Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik utálják az anyósaikat -...

Akik utálják az anyósaikat - a ti édesanyátok különb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, akik annyira nem szívlelik az anyósukat, hogy vélekednek a saját édesanyjukról? Ha van gyereketek, anyukátoktól szívesebben fogadjátok a tanácsokat a babával vagy bármivel kapcsolatban, mint anyóstól? Ő jöhet gyakrabban, mint anyós, csak mert a ti édesanyátok? A férjetek/párotok kedveli őt, őt nem irritálja a saját anyósa?

Őszinte véleményeket kérek! :)


2012. máj. 18. 13:37
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, fogadd már el, hogy az emberek különböznek!

Én azt látom, hogy neked rettenetesen rossz kapcsolatod volt az anyukáddal, de ez nem jelenti azt, hogy másnak is!


Egyébként meg a "nem érzi magát otthonosan" témához, nekem ez nem azt jelenti, hogy valaki nekiáll pakolni a lakásomban.

Az öcsém külföldön él, van hogy évekig nem látom, de ha itt van nálunk,simán végigfekszik az ágyunkon, mondjuk ha fimet nézünk.Nekem ez az, ha valaki otthon érzi magát, nem pedig az, ha nekiáll rendet rakni a szekrényemben, vagy takarítani.

Azt is meg kellene értened, hogy nem mindenki tudja magát idegen helyen elengedni, nálunk pl az apai nagyanyámnál igenis haptákban kellett ülni,naná hogy nem éreztem jól magam.

2012. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
87%

Figyelj Kérdező, mindenkinek más a tapasztalata, ezért se Te, se én, se egyik válaszadó nem hibás.

Vannak jó anyák, rossz anyák, jó anyósok, rossz anyósok. Mindenki aszerint foglal véleményt, amelyikkel a sors összehozta.

Én, mint írtam, jól kijövök anyósékkal, sőt, nagyon sok mindenben segítettem nekik, kiálltam értük.

Igen, jólesik, ha segít, ha éppen szükségem van rá. De van olyan dolog, amit nem szeretek másra bízni, mert akkor érzem jól magam, ha én azt megcsinálhatom.

Pl. én imádok főzni-sütni. Képes vagyok azért felkelni hajnalba, hogy tortát süssek. Tehát ezt miért csinálná meg helyettem az anyósom? Akkor engem fosztana meg attól az élménytől.

Érted mire gondolok?

Vannak, amiket az ember maga szeret intézni, mert attól érzi magát fontosnak, jónak, egyedinek. S ha ért is hozzá, akkor miért kellene másnak illemből megcsinálnia?


Igen, vannak olyan emberek(amit írt is egy másik válaszoló), akik örömmel átadják a munkát anyósnak-apósnak, mert ők nem szívesen foglalkoznak vele, vagy nem értenek hozzá.

Ezért mondtam, hogy nem vagyunk egyformák, el kell fogadni, s tiszteletbe tartani a másik magánéletét.

Most én is mondhatnám, hogy de sok lusta ember van, mert elnézi, hogy az anyós-após idősen megcsinálja helyette. De lesza.rom. Ha neki ez a jó, tegye. :D

2012. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Mondtam én olyat, hogy nem értem meg, hogy másnál hogyan mennek a dolgok? :)

Sőt, be is ismertem, mert én egy utolsó féregnek tekintem az anyám, elfogultságot hoz elő a részemről, de tiszteletben tartom, hogy mindenki nem így van ezzel.


De az azért fura, hogy a férjek ennyit nem panaszkodnak az anyósukról, apósukról, mint a nők. :D

2012. máj. 19. 15:10
 44/46 anonim ***** válasza:
81%
Jaj istenem, már megint be kellett szúrnod egy mondatot az anyósok védelmében és a menyek gyalázására. Nem tudod megérteni, hogy nincs ebben semmi fura, ha egyszer sajnos az embernek rossz tapasztalatai vannak a saját anyósával kacsolatban? Mi ebben a fura?
2012. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sok lehetetlen anyós van, én is olvastam itt olyan dolgokat, hogy csak lestem döbbenten.

Nem az anyósok védelmére keltem, csak megjegyeztem, a férfiak kevésbé panaszkodnak, ha az anyósról, apósról van szó. Persze nem feltétlen azért, mert nincs okuk rá, csak ők inkább megtartják maguknak.

2012. máj. 19. 15:51
 46/46 anonim ***** válasza:
Különb. Anyósom hát hogy is mondjam...Érdekes ember.:D Szüleim viszonylag szigorúak, és miután megismerkedtünk barátommal, egy ideig nem jöhetett hozzánk.(Nem csak szüleim miatt,hanem felújítás volt, de részletkérdés.) Nos, anyóska ezt nem nézte jó szemmel, mert kitalálta magának, hogy a fiát itt nem látják szívesen stb. és emiatt voltak beszólogatásai. (Pl. ha felmentünk,akkor "na mi van, valamit nem lehet az utcán csinálni?") Jó persze, nyelném én, csak barátomnak is panaszkodik rólam, másnap meg azt mondja, hogy hát ő úgy szeretne velem jóban lenni,beszélgetni. Mondtam, hogy jól van, csak én nem szeretek nagyon idegenekkel beszélgetni, nem vagyok olyan nagybeszélgetős típus amit elvárt. Már sokat írtam...:D Ehhez képest anyum.Amióta barátom eljöhet hozzánk, tényleg kényeztetjük, én is, anyuék is. Már 80 fajta dicséretet bezsebelek az összes rokontól, mert milyen kedves barátom van, ami azért Neki is jól esik.:) Nos hát ezek után anyósjelölt (szerencsére még csak jelölt,de...fhu) kezdett féltékenykedni. Sőt...Múltkor egyenesen hazarendelte a fiát, és mikor közölte, hogy szeretne itt maradni, ráküldte a keresztanyját, hogy vigye haza. Nekem ez nagyon rosszul esett, mert ha már azzal cseszeget, hogy nem jöhet hozzánk, akkor mi a baja azzal, hogy itt van? Megmondtam barátomnak, hogy mondja meg anyjának, hogy várhatja öregedésig a beszélgetést, többet velem nem fog találkozni, az esküvőn kívül. Azóta tök jó. :)
2012. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!