Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik utálják az anyósaikat -...

Akik utálják az anyósaikat - a ti édesanyátok különb?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, akik annyira nem szívlelik az anyósukat, hogy vélekednek a saját édesanyjukról? Ha van gyereketek, anyukátoktól szívesebben fogadjátok a tanácsokat a babával vagy bármivel kapcsolatban, mint anyóstól? Ő jöhet gyakrabban, mint anyós, csak mert a ti édesanyátok? A férjetek/párotok kedveli őt, őt nem irritálja a saját anyósa?

Őszinte véleményeket kérek! :)


2012. máj. 18. 13:37
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

"Viszont ő az anyám, és neki elnézem, hogy mondjuk parancsolgat, beszól vagy ugráltat.

Az anyósom egy "idegen" nő, neki nem nézem el, ha hülyének néz, vagy zsarnokoskodni próbál felettem."


Pont az ilyesmi válaszokra is gondoltam, mikor a kérdés eszembe jutott. :) Hogy az anyóst idegen nőnek tekintik, aki nem szólhat, míg a lány anyja igen.

2012. máj. 18. 14:49
 12/46 anonim ***** válasza:
81%

Hát igen!

Ez már csak így van.

Anyánknak elnézzük a dolgokat, az anyósnak nem.

De fordítva is igaz különben, hogy a férfit az apja ugráltathatja, és hülyének nézheti, az apósa nem, mert erre ugrik.

Csak a férfiak nem lelkiznek itt, és nem ócsárolják oldalakon keresztül az apósukat, ha bajuk van vele, de náluk is így van szerintem.

2012. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, ez valahol tényleg így van. Nem csak anyós-anya variációban, hanem millió másféle variációban. Az ember a hozzátartozójának lehet, hogy ugyanazt elnézi, amit egy "idegennek" (még ha nem a szó szoros értelmében idegen) nem. Szerintem ezzel nagyon sokan így vagyunk.
2012. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
75%

Pedig "idegen" nő...

30 éves vagyok, és 6 éve együtt a férjemmel. Anyósommal jóval kevesebb időt töltöttem, mint az anyámmal, nagyon különböző a családi hátterünk, értékrendünk, és amúgy neki még van két lánya, ahol unokázik.

Tudom, hogy szereti az én gyerekeimet is, de neki fázisai vannak. Amikor a fiam kicsi volt, mindenáron integrálni akarták a családba, hogy az ő vérük, meg hogy hasonlít erre-arra, lényegében azt hozták ki, hogy mennyire rájuk ütött, rám nem is. Én nem ellenkeztem sosem, pedig a vak is látta, hogy a fiam rám és az én famíliámra hajaz.

Mivel nem szítottam a tüzet, le is szálltak a témáról, már nem foglalkoznak egyáltalán a gyerekekkel, anyóst néha hónapokig nem látják.

És egyébként nem csak a menyek bánnak másként az anyóssal, mint az anyjukkal (megjegyzem szerintem ez teljesen normális) hanem az anyós is másként kezeli a lányától és a fiától való unokákat.

És hidd el, pont ezért,mert a fia gyerekét egy "idegen" nő szülte.

Szóval ez fordítva is megvan!

2012. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
94%
Eleve nekem após-anyós nem olyan családtag, mint a vér szerinti családtagjaim. Ők "járulékos rokonok", azaz a férjem családtag lett, ők meg "vele együtt jöttek". Ez most irtó hülyén hangzik, de én nem tudom családtagként kezelni őket. Nem tudok úgy nézni rájuk. Ők nem az én családom, hanem a férjem családja. Lehet hogy valaki szerint gáz, de ez van, én ezt érzem, nem tehetek róla.
2012. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor van baj, ha ezt az "idegen nő" dolgot, amit a meny érez, kivetíti a saját gyerekeire is. Szóval úgy áll hozzá, hogy a gyerekeknek is inkább az anyai nagymama a nagyi, fontosabb ember, mint az édesapjuk anyja. Nem tudom, mennyire vagyok érthető.

