Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan aki megbocsájtotta...

Van olyan aki megbocsájtotta a megcsalást párjának?

Figyelt kérdés

Ha igen miért tette, és milyen volt ezzel a tudattal továbbra is vele lenni, szexelni, élni?

Meddig tartott ez a megcsalás utáni időszak, végül szakítás lett vagy sem?



2012. máj. 18. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én megbocsájtottam. Hogyan lehet élni a tudattal? Egy 18 éves kamasz kis p*cs volt. Azóta sokat változott. Két évet tepert utánam!
2012. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bocsájtottam meg,mert aki egyszer megteszi,azt többször meg is teszi!
2012. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsátottam, de elég sokáig voltam dühös magamban. Az indok érthető volt, de nekem mégis olyan rossz kifogásnak tűnt. Nem szakítottunk, mert összeillünk, és mindent meg tudunk beszélni.
2012. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és miért csalt akkor meg ha mindent megbeszéltek, és ennyire összeilletek?
2012. máj. 18. 20:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem én vagyok a megszólított, mert még nem tettem. De mindig is úgy gondoltam, hogy megbocsájtanék. Talán azért, mert én sajnos többször is léptem félre.

Szerintem, ha úgy érzel, hogy meg tudnál neki bocsájtani, akkor adj egy esélyt! Ne zárd ki előre, hogy nem működne. Ha nem tudsz rajta túllépni, az ki fog derülni. Hibát, pedig mindenki követhet el.

2012. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert én mondogattam neki valamit, ő megpróbálta, és megbánta.
2012. máj. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De konkrétabban mit?

Szerencsére egyelőre nekem nincs ilyen problémám, de szeretnék tanulni mások hibáiból.

2012. máj. 18. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Felesleges azon agyalnod, mások mit rontottak el, mert szerintem nincs két egyforma eset akkor sem, ha azokat kategóriákba lehet sorolni. Próbálj meg jó társa lenni, ez pont elég lesz!
2012. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Együtt maradtunk, mert gyerekeink vannak, és szerettem őt annyira, hogy megpróbáljam megérteni tettét, de utána megváltozott felé az érzésem.


Már vagy 6 éve volt és ő kb. 4 évig vezekelt emiatt előttem. 1000-szer elmondta, mennyire megbánta.


Kemény volt ez a pár év. Az én érzésem felé, pedig megváltozott, mint már mondtam. Úgy mondhatnám, kitisztult a szemem. Látom őt, mint ember a jó és rossz tulajdonságaival együtt, de már nem látom azt az álompasit, akire vágytam benne.

Nagyjából így tudnám leírni az érzést.

Így sem rossz egyébként, mert ha még egyszer megtörténik, akkor már nem fog így fájni. Viszont megvan az esélye, hogy másban fogom meglátni az "álompasit", hisz ez az érzés hiányzik, s bekövetkezhet, akár akarom, akár nem. S véletlenül sem bosszúból vagy ilyesmi, ahhoz már túl sok idő eltelt.


Kemény dió volt, sokat változtunk, sokat küzdöttünk egymásért és egymással. Tulajdonképpen összeértünk. S segített ez az incidens is hozzá, bármilyen furcsa is. Most úgy gondolom, megérte együttmaradni. Még akkor is, ha megismétlődik, aminek egyébként nem látom most esélyét. Sokkal reálisabban látom helyemet a szemében, a világban, minden helyzetben, s mivel már megtapasztaltam ezt, pontosan tudom, mit higgyek és gondoljak az ilyesmiről. Ez megerősít.


De majd 20 év múlva, visszagondolva fog végülis talán eldőlni, tényleg megérte-e együtt maradni....

2012. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Az az állítás,hogy egyszer megtette,megteszi máskor is: szerintem nem igaz.Az ember a hibáiból tanul!Mindenkinek jár egy második esély!De nem tobb!
2012. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!