Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális hogy egy...

Szerintetek normális hogy egy szülő így viselkedik?

Figyelt kérdés

Azt érzem hogy ki nem állhatom anyámékat. Tönkretették az életemet . Elszakítottak a barátaimtól és ballagás előtt elvittek onnan ahol felnőttem csak hogy apámmal eggyütt lehessenek. Nemhogy megértették volna mekkora szarban avgyok lelkileg , még elvárásaik vannak a hozzáállásommal kapcsolatban. Állandó jelleggel kioktatnak., de ha visszapofázok és megvédem magam , ha kiállok magamért akkor nagy a pofán és túl sokat engedek meg magamnak.

Ők a pénzt választották (ezért jöttünk ide..a jobb megélhetésért) és nem nézték hogy én mit gondolok. Csak sodortak magukkal mert nekik így marha jó. Nem értik meg hogy egy 14 éves lánynak más társaságban is lennie kell mint a szülei és húga. 8az új sulimban ki nem állhatnak)

Megmondtam nekik hogy három év múlva ha befejezem az új sulit(itt más a rendszer) elhúzok innen és tőlük olyan messze amennyire csak lehet. Én már a magam ura szeretnék lenni! Volt már valaki ilyen helyzetbe? vagy szerintetek a szüleimnek van igaza? Vagy jogos volt amit tettek?


2012. jún. 1. 23:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%
Te egy nagyon elkényeztetett királylány lehetsz, ha ilyeneket írsz. Látszik, h eddig mindent megkaptál, de az élet közbeszólt. Vigyázz, mert ahogy önállósodsz még sokszor lesz olyan, h olyat kell tenned, amit nem szeretnél, de muszáj.
2012. jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy jobban éltek, több ruhát vehetsz.

Az iskolával kapcsolatban nincs igazuk, azért a német oktatás színvonala nem egyenlő a magyaréval. Jobban jártál volna itthon. Egyetlen előnye, hogy megtanulod a nyelved. Ne ellenkezz, inkább vesd bele magad a nyelvtanulásba.

2012. jún. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%

Kislány, szerintem vegyél vissza és legyél hálás a szüleidnek, amiért a te érdekeidet is figyelembe véve teszik a dolgukat! Gondolom, ha nem lenne pénz x dolgokra, akkor meg azért sírna a szád. Ha ilyen gyerekem lenne, nagyon szégyellném, de komolyan. :-( Szedd össze magad, kutyakötelességed, hogy tanulj, fogadj szót, 14 évesen már bocsánat de örülj, hogy lyuk van a s..geden, örülj, hogy a szüleid keresik a boldogulást, gondolom, többek között a te érdekedben is, hogy esetéleg finanszírozni tudják később a továbbtanulásodat, a további életedet.

Az, hogy a jelenlegi sulidban utálnak, köszönheted magadnak. Nem hiszem, hogy táblát akasztott valaki a nyakadba, amire ráírta, hogy ezt a csajt utálni kell! Akárhová is vet a sorsod, saját magad vagy felelős azért, ahogyan bánnak veled. Ha szerethető vagy, szeretni fognak. Úgyhogy ne rinyálj itt mindenféle hülyeségeket, hanem kérj bocsánatot a szüleidtől - gondolod, nekik könnyű idegen országban, idegen emberek között helytállni??? - és sürgősen változtass az egész magatartásodon, mert saját magad iszod meg a levét a hülyeségednek, amit mellesleg írásod alapján abszolúte meg is érdemelsz. Szánalmas vagy, a gondolkodásod meg egyenesen óvodás szinten van. Bocsánat, azt mondtam, óvodás? Nem, még ott sem, a hároméves lányom értelmesebb nálad.

2012. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Ok meg vagy sértődve kamasz gyerek vagy,érthető.De a szüleid jót akartak neked,és nehogy már a bödön nyalja ki a Micimackót,teljesen természetes,hogy együtt szeretnének a szüleid lenni,és szeretnének megélni,neked csak jót tettek ezzel, a barátaiddal úgyis megszakadt volna valószínűleg a kapcsolat,ráadásul a nyelvtanulás nagyon hasznos.Persze,hogy nem nézték,hogy te mit gondolsz,14 éves tapasztalatlan kislány vagy akinek fogalma sincs arról,milyen az élet,ha nincs pénzed éhen halsz,jobb ha tudod.Ha nem mentetek volna ki jöttél volna nyafogni,hogy nincs pénzetek se ruhára se ételre.

Emellett ne gondold,hogy olyan könnyű ám eltartani magad,és egyedül élni,még csak 14 éves vagy nem is teheted meg,de nem is lennél rá képes,manapság nem igazán képesek ellátni magukat a tinik,csak azt képzelik,elmennél dolgoznia suli mellett,fizetnéd a számláid?? Biztosan nem.

Kicsit nyisd ki a szemed és oszlasd el a dacot,és meglátod,hogy a te érdekedben is tették,és,hogy mennyit nyertél.

Menj barátkozz ismerkedj,ne sírj az internet előtt,és akkor lesznek barátaid lesz társaságod!

