Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez anyához méltó...

Szerintetek ez anyához méltó viselkedés? (többi lent)

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy anyuék elváltak. Öcsémmel anyuhoz kerültünk.

Anyunak lassan 4éve van barátja.. velünk él.

Nem sokat vannak itthon, 4-5-6 óra fele jönnek haza..

én végzek itthon mindent, takarítok, néha főzök, mosok, minden! Ami még nem is baj, mert hát 15évesen már azért meg tudom csinálni mind ezt! De azért nekem ott lenne a tanulás is meg minden és ezek mellett ez nem nagyon megy! Öcsémre is oda kell figyelnem.

Hétvégente általában egyedül vagyok itthon, mert ők elmennek anyu barátjához.. ahova én persze nem megyek !

Születésnapom volt tegnap.. egész héten tudtuk már, hogy jön a család és úgy volt, hogy anyu készül.. de tegnap rájött az, hogy hát ő megy barátjához öcsémmel és fogadjam a családot egyedül meg készüljek, vegyek sütit is meg akármi!

Hát a család is ENGEM szidott le, hogy hát milyen az, hogy születésnapom van és anyu csak úgy elhúz itthonról és egyedül hagy meg minden..


Aztán ma megbetegedtem.. és írtam anyunak, hogy hozzon már gyógyszert ha jön hazafele. Erre inkább elmentek a fürdőbe!


És folyton ilyenek vannak.. mindenki mondja, hogy nekem van igazam és jogos a kiakadásom, de nem tudom.. mindig magamban keresem a hibát, hogy lehet valamit én rontok el, azért ilyenek..


2012. jún. 3. 17:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rossz a kapcsolatom anyámmal, de nem ennyire.


Azt tanácsolom, hogy próbáld meg másban keresni a boldogságot. Keress egy jó kis hobbit, amit szeretsz csinálni, nagyon becsüld meg a barátidat/barátodat és persze tanulj nagyon jól, hogy legyen jó állásod.


Sajnos, nem mindenki jó anya, az hogy megszülsz egy gyereket, még nem tesz jó anyává.


Ezzel szerintem nem nagyon tudsz mit kezdeni, hiszen te megpróbáltál mindent és nem vagy "rossz gyermek" sem, sőt. Megnézném, a többi 15 éves hol csinál meg ennyi mindent?


Ezért büszke lehetsz magadra, mert te egy dolgos, erős lány vagy. Próbálj meg elhatárolódni anyudtól, tudom nem könnyű, de annyi minden van még a világon, ami boldoggá tehet. Keresd ezeket és kitartás! :)

2012. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

és nagyid nem tud valahogy a közeletekbe költözni? (tudom, hülyeség)

ha mondjuk nagyidék egy albrletbe költöznétek, oda mehetnétek nem?

2012. jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen, minden választ ! Nagyon igyekszem kitartani és most azt várom nagyon, hogy az iskolának is vége legyen, mert így még több a stressz.. :// És már nehezen, de bírom!

Próbálok itthon tudomást se venni róluk, csak ha muszáj akkor beszélek velük..

Saját pénzemből veszem a bérletemet meg ami tényleg nagyon szükséges, mert még azt is az orrom alá dörgölnék, hogy hát az ő pénzüket költöm..

Szerencsére ösztöndíjas vagyok, így abból is van/lesz pénzem..

Most már csak magunknak csinálok enni valót, magunkra mosok öcsémmel.. persze.. azért van, hogy nekik is kimosok ezt-azt.. ne büdösödjön ott.

Mamámékkal az a baj, hogy másik városban élnek és nekik ott közel van minden, mamám ápolja dédmamámat és neki ott mivel beteg be van rendezve minden. Tehát ez lehetetlen.

De azért mamámékat is bírom pár napig.. de azért folyamatosan belőlük is elegem lenne, hiszen ők anyu teljes ellentétei.. a rettentően megszállott maximalisták !

2012. jún. 6. 13:59
 24/30 anonim ***** válasza:
59%
szegény! én azt az "anyát" már rég kivágtam volna mint macskát s.arni
2012. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Van amivel jobb.. és van amivel roszabb a helyzet.. :)

A lényeg az, hogy barátoméknál vagyok folyamatosan, de sajnos ennek meg kell szűnnie az iskola kezdetével. Bár ha ilyenek maradnak akkor inkább visszamenekülök barátomékhoz..

