Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm terhes, a párja...

A barátnőm terhes, a párja iszik, mit tegyen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagy nehezen sikerült a baba nekik, de úgy néz ki a dolog, hogy a barátnőm sokkalta jobba akarta ezt a babát mint a párja. A párja szinte tényleg mindennap iszik, és a barátnőm állítása szerint már nem telik el úgy nap, hogy ne agresszíven menjen haza...ő úgy gondolta, hogy kiköltözik a szüleihez Németországba, mert így nem tud élni mellette...De akkor most mit tegyen? Én mondtam neki, hogy nem igaz hogy nem lehet a sráccal beszélni, hiszen nem hülye ember, sőt...már közel 40 éves, barátnőm is 35 közeli, tehát nem gyerekek már, szerintem meg lehetne beszélni. Milyen tanácsot adjak neki?

Nagyon makacs, és azt mondta nem fog meghunyászkodni a férfi előtt, ha ő nem enged, akkor ő is makacs marad.

A gyereket meg mikor fogja látni az apja? hülyeség amit tervez, de mind ezidáig nem tudtam lebeszélni semmiről :( segíteni akarok neki!



2012. máj. 29. 09:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted milyen apa lenne egy alkoholistából? Addig menjen a barátnőd, ameddig lehetősége van rá. Már ma induljon el, én azt ajánlom.
2012. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Azzal segítesz neki, ha nem marasztalod egy alkoholista, agresszivitásra hajlamos ember mellett.

Menjen csak a szüleihez, az hogy megtartja-e a babát vagy sem, bevállalja-e egyedül, az már az ő dolga.


Az ital és az agresszió nem olyan dolog, amit meg lehet beszélni.

2012. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Te nem dönthetsz más helyett. Ha ő akarna, már lépett volna. Egyébként a "közel 40 éves" férfi (és nem srác már, ahogy írod), ha naponta iszik, akkor az bizony masszív alkoholista, akitől menekülni kell. Ha a barátnőd elviseli, hiába mondasz bármit. Az lesz a vége, hogy téged fog támadni, mert szét akarod őket választani.
2012. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

szerintem akkor segítenél neki legtöbbet, ha nem ütnéd az orrod olyasmibe, ami tulajdonképpen nem a te dolgod

értem, hogy segíteni akarsz, de 35 éves, felnőtt nő, aki tuti el tudja maga is dönteni, hogy mit akar, mi a legjobb neki

2012. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

igen csakhogy ismerem a párját, egy halál normális ember alapjáraton, mindent megtesz a családjáért, de ha nem jön össze valami (pénz, munka stb) akkor iszik, és csak akkor agressziv :S

jo ez nem segit most rajta :) de mellette álljon ez a pozitivum, hogy alapból kedves, türelmes, segitőkész, normális pasas. Akkor sem tudok tanácsot adni?

2012. máj. 29. 09:57
 6/17 A kérdező kommentje:
visszatérve azért irtam hogy srác mert mind kettő a barátom. Amúgy viszont csak tanácsot adnék, nem bele szólni akarok, és nem szét választani őket :-S hanem összefogni.
2012. máj. 29. 09:59
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nem ivott a nagypapám, ő is normális volt, szerette a mamámat, minket, leste hogyan tehetne a kedvünkbe. Amikor ivott, akkor be kellett zárkóznunk a szobába, mert kő kövön nem maradt és ez sajnos rendszeres lett, alig volt olyan nap, hogy ne ivott volna.

Pont ezért, senkinek nem ajánlanám, hogy iszákos ember mellett maradjon.

Remélem nem fog rád hallgatni a barátnőd és kimegy a szüleihez, ahogy tervezi.


Amúgy Ő él vele, csak jobban tudja mi a jó neki és mi nem!

2012. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Először is, nem a te dolgod. Ha a nő úgy döntött, hogy bevállalja a gyereket, egy ilyen alkoholista, aggresszív pasitól, akkor az az ő baja. Ne sírjon, hanem tűrje amit választott. Neked meg semmi közöd az egészhez. Nem kell neki tanácsot adni, majd rájön magától. Ha belefolysz a dolgokba, mindenképp te leszel a szemétláda. Tapasztalat.
2012. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is ivott napi szinten?Mert akkor nagy felelőtlenség volt mellette maradni és még gyereket csinálni.

De ha nem ivott eddig, akkor meg lehet a felelősségtől van betojva.Tudom milyen ez..én párom is ilyen volt, és az egész terhességemet így éltem át.Állandó pia szag, hánytam tőle szó szerint!!Borzasztóan átverve éreztem magam.Amennyit tudtam apukámnál voltam..

Mikor megszültem kicsit leállt.Viszonylag sokat segített, de aztán folytatta.. :( Szülésem után 1 évvel óriási balhé kerekedett közöttünk, na én azonnal (ez este 8-9 fele volt) hívtam aput, hogy induljon és vigyen el gyerekkel együtt.Úgy kellett kimenteni minket a lakásból!!!Már majdnem rendőrt hívtam.Elmentem, közöltem hogy hagyjon békén.Végül is pár nap után beszéltünk, én mondtam el neki miket csinált, amit előbb nem hitt el, mert nem emlékezett rá...Mondom remek.Találkoztunk, elmondtam mindent, addigra lenyugodtam annyira, hogy mondtam neki ha segítséget kér, akkor visszajövünk.Kért, gyógyszert szedett..minden jó lett.Én ezt még bevállaltam, mert egyébként nagyon értelmes és okos párom van, és tudom ha nem iszik akkor normális.

Szerintem barátnődnek mérlegelni kell..nálunk is amíg nem történt meg a baj, addig nem fogta fel a párom hogy elveszíthet.Lehet az ő párját még ez sem riasztja vissza..

2012. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha összefogni akarod őket, a pasit kell meggyőznöd arról, hogy ne igyon. Gondoljon a családjára, a megszületendő gyerekére. No de gondolom ezt már mindketten elmondtátok neki. Helyezze kilátásba a barátnőd, hogy elhagyja őt, ha nem hagy fel az ivással. Állítsa válaszút elé. Vagy ők, vagy a pia? Meglátjátok, melyik az erősebb.
2012. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!