


Az anyósoméknak már kezdetek óta nagyon nem tetszett a dolog, de a saját szüleimnek se. Az ismerőseink is furcsállják. Igazából mindenki a férjemen keresztül támad. Talán nem bírják elviselni, hogy amúgy nagyon boldogok vagyunk együtt. A férjemnek már tele beszélték a fejét, és elkezdett veszekedni velem.


Pl hetente 2-szer járok tornázni, vagy úszni, nagy ritkán elmegyek manikűröshöz, vagy a barátnőkkel találkozom. Az anyósomnak és a tulajdon anyámnak ez nem tetszik, ezt az időt nyilván tölthetném takarítással is. Anyám szerint rossz háziasszony vagyok.

Telebeszélte a férjem fejét de megmondtam h ebből nem engedek. Nekem is jár az h hetente 2-szer kicsit sportoljak, az ő kedvéért szeretnék jól kinézni végülis, meg amúgy a munkába beleőrül az ember ha nem mozog...


Azt hozzá kell tenni, hogy mivel szabadúszó van h hetekig nem csinál SEMMIT. Éves szinten azért a jövedelmem nem sokkal több, kb 20%-al, de az biztos, hogy 2-szer annyit dolgozok, mint ő. Sajnos nem tudok félállásban dolgozni se.


Igazából úgy szeretném ha leszállnának rólunk a rokonok is, meg ő is belátná h eddig pl mindkettőnknek jobb volt így. Persze közben tudom h azért kicsit lusta vagyok és kezd baromira bűntudatom lenni :(

Szerintetek is rossz háziasszony lennék, és lusta? Mit tehetnék ilyen helyzetben?


2012. jún. 4. 20:30
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat h ilyen hosszú lett. Remélem azért valaki elolvassa :(
2012. jún. 4. 20:31
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Nekem ezzel semmi problémám. Nektek megfelel, akkor minden rendben. Más meg le van... :)
2012. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk ugyan ez van.A férjem otthon van,és szeret főzni,én nem.Hatalmas segítség,hogy nem este 6-kor kell nekiállnom főzni,mert én eljárok dolgozni,utazom,és addigra érek haza.Mindig is ez volt. A fiaim ugyan úgy szeretnek sütni-főzni,mert ezt látják,hogy apa főz.kiszolgálják a majdnem menyeket,akiknek leesik a szája az ámulattól,mikor a fiúk nekiállnak tortát,vagy pizzát sütni.

Nincs ezzel semmi baj.Irígykednek.Csak én nem foglalkozom velük.Elintézem annyival,hogy a férjem szereti csinálni,mért ne csinálná??? Ennyi.

Hol van az kőbevésve,hogy a nőnek kell megszakadni???

2012. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha nektek így jó...

De azért idéznélek.

" Rám már alig marad valami, de van h este a mosogatást is elbliccelem annyira fáradt vagyok. "

" Persze közben tudom h azért kicsit lusta vagyok "


Meg is adtad a választ magadnak.

Tudod nem az a baj,hogy a férjed is kiveszi a részét a házimunkában,hanem az,hogy csak ő veszi ki a részét.


Én is sokat dolgozom.Reggel 6-től sokszor este 6-ig. Nálunk is a férjem főz,süt,elindítja a mosást és ha kell takarít..De cserébe én mosogatok,és én teregetek.

Azért minden terhet nem sózók rá,mert hiába dolgozik otthon,azért ő is dolgozik..


Még valamit. Ha annyira zavar hogy mások mit mondanak,akkor egyszerűen nem kell elmondani senkinek,hogy mindent a férjed csinál. Azt,hogy mi történik a 4 fal között csak ti tudjátok.Mások csak a ti elbeszélésetekből tudja.

2012. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Ez kizárólag KETTÖTÖK ügye, ha nektek megfelel, akkkor másnak semmi köze hozzá.

A helyetekben egyáltalán nem tárgyalnám meg a szülökkel, sem a tieiddel, sem a másikakkal.


