Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Az édesanyátok mennyire...

Nők! Az édesanyátok mennyire sürgeti, hogy babátok legyen?

Figyelt kérdés

Kérdésem gyerekvállalás előtt álló nőkhöz, vagy anyukákhoz szól. Miután komoly lett a kapcsolatotok a párotokkal, mennyire sürgették a szüleitek az unokakérdést? Mennyi idősek voltatok? Volt-e olyan, ahol épp azt tanácsolták, (még) ne vállaljatok gyereket?

Onnan jött a kérdés, hogy anyámnak meséltem, sógornőméknél jön a 3. baba. Ő meg mondta, hogy ő még nem akar nagymama lenni, ne akarjunk gyereket (nincs is tervbe amúgy!). Azzal indokolta, mivel a húgom jóval utánunk született, még épp csak most jött ki a gyereknevelésből, nem akar megint kisgyereket a családba. Erről mi a véleményetek?

23L


2012. márc. 25. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyenre mondanám,hogy kedves édesanyám,onnantól hogy nem a te nyakadba szülöm,semmi közöd hozzá.


egyébént kérdésre: nem szól bele semennyire.

26/N

2012. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem ő dönti el, remélem nem hallgatsz rá.
2012. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is azt mondták, hogy ráérünk még. Párom sem sürgeti, anyuék sem és én sem érzem még késznek magam egy babához.

Majd 4-5 év múlva visszatérünk a kérdésre, akkor már nagyon fognak örülni a szüleim.


21L

2012. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szóltak bele
2012. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Az a véleményem, hogy magadnak szülöd, nem anyukádnak.


Nekem Anyu nem sürgeti, mindig azt mondja, ha babázni akar, szül magának.

Egyébként tudja jól, hogy nem akarok gyereket, de ha majd egyszer talán akarok, akkor örökbe fogadok.


Neki ezzel semmi problémája, szerencsére nem olyan vérßuzi, aki csak a saját DNS-ét tudja szeretni.


Te is bármikor szülhetsz - HA nem anyukád nyakára szülöd.

24/L

2012. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
ez az adott pár magánügye. nem dontő szempont, h az unoka mennyire illeszkedik a nagyi életfelfogásába és elképzelésibe. a párokat sem pozitív sem negatív irányban nem kellene befolyásolni. engem nem befolyásolnak és nem is hagynám.
2012. márc. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt a szitu :-)) Aztán egyszer mondtam neki, hogy úgy érzem, nagyon felelőtlennek és gyereknek tart és ez nekem rosszul esik. Ezután nem említette.

Most 6 hónapos a lányunk, imádja, ha náluk vagyunk csak szoptatásra kapom meg :-)))

Most is elmondta, hogy bár természetesen nem szól bele, de neki az a véleménye, hogy nem kell elkapkodni a kistesót. Ennyi, azóta nem hozta szóba, nem kérdezgeti.

2012. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
ezt mondta, de arra gondolt, hogy ne vállalj még gyereket, még éljétek egy kicsit világotokat a pároddal. onnan tudom, hogy ekkora lányom van. Zavarba jött hirtelen asógornőtől, akkor jutot eszébe h neked s lehtne, s beszélt össze-vissza.Nyugtasd meg!
2012. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8 éve vagyunk együtt a férjemmel. 27 éves vagyok, de egy szóval sem sürget... nem is tűrném.
2012. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém két véglet közt ingadozik, néha sürget, néha közli, hogy csapnivaló anya lennék. Ja, és a sürgetés pikantériája, hogy férjem sincs még... :D
2012. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!