Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális hogy egy...

Szerintetek normális hogy egy szülő így viselkedik?

Figyelt kérdés

Azt érzem hogy ki nem állhatom anyámékat. Tönkretették az életemet . Elszakítottak a barátaimtól és ballagás előtt elvittek onnan ahol felnőttem csak hogy apámmal eggyütt lehessenek. Nemhogy megértették volna mekkora szarban avgyok lelkileg , még elvárásaik vannak a hozzáállásommal kapcsolatban. Állandó jelleggel kioktatnak., de ha visszapofázok és megvédem magam , ha kiállok magamért akkor nagy a pofán és túl sokat engedek meg magamnak.

Ők a pénzt választották (ezért jöttünk ide..a jobb megélhetésért) és nem nézték hogy én mit gondolok. Csak sodortak magukkal mert nekik így marha jó. Nem értik meg hogy egy 14 éves lánynak más társaságban is lennie kell mint a szülei és húga. 8az új sulimban ki nem állhatnak)

Megmondtam nekik hogy három év múlva ha befejezem az új sulit(itt más a rendszer) elhúzok innen és tőlük olyan messze amennyire csak lehet. Én már a magam ura szeretnék lenni! Volt már valaki ilyen helyzetbe? vagy szerintetek a szüleimnek van igaza? Vagy jogos volt amit tettek?


2012. jún. 1. 23:28
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Komolyan nem érti senki? Van beleszólásom! Ez az ÉN életem!
2012. jún. 2. 17:37
 22/33 anonim ***** válasza:
Nem csak a te életedről van szó, hanem a családéról,de mondjuk nem tudom mit szóltál volna ha egyedül hagynak téged az utcán,hogy akkor tessék tartsd el magad éld az életed,de nem adnak semmit neked.Muszáj volt kiköltözni akkor muszáj volt,fogd be a szád,és örülj,hogy a szüleidet érdekli a jövőd,és hogy életben maradjatok.
2012. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Tudod, kislány, nagyon sajnállak. Marhára nagy pofonokat fogsz te még kapni ettől az ÉLETtől ilyen hozzáállással. Tudod, h miért fog fájni minden egyes pofon? Mert ennek a mának élek és makacs vagyok magatartással nem fogsz rájuk felkészülni.
2012. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Megkértem őket ! hogy ha ők annyira ki akarnak menni( mert hogy szeretnek itt élni jobban mint otthon) engem hagyjnak otthon. fél évet kibírtam volna egyedül ... a nagyszüleimnél pl. utána meg koliba mentem volna vagy faszom tudja. Nekem az itt lét szenvedés! Értsétek meg hogy én itt szenvedek... Mindig mozgalmas életet éltem minden nap történt valami... egyszerűen belehalok ebbe a "nyugodt" életbe és abba hogy nincs társaságom... rajtuk kívül (aminek ők persze marhára örülnek)
2012. jún. 2. 17:46
 25/33 anonim ***** válasza:
Normális szülő nem hagyja itt a 14 éves kislányát,egy másik országban egyedül,hiába mész koliba pénzed még akkor sincsen,elvárnád hogy küldjenek neked azok után,hogy nem mentél ki,nem is teheted meg 14 éves vagy,őszintén remélem 18 éves korodra minimum rájössz,hogy nem így kell gondolkodni,és örülni fogsz,hogy a szüleiddel kiköltöztetek,mert ilyen felfogással és gondolkodásmóddal még jó sokszor fogsz pofára esni.tessék ismerkedni,barátkozni nem sírni,és hisztizni.Ragadd meg a lehetőséget amit kaptál,sok ember mindenét odaadná ha megtehetné hogy elköltözik a jobb életért
2012. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
persze a jobb élet... a pénz...! 14éves vagyok , számomra MÉG nem ez a fontos...és nem azt mondom hogy nem érdekel a család de ami nekem ebben a korban fontos az a közösségi élet. Hogy ne legyek magányos. És ne hidd hogy nem próbáltam meg barátkozni de mivel nem beszélem a nyelvüket és így szótlan vagyok ... nem lettem a szívük csücske ... ez a másik ami kiakaszt! Mert eddig(bármilyen egos-nak is hangzik ) akivel megismerkedtem azzal barátok lettünk. Aki meg utál az okkal utál de nekik erre semmi okuk nincs :S utoljára azért sértődtek meg rám mert képes voltam a hugommal beszélgetni ahelyett hogy velük unatkoztam volna! Ennyit a barátkozásról!
2012. jún. 2. 18:01
 27/33 anonim ***** válasza:

persze,ne mond nekem hogy nem fontos,hogy van otthon étel,és nem rongyokban kell járnod, a többiről ne is beszéljünk,nem feladni kell hanem próbálkozni,ha egy ilyen helyzetben feladod mi lesz majd ha sokkal komolyabb probléma merül fel,akkor is feladod?

beszélgess az eddigi barátaiddal a neten,tanuld a nyelvet és ismerkedj,tudod ha az ember akar valamit megtudja csinálni

2012. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Ezzel van a gond! hogy nem szeretném!És így nagyon nehéz jól állni valamihez
2012. jún. 2. 18:10
 29/33 anonim ***** válasza:
akkor változtass a hozzáállásodon,ha azon töprengsz mi lett volna ha.. számtalan lehetőséget kihagysz,pazarlod az időt bánkódásra,hisztire,gondolkodj pozitívan különben egy befásult,életunt felnőtt lesz belőled
2012. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Annyira hihetetlenül beszűkült a látóköröd ettől a makacs dühtől, h az hihetetlen.

Nézd, én teljesen egyedül vágtam neki a külföldi életnek. Szinte semmi volt a nyelvtudásom. Hiányzik a család és a barátok, de mindig itt van az internet, h kapcsolatot tudjunk tartani (pl ahelyett, h itt ócsárolod a szüleidet, lehet, h skype-olnod kéne, ha meg nem akar veled senki sem beszélni, akkor már lehet, h el is felejtettek).

Beíratkoztam nyelvsuliba, ahol több nemzetiség is megfordult így totál rá voltunk kényszerülve, h megtanuljuk a nyelvet. Ahhoz, h tudj egy nyelvet, bizony tanulni is kell. Ahhoz, h legyenek barátaid, h elfogadjanak neked is kell tenni.

Választhatsz: 1.utálod a szüleidet, magadba roskadsz

2. nyitsz a világ felé és barátokat szerzel magadnak

Ennyi. Én lezártam a neked való írogatást, mert már nagyon irritálsz azzal, h ilyen undok és önző vagy.

2012. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!