Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozhatnám rendbe a...

Hogyan hozhatnám rendbe a házasságom és az életem? Szinte mindennaposak a veszekedések.

Figyelt kérdés

34 éves nő vagyok. Házas. Gyerekünk nincs. Talán jobb is. 1,5 éve megszűnt a munkám és azóta kisebb-nagyobb munkáim voltak csak. Azok sem voltak bejelentve. Bárhogy igyekszek nem találok munkát. Főiskolát végeztem, angolul beszélek. Egy gyár volt a közelben, de megszűnt. Mc'Donaldsba nem kellek, mert öreg vagyok. Megkérdeztem. És nem is fizetnék a bejárásom. Van egy Tesco 60 km-re. De amikor megtudták, mennyi lenne a vonat és busz bérletem, akkor nem vettek fel. Arra hivatkoztak, hogy túlképzett vagyok. Pedig vállaltam volna a napi 3 óra utazást is. Kocsmába próbáltam pultosnak, takaritónak jelentkezni, de nem kellek, mert vannak embereik.

Vidéken lakunk. Nagyon messze minden normális nagyobb várostól. Kis falu, munka semmi. Tehát itthon vagyok. Takaritok, mosok, főzök és szellemileg leépülök. Szeretném, hasznosnak érezni magam. Szeretném, ha lenne értelme újra felkelni, ha ki tudnék öltözni és nem a kinyúlt melegitőben lenni egész nap. Szeretném, ha lenne értelme megint sminkelni, frizurát csináltatni. De amig nekem nincs saját keresetem és a férjem fizetéséből élünk, nem is merek ilyet kérni. Megalázó helyzetnek érzem ezt. Ráadáasul a férjem naponta beleköt valamibe. Tegnap azon kaptunk össze pl. hogy ha megnyerné a lottó 5-öst, akkor mennyi szép fiatal nőt venne magának. Elkezdtem sirni, mert fájt, amit mondott. Pedig tudtam, hogy csak viccel. De mégis rosszul esett. Ma azon kaptunk össze, hogy tegnap kicseréltem a törülközőt és mivel ma mostam, azt nem mostam ki. Pedig reggel beleejtette a kádba. De én azt nem tudtam. Igy gondoltam, nem szükséges még kimosni. Erre lehordott mindenféle buta nőnek. Szerinte én vagyok a legbutább a világon. Visszaszólni nem merek. Úgy érzem nincs jogom hozzá, mivel ő tart el. Igy viszont teljesen idegileg ki vagyok. Legszivesebben csak bőgnék, de nem akarom, hogy igy lásson.

A férjemet nem akarom elhagyni, mert szeretem. Jó ember. Becsületes, nem iszik, nem dohányzik, rengeteg túlórát vállal. Munkát akarok, megbecsülést és azt, hogy újra minden a régi legyen. Tudom, hogy azért veszekszünk, mert már ő sem birja, hogy igy lásson. Régen energikus, csinos, vidám nő voltam. Most egy szürke kisegér, akinek az önbecsülése a béka feneke alatt. Hogyan legyen minden a régi?


2009. jún. 26. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Mindenkeppen egy nagy varosba kell koltoznotok. Ahogy eddig sem talaltal a faluban munkat, most sem fogsz. Holnap se, es jovore se.

A helyedben mindenekpp koltoznek, erre beszeld ra a ferjedet. Igy nem lehet elni, hogy tonkremesz.

Esetleg kulfoldre is kimehetnetek elni. Gyerek nelkul nem lenne nehez.

Milyen foiskolat vegeztel, csak mert kulfoldon azert kapnal munkat ebben biztos vagyok!

Lepjetek. De ne azt ird, hogy a ferjed munkahelye miatt nem koltoztok el.

2009. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Egyet értek! Minimum egy nagyobb városba fel kéne költözzetek.

Még akkor is, hogy ha egy kicsit külön kéne lennetek emiatt, amíg párod esetleg ott talál munkát vagy valami.

Próbálj magadra találni, tudom, hogy nehéz!

Ne ne hagyd annyiban!

Ő pedig ne lássa, hogy elhagytad magad, tudasd vele, hogy mit akarsz!