2012. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
87%
Még azt hozzátenném,hogy abszolút nem nőttél fel,értelmileg tényleg egy 8éves is érettebb,mit képzelsz elköltözöl és küldik neked a pénzt? hol élsz,mert tuti egy álomvilágban.Igazuk van nélkülük,nem sokat érnél el az életben gyerek vagy,aki úgy látom csak azzal van elfoglalva mik a jogai,de a kötelezettségei nem érdeklik.Szállj le a földre kislány,miért ne oktatnának ki sokkal tapasztaltabbak és értelmesebbek nálad,ők jót tettek veled,te meg hisztizel.Lehet nehézség egy új suli,de nem nyafogni kell hanem belevágni,különben tényleg nem lesz belőled semmi,és nem a szüleid miatt hanem magad miatt!
2012. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

1. Megbeszélhették volna veled ezt az egészet

2. Legyél egy kicsit belátóbb! Kell kaja, ruha? Természetesnek veszed hogy van? Ne vedd annak. Ezeket valahogy elő kell ma teremteni, Mo-n pedig nagy bajok vannak gazdaságilag.

A gázszámla és villanyszámla ugyanis nem hisztizik, hanem kikapcsolják és jön a végrehajtó.


14 évesen szerintem már elég idős vagy ahhoz, hogy ezt fel tudd fogni.


És 18 évesen itt Mo-n mihez fogsz kezdeni? Nem tudom melyik országba mentetek, de szerezhetsz új barátokat, rendesen fogsz tudni beszélni egy nyelven, inkább tedd össze a kezedet, hogy a szüleid képesek voltak lépni, hálás leszel még ezért nekik, hidd el.


Legyél egy kicsit kevésbé önző, kicsit felnőttebb és vedd észre a dolgok jó oldalát, a napfelkeltét és a madárcsicsergést!

2012. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

"Ha beleszokok azzal elismerem hogy ők győztek és azt csinálnak velem legközelebb is amit ők akarnak. Ezt nem fogom hagyni." Ja ez arról szól? Akkor gyere haza valami rokonhoz, járj a régi sulidba, közben dolgozz mekiben vagy ahol akarsz, hogy ne az itteni rokonok nyakán élősködj, aztán küzdj!


18 évesen semmi nélkül, nem lesz könnyű, de volt akinek sikerült.

Küzdelmes életedet lesz, de ennek is van értelme, akkor gyere haza és csináld!

2012. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

"a szüleimmel elég lesz az a kapcxsolat hogy havonta küldik a pénzt!"


de látom küzdeni nem nagyon akarsz, mert pénzt azt küldjenek

eddig kinyalták a segged, mindent megvolt amit csak megkivántál, igaz-e?


én ugyan nem küldenék neked pénzt

önálló akarsz lenni 18 évesen? tessék

az nem önállóság hogy a pénzre meg igényt tartok!

ez az egész csak szájjártatás a részedről

2012. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Akkor felvilágosítok néhány embert. Soha nem volt semmi a számba rakva,sosem voltunk gazdagok .Ha szerettem volna valamit (ruhát,új dolgokat, vagy egy tábort) annak a felét minimum mindig nekem kellett állnom.Meg kellett keresnem rá a pénzt(akár újságkihordással vagy egyéb dolgokkal amivel egy gyerek is juthat pénzhez.) Lehet hogy a középsuliba ezek a barátságok elvesztek volna de engem akkor pillanatnyilag nem a jövőm érdekelt hanem az hogy akkor mi van. És én akkor boldog voltam úgy ahogy éltünk ... Ha tudni akarjátok elvették a házat a fejünk felől... nincs könnyű életem de nem is próbálták meg könnyíteni. Vagyis ha nekik(nektek) az könnyítésnek számít hogy kirángatnak onnan ahol jól érzem magam és egy hónappal a költözés előtt bejelentik hogy bocsika nem fogsz tudni itt ballagni mert már pakkolunk németbe . mindig minden így működik náluk a gyerek nélkül döntik el a gyerek életét!

persze állhatnék jól is a dolgokhoz ... de miért tenném? Meguntam egyszerűen ezt az egészet. Nem volt velem eddig baj mint kamasszal de most igenis keresztbe teszek nekik. bármennyire is gyerekes . És ami a nyelvet érinti pontosan tudták hogy mióta tanulnom kell ki nem állhatom sosem voltam belőle jó ... És sosem szerettem. Választhattam volna hogy jövőre angollal és franciával menjek tovább de NEM nekem most a megélésért kötelező tanulnom.. és ami kötelező azt még ötször jobban utálom.


Fájt ez az elsőre "biztos egy elkényeztetett kiscsaj vagy" hozzáállás! Mert ez az ami nem igaz rám... csak meguntam ezt az egészet és nem akarok beleszokni... mert nem én lennék ha csak úgy elfogadnám amit csinálnak velem! Ez a véleményem ... lehet a kritikát írni!

2012. jún. 2. 17:18
 20/33 anonim ***** válasza:
meg akarok nehezíteni a szüleid amúgy sem könnyű életét,miért kérdezte volna meg? nehogy te döntsd el Ők mit csinálnak,egy kislány vagy,igenis fogadd el hogy így van,inkább örülj,hogy nem kell a híd alá menni éhen halni,ahelyett,hogy gyerekesen viselkedsz.
2012. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!