Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a szüleimet. Ti is?

Utálom a szüleimet. Ti is?

Figyelt kérdés

Alig várom már,hogy megszabaduljak tőlük és elköltözhessek innen a búsba.Apám alkoholista,anyám meg egy utána loholó pincsi.Azt mondták,hogyha egyszer elköltözök itthonról,akkor soha nem jöhetek ide vissza.Hát,nem is fogok,megnyugodhatnak.Már azt sem bánnám,hogyha kitagadnának,csak hagyjanak már békén.Örömmel elköltözök majd innen,nem fog hiányozni itthonról semmi,legfeljebb a szobám és a kilátás az ablakból.

Ki utálja még rajtam kívül a szüleit?Miért?Hogy szabadultatok meg itthonról így,a nagy munkanélküliség és válságos időszak kellős közepén?



2012. máj. 31. 13:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
25%

"Hogy szabadultatok meg itthonról így,a nagy munkanélküliség és válságos időszak kellős közepén?" "Amúgy tanulok,van munkám,gimis korom óta dolgozok,nem vagyok egy láblógató típus:)" Nem mondtam, hogy láblógató típus vagy, de én úgy értelmeztem, hogy nincs munkád, azért írtam, amit írtam. Ha pedig van munkád évek óta, nem értem, hogy mi tart vissza attól, hogy elköltözz. Nem akarlak piszkálni, de ha segítséget kérsz, legalább velünk legyél őszinte. Az én szüleimnek is van bőven problémája, a kapcsolatuk se egy tündérmese, és nem írtam egy szóval se, hogy elköltöztem tőlük, én sóher vagyok albérletre, inkább elfogadom őket és gyűjtögetek. Sőt, a párom is át szokott jönni hozzánk, elmondtam neki, hogy mi a helyzet itthon, nem folyik bele, ha elkezdenek veszekedni otthagyja őket és kész.


Ha lenne állásod, nem volnál kiszolgáltatva. Ha lenne egy kis önbizalmad, szépen megmondanád nekik a véleményedet, és nem alacsonyodnál le a szintünkre, és még annyira se lennél kiszolgáltatva. Ha azt mondod nekik, hogy "utállak titeket", akkor úgy fognak kezelni, mint egy tinit, mert ez abban a korban normális reakció, és mivel tiniként viselkedsz előhozzák a kis játszmáikat, az érzelmi zsarolást és a többit. Én amondó vagyok, hogy egy alkoholista apát is lehet szeretni a maga módján, ha átlátod, hogy mi vitte rá arra, hogy igyon, és elfogadod, hogy neki ez így jó, ahogy anyukádnak is, és nem akarnak változtatni. Ha mégis változtatni akarnak, akkor meg segíteni kell, de erőltetni felesleges. Nálunk nem egyszer fajultak tettlegességig a veszekedések, de megbeszéltem apukámmal és anyukámmal, hogy ha még egyszer bárkin akár egy kék-zöld folt is lesz, feljelentem őket (mert egymást verték és néha engem is). Azóta csak tányértörés van és ordibálás, sokkal egészségesebb. Rengetegszer elhordtak mindenféle élősködőnek, taknyos kölöknek, hülye r*bancnak, stb. Én csak annyit mondtam erre, hogy én tudom magamról, hogy egyik se vagyok, és meglátjuk, hogy jönnek ki hónap végére, ha feleannyi pénzt adok, mint eddig. Ezért ismét mindenféle jelzőkkel illettek, aztán mondtam, hogy még egy ilyen, és már a felét felezik. Akkor elgondolkoztak egy kicsit. Mikor megkaptam a fizetésemet, csak a felét kapták meg a szokásosnak, húzták is a szájukat rendesen. De legalább rájöttek, hogy már nem vagyok 16, nem érdemes velem veszekedni, mert egyenrangú vagyok velük sok szempontból. Ha nincs munkád, te ezt nem tudod meglépni, ha mégis van, akkor javaslom, hogy próbáld ki. 18-as voltam

2012. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Van munkám,de nagyon keveset keresek vele.Még hazaadni sem tudok.Amikor viszont 8 órában dolgoztam,tényleg teljesen máshogy viselkedtek velem,180 fokot fordult itthon minden.Még apám is megváltozott.De onnan leépítettek engem és így itthon is újra csak egy másodrangú,alárendelt élősködő lettem.Sajnos nem lehet mindig a csúcson az ember.Ha netán bajba kerülök,vagy nekem is nehezebbé válik az életem,akkor nem bosszantani,meg kiborítani kéne a családnak,hanem támogatni lélekben.De ezt úgysem fogom tőlük soha sem megkapni és már nem is érdekel.
2012. jún. 1. 15:48
 23/34 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Vagy csak panaszkodni szerettél volna?
2012. jún. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Ez:"Utálom a szüleimet.Ti is?" És ez:"Ki utálja még rajtam kívül a szüleit?Miért?Hogy szabadultatok meg itthonról így,a nagy munkanélküliség és válságos időszak kellős közepén?" És persze panaszkodni is jólesett,bár tudom,hogy ez nem segít rajtam.
2012. jún. 1. 16:21
 25/34 anonim ***** válasza:
58%
A munkakeresési lehetőségeket leírtam, és a többire is válaszoltam. Csak azzal vagdalkozol, hogy másnak biztos nem olyan rossz, mint neked. Hidd el, hogy él olyan ember (nem is egy), akinek sokkal rosszabb élete van, mint amit leírtál. Ha annyira el akarnál költözni, megoldanád még ebben a válságos időszakban is, de panaszkodni mindig egyszerűbb, mint csinálni valamit.
2012. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Vagdalkoztam?Valamit félreértesz,de nagyon.
2012. jún. 1. 20:27
 27/34 anonim ***** válasza:
22%
én is utálom a szüleidet.
2012. jún. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
100%

Költözz hozzám. Jobb vagyok, mint a szüleid.


22F

2012. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Már cuccolok is.
2012. jún. 3. 21:17
 30/34 anonim válasza:
100%
Jó, várlak.
2012. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!