2009. jún. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, és megértelek. Nyilván nincs mivel elfoglalni magad, és kicsit egymás agyára is mentek. Távmunka? Én is a költözést tartom a legjobb ötletnek. Mindkettőtök érdekében. Így fel fogjátok egymást őrölni. Mióta vagytok együtt?
2009. jún. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Milyen végzettséged van? Azt írod, hogy túlképzettnek tartanak. Beszélsz nyelveket? Talán korrepetálhatnál otthon, abból nagyon jól lehet élni vagy fogj bele valamilyen vállalkozásba.
2009. jún. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Ma nem olyan egyszerű költözni,mint sokan elképzelik.És arra sincs semmi biztosíték,hogy egy nagyobb városban lenne munkátok.Mindenképpen valamilyen elfoglaltságot kellene találnod.Korrepetálás jó ötlet,esetleg megpróbálni fordítást vállalni.A külföldre költözés sem egyszerű dolog.Ott sincs kolbászból a kerítés,azonkívül ott idegenek lennétek.A lányom kint él már sok éve,de hiányzik neki az itthon.A pénz nem minden.

Azt viszont javaslom,hogy otthon is öltözz fel csinosan,ha végeztél a házimunkával,egy kevés smink belefér a költségvetésbe.Nem kell feltétlen kozmetikus,műszempilla,elég a kevesebb is.Ne legyél elhanyagolt,mindjárt jobban érzed magad majd.

2009. jún. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Hogy ne azt írjam mint a többiek: a törölközőt ami beleesett a kádba, természetesen ki kell mosni még.

A feszültség levezetésére kezdjetek mindketten MagneB6-ot szedni, rögtön kevesebb lesz a veszekedés és könyebben gondolkodtok tiszta fejjel.

A költözésig (ha van rá lehetőség egyáltalán) pedig kezdj el a neten dolgozni. Mostanában nagyon menők az ilyen csajos, otthon pénzkeresős oldalak:

www.gazdagmami.hu, www.gazdagnok.hu, www.guglisagok.hu, www.hosnok.hu, www.illoolajok.hu, www.kolyokvar.hu, www.kreativvagyok.hu, www.macska.tv, www.okosbaba.hu, www.pckommando.com, www.rizsanelkul.hu, www.varrohaz.hu, www.viruskommando.hu

Ezeket nem mind ismerem (csak bemásoltam), de remélem találsz köztük hasznosat. Egyrésze a GYES alatt levő kismamáknak segít otthonról dolgozni, de szerintem a te helyzeted ugyanaz, csak nincs bébi.


A másik megoldás az aukciózás! Nekem sincs munkám és ezt csinálom itthonról. Adok-veszek. Most a Zsibvásár ( www.zsibvasar.hu ) megy a legjobban talán és még jutalék sincs egyelőre! Először add el az otthon felesleges dolgokat és mikor beindult, rá fogsz jönni az apróságokra! A válságkezelés egyik módja hogy pénzzé teszed az amúgy is felesleges cuccokat...

2009. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Először is nagyon megértelek és sajnállak a gondjaidért. Van azért kiút ebből is, ne aggódj, persze nem olyan egyszerű, de menni fog, ha akarod.

Először is, már előttem is írták, de egyetértek vele: nem csak pénzből lehet szépülni. És igenis érdemes otthon is kicsit jobban kinézni! Én 11 hónapos kisbabával vagyok itthon, de soha nem hordok kinyúlt melegítőt, igyekszem itthon is rendesebben felöltözni, minden nap teszek fel egy kis szempillaspirált, nem sminkelem agyon magam, de egy leheletnyi szemfesték sokat számít és a párom is vonzóbbnak tart, amikor itthon is csinosnak láthat.

Van egy kedves ismerősöm, szintén kis faluból, aki egy hálózatépítő munkát csinál, ő is diplomás, nem volt munkája, elkezdte ezt és olyan jól megy neki, hogy már sokkal-sokkal jobban keres, mint a férje, emellett sikeresnek érzi magát, jön-megy az emberek között, nem ül otthon, stb. Ha esetleg érdekel, írj nyugodtan privit és elmondom, miről van szó.

Ha jól beszélsz nyelvet, nem rossz ötlet az előttem szólóktól a korrepetálás. Még egy kis faluban is vannak gyerekek, akiknek nem túl jól megy a nyelv a suliban.

A költözést én nem tartom jó ötletnek, a mai helyzetben a nagyobb városokban is egyre több a munkanélküli.

Az anyukám, amikor nem volt munkája, otthon a kertben fóliázott. Nem túl intellektuális meló, de pénzt hoz, ami az önbecsülésedhez hozzájárulhat.