Egyébként ez csak MO-on ilyen probléma, ott még nem jutott el a legtöbb ember odáig, hogy nem lehet egyszerre a hagyományos szerepeket tartani, és közben mindkét félnek dolgozni járni. Ugyanis a mai háztartásokban már a "férfimunkák" jó része lecsökkent (ugyanis nem kell nagy földet megmüvelni, az összkomfort miatt sok egyéb is kiesett), a nöi munkák nagyobb része viszont változatlanul megmaradt. De ha egy nö ugyanúgy ledolgozza a napi (optimális esetben) 8 óráját, meg a férfi is, akkor a maradékot is igazságosan kell(ene) felosztaniuk.


Szerintem ti csináljátol jól, ne foglalkozzatok mások véleményével.

2012. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy rossz háziasszony, igazából akkor van baj, ha a férjednek tényleg telebeszélték a fejét és a továbbiakban nem támogat majd ezekben a dolgokban...


Nálunk is hasonlóan működik a dolog, csak nálunk mindketten dolgozunk, gyerekek is vannak, így - mivel anyagilag nem akadály - mi alkalmazunk egy takarítónőt, aki hetente 3x jön, és elvégzi a házimunka oroszlánrészét. Ne tudd meg, mit hallgatok még a mai napig (főleg anyámtól), hogy ha fodrászhoz járni meg sportolni van időm, akkor a háztartásra is kéne hogy legyen...


Szerencsére az én férjem 100%-ban támogat, és kizárt, hogy tele tudnák beszélni a fejét bármivel is, úgyhogy neked is inkább a férjed oldaláról kéne megközelíteni a problémát.

2012. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Nincs ezzel semmi baj, és ahogy olvastam a férjednek sem volt vele ez idáig baja. De a "jóakarók" tettek róla! "Szeretem" az ilyen irigy embereket.

Ja! Ne adj le a heti kétszeri tornából, a barátnőzésből, és a manikűrösből sem. Sokat dolgozol, kijár neked is ennyi, és ahogy írtad is a férjed miatt is csinálod. :)

Beszéljétek meg a férjeddel.

Annyit tudok tanácsolni, hogy hétvégente pedig te kényeztesd. De írtad is, hogy főzöl-sütsz. Szóval, szerintem nincs a ti házas életetekben semmi kivetnivaló sem. :)

2012. jún. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sincs semmi baj ahogy eddig csinaltatok. Es ne adj alabb az eddigi eletetekbol csak azert mert masnak nem tetszik. NEKTEK kell jo legyen, a tobbi nem szamit.
2012. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
Képzeld el fordítva a helyzetet: férj reggeltől estig dolgozik, feleség többet van otthon, kötetlenebb a munkaideje, ezért ő csinálja a legtöbb házimunkát. Ha így tetted volna fel a kérdést, mindenki természetesnek vette volna felállást, sőt, megkaptad volna, hogy nagyon helyes, hogy megcsinálod a ház körüli dolgokat, nehogy már a meló után még ezt is a férjnek kelljen. Ha ebbe az irányba természetes, akkor visszafelé is az! Teljesen logikus, praktikus és igazságos a módszeretek!Más meg törődjön a saját dolgával! Gondolom, azért vannak kiakadva, mert "azért mégiscsak az asszony dolga a háztartás, milyen szégyen már, hogy a férjed többet dolgozik otthon"! Buta, begyöpösödött sztereotípia, semmi több.
2012. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Hétvégén igyekszem kényeztetni ahogy tudom. Hétköznap esténként meg ő engem ahogy tud. Ezért is van az, hogy mikor megvacsizunk, mondja néha, h hagyjam csak a mosogatást, dőljek le, majd ő holnap elmosogat. (Különben hamarosan ebből már nem lesz gond mert veszünk egy mosogatógépet) és hát ilyenkor, ki ne élne a lehetőséggel? :) van h úgy kivagyok már jajj. de közben tényleg lelkiismeretfurdalásom támad.


Hát a szülőkkel meg nehéz a helyzet, mindenbe bele akarnak szólni. Sajnos kiszednek belőlünk mindent. Különben anyám már azzal is jött a férjemnek, hogy álljon a sarkára, keressen több pénzt, és tartson el.

Képzelhetitek milyen jót tett az önérzetének. Azóta nem csoda, hogy mindenféleképpen a régimódi háziasszony szerepbe szeretne belegyömöszölni engem.

2012. jún. 4. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!