Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Az édesanyátok mennyire...

Nők! Az édesanyátok mennyire sürgeti, hogy babátok legyen?

Figyelt kérdés

Kérdésem gyerekvállalás előtt álló nőkhöz, vagy anyukákhoz szól. Miután komoly lett a kapcsolatotok a párotokkal, mennyire sürgették a szüleitek az unokakérdést? Mennyi idősek voltatok? Volt-e olyan, ahol épp azt tanácsolták, (még) ne vállaljatok gyereket?

Onnan jött a kérdés, hogy anyámnak meséltem, sógornőméknél jön a 3. baba. Ő meg mondta, hogy ő még nem akar nagymama lenni, ne akarjunk gyereket (nincs is tervbe amúgy!). Azzal indokolta, mivel a húgom jóval utánunk született, még épp csak most jött ki a gyereknevelésből, nem akar megint kisgyereket a családba. Erről mi a véleményetek?

23L


2012. márc. 25. 17:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos én ugyan nem vagyok párkapcsolatban, de anyukám sosem szólna bele ilyesmibe. Apukám meg kijelentette, hogy amennyiben lesz gyerekem, csak akkor vigyem oda hozzá, ha szobatiszta, mert ő biztosan nem teszi tisztába :DDD

Inkább az idős ismerősök szokták szóba hozni, de engem nem idegesít, felőlem mondjon bárki bármit.

2012. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
inkább azon agyalj ha egyszer elhatározod hogy mi a fenéből neveled fel ebben a nyomorult világban?!
2012. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondja NE szüljek még, ami logikus, mivel nincs munkahelyem és eddig életemben fél évet dolgoztam, sajnos.

Amúgy meg mikor meglátta egyszer, hogy foltos az ablaküveg és van a hűtőben egy barnás tetejű májkrém akkor kijelentette, hogy ide nem való kisbaba, ha lesz akkor is sajnálja szegényt...:D

(Bár a kérdés szempontjából mellékes, de a Párommal nagyon szeretnénk szülők lenni, ha megfelelő körülmények lesznek...)

23N

2012. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"ezt mondta, de arra gondolt, hogy ne vállalj még gyereket, még éljétek egy kicsit világotokat a pároddal. onnan tudom, hogy ekkora lányom van. Zavarba jött hirtelen asógornőtől, akkor jutot eszébe h neked s lehtne, s beszélt össze-vissza.Nyugtasd meg!"


Én őszintén beszéltem vele, mikor említettem a sógornőt még magam tettem hozzá rögtön, hogy nyugi, nálunk nem lesz gyerek egy ideig (nehogy azt higgye, így akarom felvezetni a témát). És akkor mondta, hogy nem is bánja, mert még nem akar nagymama lenni. Mesélte, hogy munkatársai kérdezgették, hogy és jön-e már az unoka és ledöbbentek, mikor anyám nekik is mondta, hogy reméli, hogy még jó ideig nem. Mert szerintük anyám korában már arra kéne vágynia, hogy nagymama legyen (51 lesz idén).


"inkább azon agyalj ha egyszer elhatározod hogy mi a fenéből neveled fel ebben a nyomorult világban?!"


Ez az egyik fő oka, hogy még nem akarunk. Nincs mire... :S

2012. márc. 25. 18:33
 15/15 anonim ***** válasza:
43%

Anyum mindig azt mondta: ha okos vagy sosem szülsz gyereket és nem mész férjhez!

szerintem igaza van!

30N

2012. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!