Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik utálják az anyósaikat -...

Akik utálják az anyósaikat - a ti édesanyátok különb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, akik annyira nem szívlelik az anyósukat, hogy vélekednek a saját édesanyjukról? Ha van gyereketek, anyukátoktól szívesebben fogadjátok a tanácsokat a babával vagy bármivel kapcsolatban, mint anyóstól? Ő jöhet gyakrabban, mint anyós, csak mert a ti édesanyátok? A férjetek/párotok kedveli őt, őt nem irritálja a saját anyósa?

Őszinte véleményeket kérek! :)


2012. máj. 18. 13:37
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem mindenki egyforma, csak a gyerek anyja az mégis az anyja, az anyos meg mindig anyos marad. Igy van fordítva is. A menyecske az mindig csak menyecske marad, a fia meg mégis a fia.


25N/ 16 honapos kislány anyukája és egyben egy menyecske :)

2012. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
82%

Kedves ma 15:42!

Nem is hittem volna, hogy van még így más is! Esküszöm, mintha magamat olvastam volna!:) Mi is kéthetente megyünk anyósomékhoz, ezelőtt hetente mentünk, reggeltől késő délutánig ott kellett lennünk. (ők mondjuk 50 km-re laknak) A fiam 19 hónapos múlt, de hogy egyetlen kezemen meg tudom számolni, hogy ők hányszor jöttek hozzánk, ez fix. Csecsemőkorában kétszer, aztán mostanában szintén kétszer, de utóbbi alkalmakkor csakis azért, mert dolguk volt a városban, nem kizárólag mi voltunk a cél. Bezzeg hogy mi 2 hetente megyünk, azért elvétve kapok egy-egy finom beszólást, hogy rég nem voltunk.

Amúgy nem utálom anyósomat, egyáltalán. Csak nem egyeznek a szokásaink. Olyan idétlen hanghordozása van, kifejezései, gondolkodásmódja sok mindenben. Szegény fiam néz rá kerek szemekkel sokszor, hogy mit mond neki anyósom. Pl. "Nézd, ott vannak a kaaaamcsiiiik" azaz kamionok. Sok apróság, ami nevetséges, de együtt mégis idegesítő.

Ezzel együtt anyukám sem piskóta, mert ő meg a túlféltő tipus. Elhalmoz tanácsokkal, amik többségével én már tisztában vagyok, ő is tudja, de így érzi magát fontosnak. Ugyanazon háztartásban nem is férünk meg ketten, ez már bebizonyosodott. De ő legalább jön, és nem várja el, hogy mi menjünk mindig. A férjemmel kijönnek, de inkább tisztes távolságban maradnak egymástól. Nekem így is jó, nem erőltetek senkire semmit, addig jó, amíg nincs vitatkozás.

2012. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
88%

Én írtam, hogy semleges viszonyom van anyóssal.

Ő nekem idegen nő, de ez nem jelenti azt, hogy a gyerekeimet korlátoznám.

De igaz amit a másik válaszoló is írt, hogy anyósék bizony elvárják, hogy mi vigyük az unokát, sír a férjemnek, hogy "olyan ritkán jöttök". Eddig még sosem mondtuk, hogy ne jöjjön, ha jönni akart,de azt tőlem senki ne várja el, hogy minden hétvégén hozzá futkozzak (megjegyzem anyámhoz sem járunk hetente)

Ő meg a lányaihoz el tud menni busszal, csak hozzánk nem.

Igenis a nagyinak is tennie kell a jó unoka-nagyszülő viszonyért, nem csak siránkozni.


Nálunk pl anyu és az apai nagyanyám nem álltak szóba egymással.Minket apu rendszeresen hozott látogatni,amint elég idős lettem, megmondtam hogy én sem akarok jönni. Anyu soha egy rossz szót nem mondott a nagyimról, ő meg előttünk, gyerekek előtt pocskondiázta. Rémes volt ezt hallgatni.

2012. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Miért van ez, hogy az anyós nem akar a menyéhez és a fiához járni? Nem lehet, hogy ott nem érezheti magát otthonosan, mert az a meny birodalma?

Főleg az a gyanús, ha van egy lánya is, oda mégis megy. Nem furcsa ez? Elvégre a ti édesanyátok is házhoz jön, ő meg az ő lányához.

Az én apai nagyszüleim sem sokat jártak nálunk, szerintem azért, mert anyám a ki ha nem én stílusával éreztette velük, hogy ők senkik, vendégek és még véletlen sem családtagok. Pl. az anyai nagyszülők sokszor nálunk is aludtak, karácsonykor, vagy mikor már csak a mamám élt, ha beteg volt és lábadozott, nálunk lehetett, hogy legyen neki segítve, de ugyanezt az apai nagymamával nem így volt. Sőt, anyámnak még az sem tetszett, mikor beteg volt a mama, apám és mi is naponta jártunk hozzá.

2012. máj. 18. 16:57
 25/46 anonim ***** válasza:
74%

Anyukám meghalt, de amíg élt, igen, sokkal többet elnéztem neki.

Anyósék a saját fiúkat sem szeretik, ezek után nehéz lett volna, h engem megszeressenek.

Amikor megszületet a fiunk, csak annyit kértem, h őt próbálják meg szeretni, ez sem sikerült nekik.

Kb félévente találkoznak, mi megyünk, ők sosem jönnek, aztán anyós meg van sértődve, h a gyerek nem ugrik rögtön a nyakukba.

