Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen mértékben szolgálját...

Ti milyen mértékben szolgáljátok ki otthon a férjeteket szeretetből?

Figyelt kérdés

Hogy pontosítsak: én napi szinten pakolok neki egész napra ennivalót (szendvics, főtt étel), reggelit adok neki, elé teszem a szendvicset, hétvégén kiszedem elé a levest stb. Nem vagyok a bejárónője meg a szakácsnője, ne értsétek félre. Mindig megköszöni a kedvességemet, a férfimunkák az ő feladatai, és ő is porszívózik stb. Szoktam neki viccesen mondani, hogy milyen jó dolga van mellettem. :) Egy barátnőm viszont állítja, hogy nem pakol ki semmit a férje elé, nem csinál reggelit sem, szolgálja ki magát a hűtőből. Nálatok ez otthon hogy megy lányok/asszonyok? Bocsi, ha hülyeséget kérdezek. :)

27N


2012. máj. 23. 16:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%
Van, amikor igen, van amikor nem. Van, hogy Ő áll neki vacsit csinálni nekem is (mondjuk akkor, ha nem főtt étel van). A házimunkák többségét én csinálom, de Ő is azért kiveszi a részét belőle, talán legfőképpen a gyerkőc körül segít, este Ő altatja, sokszor elpakol utána este. Kimerni nem nagyon szoktam neki a kaját (előfordul azért). Én úgy gondolom, teljesen kiszolgálni egy férfit nem túl szerencsés, mert egy idő után nagyon megszokja a jót. Nem egy, nem kettő kérdés volt itt már azért, mert a férj semmit nem segít, az asszony nyakába meg minden bedől. Teljesen nem kell kiszolgálni szerintem.
2012. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
57%
Mindig kiszolgálom,együtt elünk 9éve.Nem érzem megalázónak.Amikor beteg voltam illetve szülés után ő szolgált ki engem.
2012. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

kb egyformán "szolgáljuk ki" egymást... van, hogy én csinálok szendvicset neki a melóhelyére, van hogy ő nekem... nem teszek mindent mindig az orra alá, neki is van keze, tudja merre van a hűtó stb... főzni csak én főzök, mivel az ő főzőtudománya kimerül a rántotta készítésben, de mosogatni pedig csak ő szokott... tehát összeségében fele-fele arányban ugráljuk körbe egymást...

és azt vallom, hogy nem szabad túlságosan elkapatni a férfiakat, mert a végén még a fejünkre nőnek... :) 27/nő

2012. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

:) Aranyos kérdés.


Én nem viszem túlzásba a kiszolgálást, de azért főzök szinte minden nap (itthon vagyok a gyerekkel), és mikor hazaér, és látom, hogy fáradt, kirakom elé a tányért és az ennivalót. Ha nem rakom ki, akkor szed magának, szóval egyáltalán nem várja el. Nekem néha jól esik odatenni elé... :)


Mikor én vagyok beteg, akkor ő ugyanezt csinálja, főz és odarakja elém.. szóval oda vissza működik. És működik. :)


Én egyáltalán nem érzem megalázónak, ha annak érezném, nem csinálnám. Reggelit nem készítek neki, kaját sem csomagolok, nem kávézik, stb... Ez a része tiszta, de ezt se azért nem csinálom, mert nem kell, hanem mert nem bírok reggel olyan korán felkelni :)

2012. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

De ha szeretek valakit, akkor normális dolog, hogy ha beteg, akkor ellátom. Ez nem plusz.

Épp a "csak úgy" alkalom az, ami számít.

2012. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Mi általában együtt főzünk. Pláne mivel vega vagyok, így húsételeket eleve nem vagyok hajlandó csinálni...

Minden egyéb házimunkát megosztunk (ő mosogatni utál, nem azzal nincs bajom... én porszívózni utálok, így ő csinálja azt).

Szerintem ez így normális h megosztjuk. Mindkettőnknek stresszes állása van (egészségügyben vagyunk), úgyhogy meg is bolondulnék ha még otthon is be kellene állnom rabszolgának...

2012. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén szólva sehogy. Nem pakolok utána, nem vasalok rá, annyi hogy kimosom a szennyesét, ha bedobja a szennyestartóba. Főzni csak magamra főzök, úgyhogy a kaját is ő intézi magának, mindenki elmosogat maga után, a takarítást felosztjuk. Nem vagyok, és nem is leszek soha senki szolgája, azért nem is lesz gyerekünk sem. Egyszerűen nem vagyok háziasszony-típus, minden háztartással kapcsolatos munkát kínszenvedéssel végzek, és amíg én is dolgozom, nem vagyok hajlandó ezeket senki helyett helyett megcsinálni.
2012. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%

Párommal már egy éve együtt élünk, de nem törvényszerű, hogy bárki, bárkit is kiszolgáljon. Van ami rendszeres, pl. én csinálok neki szendvicseket, ő mosogat. De nem mindig, mondjuk 10-ből 8-szor.

Nem mernék neki semmit ki, nem kisgyerek. Néha poénból maximum, ha mondjuk nagyon kitett magáért, akkor ez a jutalom. :)

Általában, ha együtt eszünk és én később érek a konyhába, Ő már ül és valamit elfelejtett elővenni, akkor kiszolgálom.

Ezeken kívül nagy ritka, hogy valami megcsinálok neki. Mind a ketten önellátóak vagyunk. Nem bírnék együtt élni egy kiszolgálásra váró csecsemővel, aki igazából nem az. ( A gyerek más téma, de Őt is önállóságra tanítanám, amint nagyobb lenne)

Akiknek megfelel a szolgáló szerep, csinálják, nem ítélem el egyáltalán.

23N

2012. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
"kiszolgálni?"ez már önmagában nem jó kifejezés.ha harmónikus a kapcsolat a családban,nincs ilyen hogy felosztott szerepek meg kiszolgálni egymást.pusztán szeretetből kell tenni mindent egymásért és nem lesz sem megalázó sem fárasztó.nekem három lányom van a páromnak van egy fia az első házasságából és baromi jól működik minden.nincsenek szerepek...!33/N
2012. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Mi kiszolgáljuk egymást, mert tudjuk, mi az, amit nem szeret, vagy tud megcsinálni a másik. Én nem tudok felmászni a létrára, hogy feltegyem a függönyt, vagy átkössek egy villanyvezetéket. Nem szeretek a szomszédokkal társalogni, vagy levinni a szemetet. Ő nem tud rendesen ruhát kiválasztani magának, és jobb, ha nem engedem a mosógép közelébe. A főzés viszont az ő dolga, és ha kérek valamilyen ételt, seperc alatt elkészíti, kiszedi, és elém is teszi. Én meg reggelente megmasszírozom a derekát, és kávét készítek neki.
2012. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!