Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen mértékben szolgálját...

Ti milyen mértékben szolgáljátok ki otthon a férjeteket szeretetből?

Figyelt kérdés

Hogy pontosítsak: én napi szinten pakolok neki egész napra ennivalót (szendvics, főtt étel), reggelit adok neki, elé teszem a szendvicset, hétvégén kiszedem elé a levest stb. Nem vagyok a bejárónője meg a szakácsnője, ne értsétek félre. Mindig megköszöni a kedvességemet, a férfimunkák az ő feladatai, és ő is porszívózik stb. Szoktam neki viccesen mondani, hogy milyen jó dolga van mellettem. :) Egy barátnőm viszont állítja, hogy nem pakol ki semmit a férje elé, nem csinál reggelit sem, szolgálja ki magát a hűtőből. Nálatok ez otthon hogy megy lányok/asszonyok? Bocsi, ha hülyeséget kérdezek. :)

27N


2012. máj. 23. 16:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
18:58 vagyok. Áruljátok már el, hogy mivel sikerült kivívnom a lepontozást?
2012. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Ő is megtesz értem mindent, csak hát nem olyan ügyes a konyhában! :) Ha kérem, akkor kakaót csinál nekem, ágyba is hozott már reggelit! Mindketten dolgozunk egyébként.
2012. máj. 23. 21:14
 23/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A kiszolgálás szó tényleg nem takarja azt, amit szerettem volna. És én nem pontozok le senkit, mert mindenkinek megvan a saját véleménye.
2012. máj. 23. 21:17
 24/28 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk is mindennap én pakolok szendvicset a gyereknek és neki, főtt kajával várom mellesleg én is dolgozom, és a tálalásnál elérakom a tele tányért, ahogy a gyerek elé is és magamnak is. Eszembe sem jut, hogy ez megalázó miért is lenne az? A felesége vagyok, a másiknak az anyja természetesnek találom. Talán a férjem tegye elém az ételt? Mint nő, elsüllyednék szégyenemben az tuti..., de ő ugyanígy pl porszívózik és elmosogat, mi megosztjuk a munkát. Ez nem szolgalelkűség, szeretetből teszem, imádok kedveskedni neki, ő pl. meg vasárnaponként ágyba hozza a kávét.

Szóval, ha valaki szereti a másikat akkor ezek a dolgok nem jelentenek terhet. Én így nőttem fel és örülök, hogy ilyen vagyok!

A barátnőd meg majd néz egy nagyot, ha a párja otthagyja egy háziasabb nő miatt...sok férfi panaszkodik, hogy a felesége egy nulla mint nő otthon...

2012. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez addig igaz utolsó, amíg valóban nem teher. De sok nőnek egy ideig nem teher, aztán utána valami miatt az lesz és akkor jön a panaszkodás, hogy a férjem nem csinál semmit otthon, én pedig már nem bírom a sok munkát (háztartás, gyereknevelés, munkahelyi helytállás). Ne vedd magadra, mert írod, hogy a férjed segít, de sokaknál ez nem így működik, hanem "mártírként" mindent megcsinál a nő, aztán egy idő után az már teher, ha a másik elvárja és nem segít be.
2012. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
32%

olyan jó hogy ha valaki azt írja hogy segít a párjának akkor le van pontozva,de aki meg úgy beszél a párjáról mint valami idegenről hogy ő pedig nem hajlandó megcsinálni semmit neki,azt felpontozzák...

Sok ember nem érti hogy ez nem LIKE meg DISLIKE gomb!! Attól hogy valaki lusta dög és ennyit nem képes megtenni a párjáért attól még akik megteszik nem kell lepontozni!

A kérdező véleményt kért ennyi!

2012. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Én főzők, mivel én érek haza előbb (jóval). Legtöbbször szeretem én szedni a kaját, mert szeretem ha szépen van elrendezve a tányéron, ő meg csak egymásra pakolja a dolgokat és kész (szeretek főzni és szeretem ha szépen van tálalva, nem vagyok mániákus :)). Reggelit nem mindig csomagolok neki, mert nekem több idő, hogy magamhoz térjek, de azért van amikor én vagyok a gyorsabb. Viszont kávét minden reggel ő főz és sokszor előbb kel, hogy felhozza az ágyba nekem. Takarítani is én szoktam, mert későn ér haza én meg nem fogom kerülgetni addig a kupit, vagy trappolni a piszkos padlón, csak hogy ő is csináljon valamit.

Viszont hétvégén segíteni szokott a nagyobb bevásárlásban (ő cipeli a cuccot), takarításban (porszívóz, felmos amíg főzök pl.).

Sok mindent megcsinálok, de nem elvárás. Ha pl. nincs kedvem egész nap semmit sem csinálni, akkor sem dől össze a világ. Ha főzni nincs kedvem, sokszor mondja, hogy majd ő csinál nekem vacsit (bundás kenyér, melegszendvics, pörkölt szerepel a repertoárban illetve kemény tojás :)). Szóval leggyakrabban én csinálom az itthoni dolgokat, de nem érzem ettől "cs.cskának" magam.

2012. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

24-es vagyok.

Ez is igaz, kedves utolsó, hogy sokan mártírkodnak. A házasság, kapcsolat elején érdemes bevonni a pasikat is a munkába, hogy pont emiatt ne legyen később probléma, mert utána már nem nagyon fognak segíteni, hamar megszokják a jó dolgukat! :)

Viszont az is igaz, hogy este 9kor hullafáradtak vagyunk mind a ketten (főleg én), dehát ez van.

2012. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!