De legelsősorban próbáld meg betökélni magadnak, hogy te igenis klassz csaj vagy, értékes, ha nem lennél, biztos nem vett volna feleségül a párod, ugye? A klasszcsajság meg nem múlik el, legfeljebb kicsit szabadságra ment!:-) És akkor is igenis fontos vagy, ha "csak" otthon a házimunkát végzed, a párod örülhet, hogy szép tiszta lakással, főtt étellel várod, ez is munka, régebben természetes volt, hogy egy nő ezt csinálja és ezért is megbecsülést kap.

Szerencsére az internet korszakában szellemileg sem kell leépülnöd. Olvashatsz, akár tanulhatsz, ingyenes online nyelvleckéket vehetsz és megtanulhatsz még egy nyelvet, sose tudod, mire lesz jó. Fel a fejjel és nézz büszkén a tükörbe, igenis értékes vagy!

2009. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Csak a kérdésed egy részére akarok válaszolni: miért kell otthon kinyúlt melegitöben mászkálnod, meg elhanyagoltan élned? A férjed régebben egy csinos és ápolt növel élt együtt, most meg egy elhanyagolt (elnézést a kifejezésért) "madárijesztövel". Otthon is lehetsz csinos - legalább egy normális melegitöt = szabadidöruhát hordjál, vagy egy csinos farmert/szoknyát pólótrikóval - nem kerül többe, de rendesen nézel ki. GOndolom sminkjeid vannak, ha kicsit felraksz,akkor már sokkal ápoltabbnak látszol. A frizurádat is tartsad rendben. Fonotsabb, hogy a férjednek tetsszél, mint idegeneken. (Egyébként is furcsa kicsit, hogy csak a külvilág kedvéért érdemes neked magadat kicsinositani - a férjed él veled és neki kellene, tetszened elsösorban.)

Szerintem erre is vonatkozik a férjed tréfás megjegyzése - csak nem akarja direkt mondani neked.


Az interneten keresni valalmit jó ötletnek tartom, meg a korrepetálást is. A külföldre menést viszont nagyon meggondolnám, mert nem olyan egyszerü, mint sokan gondolják.

Elöször is a nyelvet tökéletesen kell beszélni, nagyon sok nyugaton is a munkanélküliség - és nem föltétlen "külföldiekre" várnak a amunkahelyek betöltésével.

Azonkivül ott ugyan több a kereset, de az árak is! Ha havonta 100 Euro vizdijad van, 50 - 100 Euro áramszámla, egy kis lakás (2 szoba) albérleti dija 400 - 600 Euro - akkor már nem biztos, hogy olyan nagyon megéri. (Vagy a betegbiztositás havonta - a legkedvezöbb esetben is - 100 - 150 Euro.)

2009. jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Az általad leirtakból az jön le, hogy a férjed sem becsül eléggé, igy nehéz lesz visszaszerezni az önbecsülésedet. Attól, hogy most Ő az egyedüli kenyérkereső nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy lehordjon mindennek. Miért nem mersz visszaszólni? Akármennyire szereted, lelkiterror mellett az életben nem jön vissza az önbecsülésed, mert a szeretett férjed a herét játsza otthon és az érződik, hogy számára a nő nem több egyszeű háztartási alkalmazottnál, akit ráadásul Őurasága tart el. És minél bátortalanabb leszel, annál többet fog beléd rúgni, mert megteheti. Próbálj meg akár egy bébiszitteri munkát hírdetés útján találni, interneten nézelődni és ne hagyd, hogy ez az alárendelt szerep megmaradjon. Nem vagy kevesebb nála és ezt bizonyitsd be azzal, hogy a sarkadra állsz.
2009. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon örülök, hogy nem azt írtad, hogy elhagyd-e vagy sem, hanem hogy hogyan tudnád rendbe hozni...

Hééé, na gyerünk, szedd össze magad!!! Ne szomorkodj!

Jó végzettséged van, fiatal vagy.Ne hagyd már magad el "kisegeresedni". Biztos tök fáradt a férjed és azért türelmetlenebb na és, mert látja, hogy nem vagy boldog.

Ne takarítónő akarj lenni, becsüld magad annyira, hogy merj saját képességednek megfelelő állást keresni. Vedd elő az ismerőseidet, hátha valamit tudnak segíteni, nézd végig az összes álláskereső portált, hívj végig mindent, küld 10-esével az önéletrajzokat, mozgass meg minden követ és előbb-utóbb sikerülni fog.

Csak az hozhat ki Téged a jelenlegi unalomból és depiből, ha összeszeded magad, veszel magadhoz jó adag önbizalmat és eldöntöd, hogy változtatni akarsz.

Meglátod a férjed is boldogabb lesz attól, ha látja optimista vagy, helyrejön minden csak hinned kell magadban!!!

2009. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!