Ezt a fél évenkénti találkozást sem bírják ki, megy az érzelmi zsarolás, h mit hogyan csinálunk rosszul, adják a sok okos tanácsot.

Az utolsó csepp a pohárban az volt, legalábbis nálam, h meg akarta ütni a gyereket anyós, mert szaladgált a lakásban. Hogy ez milyen neveletlenség, az ő fia sosem viselkedett így.

3 éves volt ekkor a gyerek...

Nem szeretem őket, és ez kölcsönös, csak az fáj, h így a gyereknek nincs nagyszülője...

2012. máj. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
80%

" A kérdező kommentje:


Miért van ez, hogy az anyós nem akar a menyéhez és a fiához járni? "


Nálunk azért, mert rohadt kényelmesek. Sehova nem mennek, csak dolgozni és közértbe, meg a haverjaikkal olyan programra, ahol a haveri házaspár fizet. Nem csak hozzánk nem járnak, hanem velünk sem. Se Állatkert, se séta, semmi. Nálunk tehát ez az ok.


Valaki írta, hogy mindenki egyforma, akár anyós akár saját édesanya. Ez nem igaz. Minden embernek van jelleme, ami nem mindegy, hogy milyen. A kérdező anyóspárti, talán mert neki jó a kapcsolata, nem tudom, de van olyan, ahol ez sajnos nem így van.

2012. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
57%
Értettem a kis célzást kérdező, de nem, nem viselkedem kivagyi módon. Egyszerűen lusták, és ha lenne netes rendelős Tesco, még oda sem mennének hanem netről nem rendelnének.
2012. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

"Értettem a kis célzást kérdező, de nem, nem viselkedem kivagyi módon. Egyszerűen lusták, és ha lenne netes rendelős Tesco, még oda sem mennének hanem netről nem rendelnének."


Sajnálom, ha célzásnak vetted, mert én nem annak szántam. Én a saját anyámra gondoltam, ő nézte le látványosan a mamámat, úgy, hogy az már nekem, gyereknek is feltűnt. Meg hát szidta is otthon, én meg nem értettem, miről magyaráz. Voltak elvileg sérelmei feléje, mert a házasságuk első 2 évében ott laktak és anyámnak, mint városi tyúknak derogált a vidék, és ezért persze a mamám volt a hibás mindenért.


26-os: Nem vagyok anyóspárti, ha kötekedő anyósom lenne, tuti nem tűrném el én sem, mert ismerem magam. Csak úgy érzem, a nő ági anyósok sem lehetnek tökéletesek.

De talán én nem tudok elfogulatlan lenni, mert én rühellem a jellemtelen anyámat. De emiatt az anyósom sem áll hozzám közelebb. Elbeszélgetek vele és ennyi.

Amilyen anyás voltam kisgyereknek, később az anyakép kitörlődött belőlem. Nem volt olyan anyám, aki nekem példakép legyen, ez van. :S

2012. máj. 18. 17:18
 29/46 anonim ***** válasza:
90%

Az ám a baj, hogy az anyós nem az autószerelésbe dumál bele, hanem a főzésbe, gyereknevelésbe, lakásberendezésbe. Persze hogy a nőknek van konfliktusuk az anyósukkal, nem a férjeknek, ennyi a nagy titok.


Egyébként meg igen, hozzánk tuti azért nem jön gyakran az anyós, mert itt nem érzi magát otthon. Ez kölcsönös, mert én sem érzem magam otthon nála.

Ettől függetlenül (hogy évente talán 3szor jön át) mindig csinál olyan dolgokat, amiktől égnek áll a hajam,mintha erőszakosan próbálná mutatni, hogy ő igenis otthpn érzi magát, pl múltkor itt volt már egész nap, én meg ki akartam teregetni a férjem melósgatyáit. Gondoltam pár cuccot leszedek a szárogatóról, ami már száraz, erre anyós is nekiállt leszedni a többit, hiába mondtam, hogy az még vizes, és ne csinálja. Én azt sem szeretem, ha anyu nyúl a dolgaimhoz, nálam senki ne álljon be teregetni aki vendégségbe jött!

Vagy átugrott vigyázni a fiamra (egy éves volt, addig még sosem jött "vigyázni rá") hogy én nyugodtan tudjak főzni (mert nem is tudom, azalatt az egy év alatt valszinű nem ettünk főtt ételt) és kivitte az udvarra a fiamat. Ahol a gyereket otthagyta, ő meg nekiállt leszedni a borsót, kérdezés nélkül, amit én csak kb egy hét múlvára terveztem.

Na ezek miatta falra tudok mászni.

2012. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

Most arra gondolok, nekem milyen szemrehányást tehetne a párom? Apám, ha jön hozzánk, egyből nekiáll valamit barkácsolni. Pl. a konnektorokat megigazította, a csaptelepet kicserélte, másutt a szifont tisztította ki. Említettük, hogy nem jó, ő meg nekiállt. Párom nem hőbörgött, hogy minek nyúlkál bele mindenbe, mi köze hozzá? Inkább örül neki, hogy nem neki kell.

Meg nem értem, egy szülő, akár a férfié, akár a nőé, miért ne mozoghatja úgy a gyereke házában, mintha otthon lenne? Ok, ha hülyeséget csinál, az nem jó, mert több a kár, mint a haszon, de mi van, ha segít kérdezés nélkül? Miért kell sok nőnek éreztetnie, hogy ez az én házam az én váram, senki semmihez ne nyúljon, jóformán az unokát sem foghatja kézbe, ha nincs írásos engedély.

2012. máj. 18. 18:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!