Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális hogy egy...

Szerintetek normális hogy egy szülő így viselkedik?

Figyelt kérdés

Azt érzem hogy ki nem állhatom anyámékat. Tönkretették az életemet . Elszakítottak a barátaimtól és ballagás előtt elvittek onnan ahol felnőttem csak hogy apámmal eggyütt lehessenek. Nemhogy megértették volna mekkora szarban avgyok lelkileg , még elvárásaik vannak a hozzáállásommal kapcsolatban. Állandó jelleggel kioktatnak., de ha visszapofázok és megvédem magam , ha kiállok magamért akkor nagy a pofán és túl sokat engedek meg magamnak.

Ők a pénzt választották (ezért jöttünk ide..a jobb megélhetésért) és nem nézték hogy én mit gondolok. Csak sodortak magukkal mert nekik így marha jó. Nem értik meg hogy egy 14 éves lánynak más társaságban is lennie kell mint a szülei és húga. 8az új sulimban ki nem állhatnak)

Megmondtam nekik hogy három év múlva ha befejezem az új sulit(itt más a rendszer) elhúzok innen és tőlük olyan messze amennyire csak lehet. Én már a magam ura szeretnék lenni! Volt már valaki ilyen helyzetbe? vagy szerintetek a szüleimnek van igaza? Vagy jogos volt amit tettek?


2012. jún. 1. 23:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Mikor költöztetek? Országon belülre, vagy külföldre? Miért utálnak a suliban?
2012. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Országon kívülre. egy fél éve... de most határoztam el magam arra hogy ne csak magamban depizzek hanem ki is mondjam amit gondolok és érzek!

Nem értem a nyelvüket de a helyzet hogy nem is szeretném !Én teljesen ellene vagyok ennek az egésznek. Megpróbáltam jól állni hozzá de lehet hogy érezhető volt a nyelv és az ország iránti gyűlöletem.

2012. jún. 1. 23:39
 3/33 anonim ***** válasza:
Melyik ország? Legalább valami használható nyelvük van?
2012. jún. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Németország-.-" a nyelv használható de tudták hogy az életben nem akartam ezzel a nyelvvel tovább menni. sosem szerettem . És mással mentem volna tovább jövőre de így hogy most KÖTELEZŐ még annyira sincs kedvem tanulni mint általánosban volt.
2012. jún. 1. 23:46
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem még hasznod is lehet abból, ha néhány évig egy külföldi országban vagy, a német nyelvtudás meg mindenkinek jól jönne.

2 lehetőséged van:

1. nagyszülőkhöz visszajönni, ha ez anyagilag nem megterhelő nekik, és neked

2. megszokni a helyzetet. Idővel szerzel majd barátokat is, a régiekkel meg levélben, neten tarthatod a kapcsolatot.

2012. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Ha beleszokok azzal elismerem hogy ők győztek és azt csinálnak velem legközelebb is amit ők akarnak. Ezt nem fogom hagyni.


És ha elköltözök akkor saját albérletbe vagy fogalmam sincs de nekem a szüleimmel elég lesz az a kapcxsolat hogy havonta küldik a pénzt! Nekem terveim vannak a jövővel kapcsolatban ....ők kiröhögtek és közölték velem hogy nélkülük én senki lettem volna ... ha nem hoznak ide ki akkor belőlem egy senki gyerek nem lett volna mert úgyse vettek volna fel egy jó suliba itt meg esélyem van! És mindig az orrom alá dörgölik hogy nélkülük velem mi lenne... ! Nem fogom magam hagyni!

2012. jún. 1. 23:59
 7/33 anonim ***** válasza:
60%
Kár, hogy nem tudnak a szüleid bánni veled. Egy ilyen korú lánynak az érzelmeire is kell hatni, nem pedig szigort alkalmazni.
2012. jún. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%

"Ők a pénzt választották (ezért jöttünk ide..a jobb megélhetésért) és nem nézték hogy én mit gondolok." Ha meg nem lenne ruhád, meg mit enned, akkor meg ezért sírnál. Bárcsak az én szüleim lettek volna olyan bevállalósak, h lelépjünk. Akkor nekem nem kellett volna egyedül nekivágni. Tök egyedül.

Marhára szerencsés vagy. Amúgy sem maradtál volna abban a közegben sokáig, hiszen középiskolába mentél volna. Az olyan kiskamaszkori nagy barátságok a közpsuli kezdete után véget érnek.

2012. jún. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azoknak a barátságoknak nagy valószínűséggel vége lett volna a középsuli miatt.
2012. jún. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szerintem ők épp a te érdekeidet is nézték a kiköltözéssel! Hogy ne szegénységbe kelljen felnőnöd... Legyen meg mindenetek és az is igen jó dolog, ha 2 nyelven tudsz beszélni folyékonyan. Ez nem hátrány!!!! És Németország nem a világ vége. Amúgy szerintem sem boldogálnál a szüleid nélkül, hisz te is írod, hogy elég lenne, ha csak a pénzt küldenék... ??? Most komolyan, egyedül megélni albérletbe nem azt jelenti, hogy anyuci és apuci fizeti a külön kecót... :D Szerintem nem veszed észre a sértődöttségtől azt, hogy jó is lehetne neked ott és az előnyöket kéne nézned, nem pedig a hátrányokat!!!! Azt viszont elhiszem, hogy elég szar az új suliban, mert nem tudod még jól a nyelvet és ezért nem tudsz jól beilleszkedni, de idővel szerintem ez is változni fog! Én a helyedben próbálnám a lehető legjobbat kihozni a dologból, ha már így alakult... És remélem hamarosan boldogabb leszel ott!!!
2012. jún. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!