Az a baj, hogy otthon mér szinte "nincsen helyem" ha otthon akarok vagy akarunk barátommal aludni akkor mindig csak a veszekedés van és a hiszti anyu és barátja felől.

Az a lényeg, hogy pénzt se kérhetek tőlük semmire, pedig nem egy szegény teremtések.. 120ezer forintos kutya, 50ezer forintos horgásztáska és stb. de rám sajnálnak 5ezer forintot is.. pedig nem az ezredik cipőkre kérem meg ilyenek. Ruhát is ha már muszály magamnak veszem ösztöndíjamból, amivel az a baj, hogy kopik.

Elmennék pénzt keresni, de hol ?! 15évesen lehetne szülői engedéllyel nappali munkát vállalni, de sehol nem találok.. Olyan jó tanácsokat adtatok eddig.. kérlek ha tudtok valamit akkor segítsetek!

Akármit megcsinálok.. ha kell wc-t takarítok vagy fizikai munkát végzet vagy állatokat gondozok, nekem mind1.. csak tudjak keresni valamennyit!

2012. aug. 26. 21:16
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fordulj a családsegítő szolgálathoz, vagy a gyermekvédelmisekhez. Szerintem minden városban van irodájuk. Neten biztos megtalálod az elérhetőséget. Ha ők intézkednek, anyukád hátha észbe kap. Egyébként ha ilyeneket mond, hogy "ő vette", meg "az ő pénzéből van", akkor mondd nyugodtan, hogy a családi pótlékot meg rád és a tesódra kapja, szóval ilyen alapon akkor az meg a tiéd. Mert azt rátok kellene költenie.
2012. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én helyzetem is ilyen ha nem rosszabb.Egész életemben így viselkedett anyám,a pasijai mindig fontosabbak voltak nálam.A pénzt szintén sajnálta,ha vett egy csokit rögtön mondta,hogy "jajj milyen sokat költöttem most."Na az lehet,csak nem rám.

Elég jól élhetnénk,mert jól keres és árvaságimat is elrakja,de Ő mindent csak magára költ,fodrász ,szoli, arckrémek ,sminkek ,kozmetikus stb. Meg vesz egy csomó konyhai gépet amit nem is használ soha(Nálunk is én főzök)

Figyelj ehez hozzá kell szokni.Mondhatjuk,hogy beszélj vele,de szerintem sz*rt sem ér majd.Én is évekig próbáltam,ilyenkor 1-2 hétig láttam némi változást,de aztán minden ugyanolyan lett.

Vannak olyan nők ,akik egyszerűen nem anyának valók.Ezen nem tudsz változtatni.Kitartás és minnél hamarabb lépj le onnan ha tudsz.Tudom nehéz :/

2012. aug. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
81%

Édes kicsi lány, legyél Te nagyon büszke magadra. Arra, hogy talpraesett vagy, megállsz a lábadon és a boldogságod ne függjön másoktól, még ha az ebben az esetben a saját anyukád is.


A felnőttek, az anyák, sem tökéletesek. Biztos történtek az életében olyan dolgok, ami miatt most érzelmileg kárpótolni igyekszik saját magát.


Önző? Igen, valószínűleg az. Egyszer majd rájön.


De Te addig ne emészd magad. Tudd, hogy minden bizonnyal nagyon szeret Téged.


Gondolj a saját jövődre, a saját életedre, ne vesződj most az anyukádéval!


Csak okosan! Vigyázz magadra és kicsi lelkedre! Sok sikert!

2012. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

uhh.. ezek a kommentek nagyon sok önbizalmat töltöttek most belém! KÖSZÖNÖM!

Ha márciusban betöltöm a 16-ot.. akkor suli mellett is dolgozhatok.. addig ezt a kis időt meg kibírom valahogy!

Aztán már csak 2 év és itt is hagyhatom őket.. :D


Családsegítősöket egyenlőre hagyom, aztán majd meglátjuk mi lesz.. :)

Tényleg köszönöm !!

2012. aug. 28. 18:38
 30/30 anonim ***** válasza:
szerintem mutasd meg a válaszokat,hogy lássa,vele van a baj,és nem veled.Tényleg nem normális amit csinál...
2012. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!