Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy egy fiúnál töltöm a hétvégét? (Többi lent)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, édesanyám szinte a széltől is félt, burokban nevelt, neki még mindig a kicsi lánya vagyok. Ennek ellenére nem vagyunk olyan közeli kapcsolatban, szerelmi ügyekről soha nem beszéltünk. Most alakulgat valami egy fiúval, aki kb 2 órás vonatútra lakik tőlünk és szeretnénk egy hétvégét együtt tölteni nála. Nem említettem őt otthon, ilyen témákról soha nem tudtunk beszélni, szerintem anyukám még abban a tudatban él, hogy engem még nem érdekelnek a fiúk, biztos még a kezét sem fogtam meg senkinek, stb. Tudom, hogy felnőtt vagyok már, de egyszerűen nem tudom hogyan tálaljam neki ezt, mert a reakciója kb az lenne, hogy "nem mész te sehova, főleg nem ottaludni egy fiúnál, akit ráadásul nem is ismerek!!" Nem akarom megbántani, sem hazudni neki. Ő valahogy nem akarja elfogadni, hogy a pici lánya felnőtt, nem tudom hogy álljak oda elé egy ilyen kész helyzettel...

Ugye sose beszélgettünk ilyen témákról, szóval most egyszerre zúdítanék rá mindent ezzel. Tehát a "nem engedem el a kicsi lányom, mert..." mantra után a következő sokk az lenne, hogy ez a kicsi lánya nem is olyan ártatlan, mint amilyennek hiszi. Tudom, ebben én is hibás vagyok, de egyszerűen nem tudok vele ilyenekről beszélni. Tudnátok tanácsot adni, hogyan beszéljem ezt meg vele?


2012. máj. 16. 12:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem néztem így, ne értsd félre...csak megpróbáltam egy olyan tanácsot adni, ami célravezető lenne ebben a helyzetben. De szerintem te sem tudod igazán mit szeretnél. Becsapni az anyukádat sem, és a fiú nélkül lenni hétvégén sem...De elmondani sem akarod a szitut...hát akkor tényleg nem tudom mi lenne a jó:S
2012. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok hazudni neki, de tényleg nem tudom hogy adjam elő úgy, hogy ne akadjon ki. Igazából nem akarok megbántani senkit.
2012. máj. 16. 13:49
 13/16 anonim ***** válasza:
Na akkor megnyugodtam, hogy nem ez lenne az első találkozás :) Így már rendben van szerintem a dolog. Szerintem elég lenne csak annyit mondani, hogy találkozgatsz egy fiúval már egy ideje,és most nem jönnél haza estére.Lehet tiltani fog a dologtól,de akkor legfeljebb nem alszol ott nála és hazaérsz időben,vagy pedig erősködni próbálsz,hogy had lehess mégis vele.....
2012. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

-Anyu, hétvégén Balmazújvárosban alszom a barátomnál, Buckenheim Arisztidnél.

-Nem mész te sehova, főleg nem ottaludni egy fiúnál, akit ráadásul nem is ismerek!!

-De megyek. Nem engedélykérés volt, hanem bejelentés.


Legkésőbb 4 évvel ezelőtt meg kellett volna vívnod ezt a harcot, de jobb későn, mint soha.

2012. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14.29 teljesen jó:)

Határozott, rövid, velős célra-és lényegre törő.

2012. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azt kéne megértened, hogy bármikor és bárhogyan fogod ezt először közölni vele, ki fog akadni. És ez NEM a Te felelősséged, nem a Te problémád. Igen, neked kell sajna végighallgatni egyszer, kétszer, ötször, akárhányszor, de ezen át kell esned. Mert az egész nem rajtad vagy a közlésmódon múlik, hanem azon, hogy Anyukád ilyen típus. Kész. Ezen változtatni Te nem tudsz.


Ugyanez lesz 30 éves korodban is, ha addig nem estek át a leválás folyamatán...

2012. máj. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!