Tehát oda többször kell menni, ő előbbre való minden szempontból, mint az apai nagyi. Sajnos sok esetben látom, az apai nagymama nem tud olyan bizalmas viszonyt kialakítani az unokáival, mint az anyai, és ez általában a menyével való kapcsolat miatt van. Persze nem mondom, hogy az anyós nem tehet erről sok esetben, de szerintem kétélű a dolog.

Pl. apai nagyim mondta, anyám szabályosan tiltani akarta tőlük minket, unokákat. Bátyám imádott nyaranta 4-5 hétre is náluk lenni, de egy idő után anyám nem engedte, vagy korlátozta 1-2 hétre ezt. Kiskoromban is feltűnt, az anyai nagyszülőknél többet lehettünk, mint az apainál, holott az utóbbiak mindössze 2 km-re éltek, evidens lett volna, hogy oda járjunk többet.

De mivel anyám nem kedvelte az anyósát, kivetítette ránk is. Na, ezt nem akármeddig tehette, mert később mentünk mi az engedélye nélkül is. :)

2012. máj. 18. 15:35
 17/46 anonim ***** válasza:
87%

Én értem, amit írtál most kérdező (én írtam feletted, hogy nekem anyósék a férjem családja). És igazad is van.

Én úgy gondolom, hogy a nagyszülő-unoka kapcsolatért a nagyszülőnek kell tennie. De nálunk apai nagyszülők nem nagyon tesznek. Elvárják, hogy vigyük a kicsit, de ha nem visszük mert férjem dolgozik vagy volt olyan, hogy tél volt és rossz volt a kocsink, a baba pár hónapos, ők nem jönnek. Ha nem visszük a helyükbe, nem jönnek. És anyósom elvárta (most már nem, mert megértette a dolgot), hogy a gyerek ugyanúgy örüljön neki, mint anyukámnak, akivel a kicsim naponta találkozik.


Én nem szólok bele a nagyszülő-unoka kapcsolatba, pl. engedem, hogy adjanak neki túró rudit, csokit, azt játszanak vele amit akarnak, de igenis dolgozzanak meg a jó unoka-kapcsolatért ők, ne én! Anyósomék ránk haragszanak amiért nincs a gyerekkel közeli kapcsolatuk annyira, mint én szüleimnek. Hát igen, de én ezt úgy magyarázom: ha Józsika olvasni szeretne, elbattyog a könyvtárba és kivesz egy könyvet, és olvashat. De ne várja, hogy majd a könyvtáros csenget az ajtaján, hogy "Józsika, nem akarsz olvasni? hoztam könyvet!"


Mi is visszük hozzájuk a kicsit, kéthetente. De ők a lábukat nem teszik át hozzánk, mert ahhoz kényelmesek. No, EZÉRT van jobb kapcsolata a fiamnak anyukámmal. Mert anyukám TESZ ÉRTE, hogy jó kapcsolatuk legyen, nem csak akkor, ha a helyébe viszem.

2012. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
76%
Ja, kihagytam: 15 percre laknak kocsival! Munkájukból hazafelé konkrétan ÚTBA ESIK A LAKÁSUNK.
2012. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
81%

Egyik ismerősöméknél pont fordítva van.

Az apai nagyszülőkhöz járnak jobban,mert onnan kapnak anyagi támogatást,az anyai nagyszülők szegények, oda nem fűlik a foguk menni, mert csak étellel kínálják meg őket.

Volt is vita a 2 nászasszony között emiatt.

Én nekem a szemem kisülne, ha azt nézném, hogy melyik nagyszülő a gazdagabb,s afelé húznék.

Ők ilyenek, a gyerekek keresztszüleit is aszerint választották, hogy ki a jobb módú rokon, nem is ám a szülők testvére.

2012. máj. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk az igaz, hogy ha az anyós és a meny között rossz a kapcsolat, az kihat az unoka-nagyi kapcsolatra is.

Ezt kár lenne tagadni.

2012. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!