Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a szüleimet. Ti is?

Utálom a szüleimet. Ti is?

Figyelt kérdés

Alig várom már,hogy megszabaduljak tőlük és elköltözhessek innen a búsba.Apám alkoholista,anyám meg egy utána loholó pincsi.Azt mondták,hogyha egyszer elköltözök itthonról,akkor soha nem jöhetek ide vissza.Hát,nem is fogok,megnyugodhatnak.Már azt sem bánnám,hogyha kitagadnának,csak hagyjanak már békén.Örömmel elköltözök majd innen,nem fog hiányozni itthonról semmi,legfeljebb a szobám és a kilátás az ablakból.

Ki utálja még rajtam kívül a szüleit?Miért?Hogy szabadultatok meg itthonról így,a nagy munkanélküliség és válságos időszak kellős közepén?



2012. máj. 31. 13:58
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
23L
2012. máj. 31. 13:59
 2/34 anonim ***** válasza:
68%
Én azért sose mondanék olyat, hogy utálom a szüleim, noha anyámmal nem éppen jó a viszonyom, és én is nagyon várom, hogy külön menjek. De nem utálom őket!!! Nekem azt mondta anyám korábban, hogy ha elköltözöm nem láthatom többet a húgomat(???). Bár mostanában már nem így reagál ha felhozom a témát. Sokszor összeszorul a szívem, ha látom, hogy a barátnőimnek milyen jó a kapcsolatuk az édesanyjukkal. Nálunk is vannak jobb időszakok, de több a veszekedés. A szüleim elváltak, apumnak új családja van, és bár nagyon szeretem, de nagyon eltávolodtunk egymástól az utóbbi 2-3 évben :( Pedig tartjuk a kapcsolatot, havi 1-2 hétvégét náluk vagyok, de akkor is:( Feszélyezve érzem magam ha náluk vagyok, és nem tudom miért.
2012. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
Én igen. Apám reggel elment dolgozni, többet nem láttam, csak a hitelezőit, akiktől kölcsönkért...miatta el kellett adnunk a házat, adósságba vert minket. Kb 1év után jelentkezett, feleségül vett egy másik nőt, miután anyámtól elvált. Anyám meg mártír. Semmi sem jó neki, mindenre/mindenkire megjegyzést tesz. Még egyenlőre vele lakunk a férjemmel, de idén költözünk, szerecsére.
2012. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%
ja 21 éves vagyok és lány
2012. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szabadultam meg, h külföldre jöttem dolgozni. Habár nekem az volt a gondom, h anyám nagyon maga mellett akart tartani és ellehetetlenítette a kapcsolataimat (barátit is, szerelmit is).
2012. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
én nem utálom őket, de párom igen. anyja alkoholista, apja meg elhagyta őket, inkább ment nőzni. 16 éves volt akkor a párom, mikor kilakoltatták őket, és anyja mondta h elköltözik az ország másik végébe, döntsön h megy vagy marad. természetesen inkább maradt, suli mellett dolgozott, kivett egy szobát egy haverjánál. szépen leérettségizett, szakmát tanult, és rendes munkahelyen elhelyezkedett. ott ismertük meg egymást, és gyorsan összeköltöztünk, ennek 4 éve :) inkább örül, h megszabadult az "anyjától", mert kész katasztrófa volt az a nő. apját néha látja az utcán, vagy felhívja páromat, ha épp pénz kell neki.
2012. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%
Igen, mi is utáljuk a szüleidet.
2012. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
75%

Én nem. Nekem anyum már régen nem is él, apám igen, de mindkettejüknek nagyon sokat köszönhetek. Persze nem vagyok egy elvakultan demagóg szülőtisztelet-mániás, sőt inkább kritikus vagyok velük kapcsolatban is. Anyám nagyon jó ember volt, nem volt tökéletes, de mindig a legjobbat akarta és a tettei is ezt mutatták. Nála tisztább és következetesebb embert nem ismertem. Apám már más tészta, ő azért szereti a saját szerepét éreztetni, neki elég rossz a természete is, nagyon nem hibátlan, de kiszúrni sosem akart egyikünkkel sem és szándékosan ártani sem szokott.

Viszont kimondom/kimondtam a véleményemet mindig is.

Olyan volt, hogy haragudtam, de utálatot sosem éreztem. De el tudom képzelni, hogy vannak olyan emberek is, akik csak azért mert összehoztak egy-két gyereket, attól még nem lettek jobb emberek és nagyon idióták vagy önzők.

2012. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

Hát, én az első adandó alkalommal (értsd, érettségi után, felvételi, legtávolabbi egyetem megjelöl, feltéveli accepted, koliba költözés) elköltöztem. Sok vitánk volt, sokszor és sok mindent egymáshoz vágtunk, de mostanra kezdek rájönni, hogy mégis egy önálló, a maga lábán megállni képes ember lett az eredménye apám viselkedésének.

Próbáltam remélni, hogy a távolságtól majd más lesz, de egy újabb pokoli nyár után évi két alkalomra redukáltam a családlátogatást. 300 km távolságból elég jól elviseljük egymást... Most még tanulok, megélek, ahogy tudok (ösztöndíj, öneltartói igazolás révén szociális juttatások egyetem részéről, alkalmi munkák...), aztán majd alakul valahogy diploma után. Egyelőre úgy néz ki, lesz hova mennem, de addig még sok minden történhet...

2012. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

Én utálom apám.

Alkesz ő is, állandóan elveri a pénzt, nem egyszer az egész fizetését el*aszta, fél millás örökségem eltűnt a semmibe... Én is alig várom, hogy örökre eltűnjek innen...

Mi párommal fogunk összeköltözni, kb. még 1 év....

Anyám meghalt már 8 éve.

2012. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!