Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek! A férjetek el...

Feleségek! A férjetek el szokott mosogatni maga után?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 20:13
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
27%
Én nem szoktam , ez a nő dolga. (nálunk nincs is ebből vita , másnál hogy van az meg az ő dolguk)
2012. máj. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem nagyon utál takarítani, de mivel segíteni is akar, ezért mindig ő mosogat. Nagyon ritka az, amikor nincs hozzá lelkileg ereje (ilyenkor általában ő főz, de ez is ritka, mert én szoktam hamarabb hazaérni), akkor megcsinálom én. És, ha elhagyná a száját az a kifejezés, hogy "női munka" a kanapén kellene aludnia. Bátyám szállóigéje a "női munka", 2 pillanat alatt úgy fel lehet ezzel húzni, hogy kibújik belőlem a sárkány. Nem bánom, legyen női munka, de akkor csak az, és ne kelljen mellette 8-10 órában dolgoznom a munkahelyemen... Női munka... Azt! :@
2012. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 Snapette ***** válasza:

Ha én főzök, akkor elmosogat, de sokszor akkor is, ha együtt főzünk vagy csak ő.

Segít kérdezés nélkül is.

Ismeri a mosógépet.

Fel szokott porszívózni kérés nélkül is.


Mindent, amit kell együtt csinálunk, együtt vágjuk fel a fát, együtt rendezzük az udvart és együtt látjuk el a házat és a gyereket. Nincs női vagy férfi munka, van olyan, hogy ki ért hozzá jobban, vagy kinek van rá inkább ideje-kedve-türelme.


Bocs, de erről eszembe jutott egy vicc, megosztom veletek:

"Kisebbségi bemegy az állásbörzére, hogy munkát szeretne. Feljánlják neki, hogy van itt egy hely gyárban, szalagmunka, átlagosan fizet, érdekli-e? A válasz: Áhh, ez női munka. Oké, hát van itt egy hely rakodómunkásnak, mégiscsak komolyabb, jobban is fizet. Áhh, az női munka. Jó, hát akkor van egy hely az utászoknál, csákányolás, köhordás, miegymás. Á, az női munka. Na jó, van egy állás a rézbányában, mélység, csillék, csákány, igazán nem könnyű. Az is női munka. Megkérdik erre, már megbocsásson, de hogy érti azt, hogy ez női munka? -Úgy, hogy csinálja azt a jó édesanyád, nem én..."


Elnézést, de erről a kifejezésről, hogy 'női munka' nekem mindig ez jut eszembe...

2012. máj. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Az én férjem állandóan mosogat, nem bír egy poharat sem elviselni a mosogatóban, de általában megbeszéljük.
2012. máj. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:

nálunk az esetek 90 %-ban a férjem mosogat...

én főzök, ő mosogat...nálunk ez a felállás..

2012. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

szerintem megcsinálná, néha fel is ajánlja, de inkább nem hagyom, mert van bennem egy olyan fura kényszer, hogy "csak úgy jó, ha én csinálom" :) sztem a nagyimtól örököltem.

viszont olyan, h szemétlevitel, szelektívbe elviszi a palackokat, bevásárol, postára megy, vagy gyógyszertárba.

ha kimosok, és mondom, h minden száraz, akkor elteszi a saját cuccait.


sokat dolgozik, jól is keres, nálunk inkább a klasszikus családmodell működik, én vagyok a háztartás feje, ő pedig a családfenntartó.

eddig nem zavart, remélem ezek után sem fog. :)

2012. máj. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Nap mint nap megbizonyosodok róla,hogy szerencsés vagyok páromat illetően.


Mosogatás,bármilyen vegyszerrel való munka 90%-ban az ő dolga,mágótl vállalta,mert nekem előjön az ekcémám rögtön.

Mosást én beinditom,kiteregetést felváltva,ruháit mindenki maga rakja el (igy kiküszöbölve hogy nem ugy van hajtogatva ahogy tetszik).

Vasalni csak ő vasal,én utálok.

Főzni is főz ha olyanja van,inkább besegit nekem (hagymát vág,krumplit pucol,hust vág,elmosogat,elpakol)


Olyan sosincs hogy egyikőnk dolgozik,a másik tv előtt lógatja a lábát.

2012. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
Nem mosogat el, egyszerre mosogatunk (általában én), néha Ő. De nálunk is, mint az elsőnél, tegnap "bekattant" és teljesen rendbe tette a konyhát: hűtő, letörölgetett, tűzhelyet kitakarította stb. :)
2012. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

nálunk mindkettőnk megcsinál mindent! az Isten lábát fogtam meg vele az fix! főz, mos, takarít, mosogat....elpakol...kitereget...ha úgy van ágyba hozza a kaját:) nagyon szerencsés vagyok! persze ugyanezeket megcsinálom én is! de kevés az olyan férfi mint ő:) az előző párommal ugyan nem éltünk együtt...de ő elvárta a kiszolgálást..hát meg a jó....nem...azt nem szeretném...Istennek hála a mostani kedvesem még mielőtt összeköltöztünk egyedül élt..illetve a hugával de szerencsére tökéletesen el tudja látni magát, hisz nagyrészt ő csinált mindent!

23L

2012. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Nálunk a Párom a házitündér, én a lusta férfi :D

Pedig nő vagyok, de Ő valahogy mindig jobban ráérez, hogy épp mit kéne elvégezni. Kiosztja a munkát nekem is, de pl. mosogatni leginkább Ő szokott. Ha néha bekattanok, akkor én is, és akkor mindig megdícsér :D:D

Ha az egész lakást nézzük, akkor együtt csinálunk mindent, de mivel Ő 24/48ban dolgozik és itthon van 2 napig, én meg nem, így többször is előfordul, hogy az egész lakást kitakarítja.

Igen, szerencsés vagyok! :)


23N

2012. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!