Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedhet így?

Miért viselkedhet így?

Figyelt kérdés
A párom és megismerkedtünk egy családdal és egy egy almalommal összejárunk beszélgetni stb,de sajnos észrevettem,hogy ennek a családnak az idősebbik fia,aki 22 éves irtózatosan bunkó stílussal beszél az édesanyjával (Apa nincs,mert évekkel ezelőtt elváltak). Követeli tőle a cigipénzt,hogy legyen lefőzve kávé és,hogy adjon neki pénzt. De mindezt minősíthetetlen stílussal és úgy beszél vele mint egy senkivel. Ha nem látom nem hiszem el,hogy egy alkalommal a srác szó szerint beleköpött az édesanyja hajába,aki ennek ellenére nem tett semmit csak mosolygott. Minket sem kedvel alapból,pedig nem is ismer és nem is akar megismerni,mert hozzánk sem szól. A másik dolog pedig az,hogy rettenetesen rendetlen a srác. Az édesanyja kitakarítja a lakást,de nem becsüli meg a munkáját és összekoszol mindent. A férfi munkákat nem csinálja meg a ház körül. Mindenre azt mondja az anyjának a srác ha kér tőle valamit,hogy csinálja meg,hogy női munka. Pl az izzócsere,hogy csak egy példát írjak a sok állítólagos női munkáról. Reggeltől estig a számítógép előtt ül a gyerek napi 16 órákat,de arra nem képes,hogy segítsen otthon valamit. Mindent fikáz és csak az ő dolgai a jók. Ennek a srácnak csoda,hogy van barátnője,akivel szintén úgy bánik,hogyha hétvégén együtt vannak a srácnál,akkor is a srác egész nap a számítógép előtt ül és nem a lánnyal foglalkozik. Borzasztó természetű ember! Még ilyennel nem találkoztam. Tudnám még sorolni a hibáit,de azt hiszem ennyi bőven elég. Tudom senki sem tökéletes,de ez a viselkedés felháborító!
2009. júl. 1. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A választ nem tudom, hogy miért viselkedik így. Viszont az én bátyám is ilyen, igaz ő már 30 éves. de már 20 évesen is ilyen volt. Jobb az ilyen embert messziről elkerülni. Sajnos tapasztalatból mondom.(

Az sem lehet igaz, hogy a szülei esetleg a "hibásak", hogy ilyen(rosszúl nevelték) mert engem meg a bátyámat ugyanúgy neveltek, és erre ő ilyen lett én meg nem.

2009. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Hogy csak a kérdésre válaszoljak - azért viselkedik így, mert valaki más sorsát éli. Elképzelhető, hogy az édesapjáét, lehet, hogy más felmenőjét.

Nem tudom, hogy van az apjával, de ha az anyukája kizárta az apát és a gyereke lett az (érzelmi) "párja", akkor elég valószínű, hogy a viselkedésével ú.m. tiltakozik ez ellen. Fel akarja hívni a figyelmet, hogy valami nagyon nincs rendben, valaki(k) rossz helyen vannak a családban.

2009. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anya a hibás, mert eltűri. Ő nevelte és ha ilyenre sikeredett, akkor sem szabad eltűrni ilyen viselkedést. Mivel 22 évesen már felnőtt ember, akit a szülőnek már nem kell gondozni, eltartani, én biztos úgy kivágnám a lakásból, hogy a lába nem érné a földet. Hogy engedhet meg neki az anyja ilyen viselkedést? Ebben a korban már el lehet menni dolgozni és albérletet kivenni. Mivel 16 órát ül a gép előtt, gondolom nem is tanul. Esetleg megemlíthetnétek az általam elmondottakat az anyukának.
2009. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért viselkedik így, mert az anyja ilyenre nevelte.

Persze ő nem ilyen gyereket akart, de nem megfelelő nevelés hatására ilyen lett. Ennyi. Óvlak attól, hogy beleszólj a családi dolgaikba és anyja előtt szidjad a fiát!

2009. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez az ember valószínű úgy nőtt fel, hogy mindig mindent szabad volt neki. Gyermekkorában nem határozták meg neki azokat az írott és íratlan törvényeket, mely szerint az ember él.

Persze biztos kell hozzá születni is (gondolom valami őse természetét örökölve, mert láttam már én is olyan testvérpárt, ahol pl. a fiú normális emberi életet élt, a lány meg mint a hibbant liba úgy viselkedett.

De ha már nem nevelték meg és 22 éves korára még annyi sem ragadt rá, hogy barátoktól, rokonoktól tanult volna valami kis jómodort, akkor az már az édesanyja baja, ha tűri.

Ez a fickó akkor fog pofára esni, ha az anyja "kiesik" alóla (akár mert megunja és elküldi a fiát, akár mert új párkapcsoalatot épít ki és nem a kisfiával fog törődni, de lehet az betegség, haláleset miatt).

Én azt mondom, ne szóljatok bele, mert a végén még ti lesztek a bűnbakok.

Az anyja dolga. Az már más lenne, ha segítséget kért volna tőletek. Ha nem, akkor maradjatok némán bosszankodó szemlélődők.

2009. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az így viselkedőktől meg kellene szabadítani ezt a világot, mégha az anyja hibásan is nevelte. Mindenki felelős a saját viselkedéséért 22 évesen.
2009. júl. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!