Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez anyához méltó...

Szerintetek ez anyához méltó viselkedés? (többi lent)

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy anyuék elváltak. Öcsémmel anyuhoz kerültünk.

Anyunak lassan 4éve van barátja.. velünk él.

Nem sokat vannak itthon, 4-5-6 óra fele jönnek haza..

én végzek itthon mindent, takarítok, néha főzök, mosok, minden! Ami még nem is baj, mert hát 15évesen már azért meg tudom csinálni mind ezt! De azért nekem ott lenne a tanulás is meg minden és ezek mellett ez nem nagyon megy! Öcsémre is oda kell figyelnem.

Hétvégente általában egyedül vagyok itthon, mert ők elmennek anyu barátjához.. ahova én persze nem megyek !

Születésnapom volt tegnap.. egész héten tudtuk már, hogy jön a család és úgy volt, hogy anyu készül.. de tegnap rájött az, hogy hát ő megy barátjához öcsémmel és fogadjam a családot egyedül meg készüljek, vegyek sütit is meg akármi!

Hát a család is ENGEM szidott le, hogy hát milyen az, hogy születésnapom van és anyu csak úgy elhúz itthonról és egyedül hagy meg minden..


Aztán ma megbetegedtem.. és írtam anyunak, hogy hozzon már gyógyszert ha jön hazafele. Erre inkább elmentek a fürdőbe!


És folyton ilyenek vannak.. mindenki mondja, hogy nekem van igazam és jogos a kiakadásom, de nem tudom.. mindig magamban keresem a hibát, hogy lehet valamit én rontok el, azért ilyenek..


2012. jún. 3. 17:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%

Szörnyű anya az ilyen! :(Szégyellhetné magát.

Sajnos nem lehet mit tenni vele, ha nem érzi magától, hogy másképp kéne viselkednie, akkor menthetetlen.

2012. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%
Radikális megoldás de akkor beszéld meg a nagyiddal, hogy egy kis időre odaköltöztök hozzá a tesóddal. Hátha anyud kapcsol, hogy mi forog kockán:/
2012. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Mamámékhoz nem lehet költözni, hiszen másik városban élnek, nekünk meg itt van az iskola, barátok és párom. Én őszintén szólva barátoméknál szoktam inkább lenni, hiszen itthon már kedvem sincs lenni.. Eleinte megvoltam érte szólva, hogy miért nem itthon vagyok többet ?! De itthon mit csináljak?? Bent üljek és gépezzek meg tvzzek ?! Hogy ha beszélgetni is akarok akkor is belekezdek a mondandómba, de rögtön bele vág anyu barátja vagy ketten kezdenek el beszélgetni.. ezért már inkább elmegyek barátomékhoz.. ahol az egész család szeret..

Persze ha el van végezve a tanulás és a házi munka :)

Mondták, hogy ne csináljam meg.. majd anyu rájön, hogy meg kéne csinálni. De hát nézzem azt, hogy nincsen se öcsémnek se nekem tiszta ruha, mert nem mos ki?! Ezért csinálom én.. mert ő nem!

2012. jún. 3. 18:44
 14/30 anonim ***** válasza:
80%
És magának mos?
2012. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
95%

Hát kedves, tudod mit tennék?

Kimosnám a ruhámat, kimosnám a testvéremét, csinálnék magunknak enni (nem többnek, kettőnknek), és kész!

Mosogatni csak saját tányért, takarítani csak saját szobát, mosni-vasalni csak saját ruhát, és kész. Semmi több! Nem vinném le a szemetet, nem takarítanám ki az egész lakást. Ha nem tetszik? Megmondanám Anyukámnak, hogy az a pont ráeső rész, amit munka mellett kényelmesen meg tudna csinálni, mert a többit te is a suli mellett csinálod.

Nem vagyok híve a családon belüli viszálynak, se a szításnak, főleg nem az erőszaknak, de az ilyen nőket (nőként) jól megr.gdosnám...

Hozzávágnám a fejéhez, hogy ahelyett, hogy a tini p-csát játsza, foglalkozhatna a kisfiával, ha már velem nem is. De különben a kötelező dolgokon kívül egy szalmaszálat sem tennék keresztbe, mert ő szült minket, 18 éves korunkig neki kellene gondoskodni rólunk, nem nekünk magunknak!

2012. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen igaza van az elöttem szólónak!Hát hogy lehet ilyen valaki!Elnézés nem szoktam csunyán beszélni de ez a nö anyuka vay mi többe nézzi a f...szt mint a saját gyerekeit!Az ilyenek minek szülnek,ha nem boldoggá henm tönkreteszik a saját gyerekük életét!
2012. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Áhhh mai nap után rájöttem, hogy ez még semmi!

Mondtam anyunak.. teljesen nyugodtan, nem kiabálva, nem szemrehányóan semmi..

hogy azért rosszul esett, hogy tegnap jött a család meg minden és ő elment. Hát mit ne mondjak, barátja szépen elkezdett velem ordibálni, hogy ki a f*szt érdekel az én névnapom meg, hogy minden az én hibám, mindenről én tehetek, inkább adnának be "zaciba" stb.stb.

És utána bejöttem a szobába. Ut bejött anyu.. és elkezdte mondani, hogy a gépet ők vették, ne gépezzek.. az ágyat ők vették, ne aludjak rajta, a ház is az ő pénzükbe van... takarodhatok el. Bőgve könyörögtem neki, hogy értse már meg azt, hogy nekem ezek hogy esnek.. de reménytelen. Inkább annak ad jobban a szavára, akit dúrván 4éve ismer és barátja, tehát nem is férje vagy akármi... mint a saját gyerekének. Nembaj...

barátoméknál megint szívesen láttak...

2012. jún. 3. 22:07
 18/30 anonim ***** válasza:

Erre már nem is tudok mit mondani. Addig húzd meg magad, amíg nem leszel önálló, aztán tipli.

Ha meg majd idős lesz már anyukád, felé se nézz.

2012. jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Ez a tervem nekem is !
2012. jún. 3. 22:47
 20/30 anonim ***** válasza:
92%
Én is csak azt tudom mondani h tipli minnél hamarabb. Micsoda szemétládák. Én anyád pasiját úgy felrugtam volna h mire leesne a ruhája kimenne a divatból.. Anyádnak meg a képébe ordítanám h nem ANYA. Azt a r.ohadt kis nyomit választja helyetted? Ez mi? Kérem az email címét! :( bocsánat a csúnya szavakért de ez most nagyon feldühített.
2012. jún. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!